Tongariro

38 ימים - ניו זילנד מקצה לקצה

 • גודל טקסט A A
print הדפס
אם יש לכם את הזמן לראות הכל, לחוות הכל ולהרגיש באמת את ניו זילנד זהו המסלול בשבילכם. טיול מעמיק לתוך רכסי ההרים, הנהרות והאגמים היפים בנהיגה עצמאית בתוך טבע פראי ועוצר נשימה שיגרום לכם להרגיש בתוך גלויה. במסלול זה תחוו את כל מה שיש לשני האיים של ניו זילנד להציע ובנוסף תטוסו לאי סטיוארט בקצה הדרומי והמבודד.

יום 1: אוקלנד

נחיתה באוקלנד, העיר הגדולה ביותר בניו זילנד אשר מונה כ-30% מאוכלוסיית ניו זילנד כולה ומהווה שער כניסה מרכזי לטיסות בינלאומיות. אוקלנד הינה מצר יבשה המפריד בין הים הטסמני לאוקיינוס השקט, מה שמקנה לה את ייחודה כעיר גדולה של נמלים, לצד רכסי הרים וולנקים ומקבץ איים עצום. העיר מציעה מגוון של פעילויות ואתרים, כגון: סיבוב באזור הנמל ומגדל השמיים המפורסם (Sky Tower), ביקור במוזיאון Auckland War Memorial Museum, שיט לצפייה בלווייתנים…קראו עוד

נחיתה באוקלנד, העיר הגדולה ביותר בניו זילנד אשר מונה כ-30% מאוכלוסיית ניו זילנד כולה ומהווה שער כניסה מרכזי לטיסות בינלאומיות. אוקלנד הינה מצר יבשה המפריד בין הים הטסמני לאוקיינוס השקט, מה שמקנה לה את ייחודה כעיר גדולה של נמלים, לצד רכסי הרים וולנקים ומקבץ איים עצום.

העיר מציעה מגוון של פעילויות ואתרים, כגון: סיבוב באזור הנמל ומגדל השמיים המפורסם (Sky Tower), ביקור במוזיאון Auckland War Memorial Museum, שיט לצפייה בלווייתנים ודולפינים (יוצא מהנמל המרכזי בעיר), ואינספור פארקים (דוגמת One Tree Hill ו-Mount Eden, הרי געש לא פעילים המכוסים צמחייה עשירה). איסוף הרכב בשדה תעופה ולינה באוקלנד.

800X381auckland

יום 2: אוקלנד - ביי אוף איילנדס

בבוקר יוצאים בנסיעה צפונה אל המחוז הצפוני של ניו זילנד (Northland). הגבעות הירוקות בצד הדרך מספקות הצצה ראשונית לנוף הבתולי הפתוח שמכסה את האיים. הדרך עוברת בעיירה וונגאראי (Whangarei), שם מומלץ לצאת למסלול קצר ב-Whangarei Falls ולאחר מכן להמשיך צפונה עד לביי אוף איילנדס (Bay of islands). ביי אוף איילנדס הוא מפרץ יפהפה המורכב מ-144 איים ירוקים, ובמימיו חיה אוכלוסייה עשירה של בעלי חיים ימיים כגון לוויתנים, דולפינים ועוד. העיירה…קראו עוד

בבוקר יוצאים בנסיעה צפונה אל המחוז הצפוני של ניו זילנד (Northland). הגבעות הירוקות בצד הדרך מספקות הצצה ראשונית לנוף הבתולי הפתוח שמכסה את האיים. הדרך עוברת בעיירה וונגאראי (Whangarei), שם מומלץ לצאת למסלול קצר ב-Whangarei Falls ולאחר מכן להמשיך צפונה עד לביי אוף איילנדס (Bay of islands).

ביי אוף איילנדס הוא מפרץ יפהפה המורכב מ-144 איים ירוקים, ובמימיו חיה אוכלוסייה עשירה של בעלי חיים ימיים כגון לוויתנים, דולפינים ועוד. העיירה פאייה (Paihia) נמצאת במרכז המפרץ ומספקת בסיס טוב כדי לגלות את האזור. הגעה בשעות אחר הצהריים, לינה בפאייה.

מפלים בעיירת וונגאראי, אי צפוני

יום 3: ביי אוף איילנדס

יציאה לשיט יפהפה בין האיים החבויים של Bay Of Islands. תודות לאקלים הנעים ומבנה המפרץ, קבוצות גדולות של דולפינים נוהגות לבלות את זמנן במים החמימים, ובמהלך השיט יהיה סיכוי גבוה לראות אותם שוחים לצד הסירה. בשעות אחר הצהריים מומלץ לקחת מעבורת קצרה לצד הרחוק של המפרץ, לעיירה הקטנה ראסל – ההתיישבות האירופית הראשונה בניו זילנד. ניתן לצאת למסלולים קצרים בגבעות הירוקות לצד העיירה. בנוסף, באזור waitangi תוכלו להצטרף לשיט בקאנו…קראו עוד

יציאה לשיט יפהפה בין האיים החבויים של Bay Of Islands. תודות לאקלים הנעים ומבנה המפרץ, קבוצות גדולות של דולפינים נוהגות לבלות את זמנן במים החמימים, ובמהלך השיט יהיה סיכוי גבוה לראות אותם שוחים לצד הסירה. בשעות אחר הצהריים מומלץ לקחת מעבורת קצרה לצד הרחוק של המפרץ, לעיירה הקטנה ראסל – ההתיישבות האירופית הראשונה בניו זילנד. ניתן לצאת למסלולים קצרים בגבעות הירוקות לצד העיירה. בנוסף, באזור waitangi תוכלו להצטרף לשיט בקאנו מלחמה מסורתי (waka), או סיור מודרך שמספר את הסיפור המאורי של האזור. בסוף היום, חזרה במעבורת לפאייה. לינה בפאייה.

Photo: Paroa Bay Winery

יום 4: ביי אוף איילנדס - קייפ ריאנגה

בשעות הבוקר מומלץ לצאת לנסיעה לנקודה הצפונית ביותר בניו זילנד, קייפ ריאנגה (Cape Reinga). ניתן לנהוג בצורה עצמאית לקייפ ריאנגה (3 שעות לכל כיוון), והמסע משתלם – כשתגיעו לקייפ תרגישו בקצה העולם! בנקודת התצפית בסוף הקייפ ניצב מגדלור מרשים, ובנקודה זו ניתן לראות את הים הטזמני והאוקיינוס הפסיפי נפגשים ומתנגשים אחד בשני. חזרה לפאייה בסוף היום, לינה בפאייה. *תוספת אופציונלית (לא כלול): סיור מודרך לקייפ ריאנגה. הסיור מתחיל בפאייה וכולל…קראו עוד

בשעות הבוקר מומלץ לצאת לנסיעה לנקודה הצפונית ביותר בניו זילנד, קייפ ריאנגה (Cape Reinga). ניתן לנהוג בצורה עצמאית לקייפ ריאנגה (3 שעות לכל כיוון), והמסע משתלם – כשתגיעו לקייפ תרגישו בקצה העולם! בנקודת התצפית בסוף הקייפ ניצב מגדלור מרשים, ובנקודה זו ניתן לראות את הים הטזמני והאוקיינוס הפסיפי נפגשים ומתנגשים אחד בשני. חזרה לפאייה בסוף היום, לינה בפאייה.

*תוספת אופציונלית (לא כלול):

סיור מודרך לקייפ ריאנגה. הסיור מתחיל בפאייה וכולל טיסה נוף במסוק לאורך קו החוף המזרחי (הדרך המהירה ביותר להגיע). לאחר נחיתה כ- 30 ק"מ מהקייפ בחוף זהוב וארוך במיוחד,שאורכו כ-90 מייל, רכב ומדריך מקומי יקבלו את פניכם ותצאו לסיור בקייפ. הסיור אורך 3 שעות כולל נסיעה על החוף והליכה לתצפית בקצה הקייפ. חזרה באותה דרך בה הגעתם. בשעות אחה"צ תנחתו בשלום בפאייה, הזמן המושלם למנוחה לאחר יום ארוך. עלות: $460 לאדם.

קייפ ריאנגה, אי צפוני.

יום 5: ביי אוף איילנדס - קורומנדל

בשעות הבוקר יוצאים לנסיעה דרומה לכיוון חצי האי קורומנדל (Coromandel) הנמצא דרומית לאוקלנד. בדרך יתפרשו סביבכם נופים פתוחים וכבשים חביבות, ותעברו באזורים חקלאיים רבים. חצי האי טומן בחובו מספר נקודות עניין שלא כדאי לפספס. האטרקציה המרכזית באי הינה חוף המים החמים (Hot water beach), שם מתרחשת תופעה ייחודית של מים תרמיים אשר מחלחלים מתחת לחולות החוף. למקום כדאי להגיע עם את חפירה (אותו ניתן לשכור תמורת $5 בבית קפה ליד)…קראו עוד

בשעות הבוקר יוצאים לנסיעה דרומה לכיוון חצי האי קורומנדל (Coromandel) הנמצא דרומית לאוקלנד. בדרך יתפרשו סביבכם נופים פתוחים וכבשים חביבות, ותעברו באזורים חקלאיים רבים.

חצי האי טומן בחובו מספר נקודות עניין שלא כדאי לפספס. האטרקציה המרכזית באי הינה חוף המים החמים (Hot water beach), שם מתרחשת תופעה ייחודית של מים תרמיים אשר מחלחלים מתחת לחולות החוף. למקום כדאי להגיע עם את חפירה (אותו ניתן לשכור תמורת $5 בבית קפה ליד) שעתיים לפני או אחרי שיאו של שפל האוקיינוס, ולחפור לכם בריכת ספא. לינה בחצי האי קורמנדל.

Coromandel, Adam Bryce

יום 6: קורומנדל - רוטורואה

בבוקר יוצאים דרומה לכיוון העיר רוטרואה. בדרך מומלץ לעצור ב – Matamata, עיירה שהתפרסמה כיוון שהייתה לאתר הצילומים של הסרט שר הטבעות. בעיירה ניתן לצאת לסיור מודרך כדי לגלות את כפר ההוביטים השמור והאגדי, מומלץ!משם תמשיכו דרומה אל העיר רוטורואה (Rotorua) הגעשית והרייחנית. אזור זה ידוע בזכות הפעילות הגיאותרמית הענפה שלו, בשעות אחר הצהריים ניתן לבקר בפארק שבמרכז העיר ולראות קצת בריכות גאותרמיות מעשנות. לינה ברוטרואה. *תוספת אופציונלית (לא כולל):…קראו עוד

בבוקר יוצאים דרומה לכיוון העיר רוטרואה. בדרך מומלץ לעצור ב – Matamata, עיירה שהתפרסמה כיוון שהייתה לאתר הצילומים של הסרט שר הטבעות. בעיירה ניתן לצאת לסיור מודרך כדי לגלות את כפר ההוביטים השמור והאגדי, מומלץ!משם תמשיכו דרומה אל העיר רוטורואה (Rotorua) הגעשית והרייחנית. אזור זה ידוע בזכות הפעילות הגיאותרמית הענפה שלו, בשעות אחר הצהריים ניתן לבקר בפארק שבמרכז העיר ולראות קצת בריכות גאותרמיות מעשנות. לינה ברוטרואה.

*תוספת אופציונלית (לא כולל): סיור לילי ביער של עצי אורן ענקיים (Redwoods), אשר נמצא בסמוך לעיירה. הסיור הלילי מתבצע לאור מנורות התלויות על עצי ענק, חוויה מדהימה!

הוביטון. Photo: Sara Orme

יום 7: רוטורואה

בשעות הבוקר יתברר מקור הריח המיוחד בעיר במהלך ביקור בפארק הגיאותרמי Waiotapu. בפארק ניתן לראות גייזר המתפרץ לגובה של 10-20 מטר, את בריכת הבוץ המבעבעת הגדולה ביותר בניו זילנד ובריכות רבות נוספות בצבעים עזים של כחול ואדום, הכל במעטפת של עשן היוצא מהאדמה. בשעות הערב תזכו לקבל סיור באחד מהכפרים המאורים באזור, שם תכירו את אורח החיים של המאורים הילידים לניו זילנד, ותהנו מטקס מאורי מסורתי הכולל את ריקוד ההאקה…קראו עוד

בשעות הבוקר יתברר מקור הריח המיוחד בעיר במהלך ביקור בפארק הגיאותרמי Waiotapu. בפארק ניתן לראות גייזר המתפרץ לגובה של 10-20 מטר, את בריכת הבוץ המבעבעת הגדולה ביותר בניו זילנד ובריכות רבות נוספות בצבעים עזים של כחול ואדום, הכל במעטפת של עשן היוצא מהאדמה.

בשעות הערב תזכו לקבל סיור באחד מהכפרים המאורים באזור, שם תכירו את אורח החיים של המאורים הילידים לניו זילנד, ותהנו מטקס מאורי מסורתי הכולל את ריקוד ההאקה המפורסם. לינה ברוטורואה.

תוספת אופציונלית (לא כלול): טיסת נוף מעל ההרים הוולקנים טראוורה (Mt Terawera) והאי הלבן (White Island). הר טראוורה אחראי להתפרצות הוולקנית הגדולה ביותר שאירעה בניו זילנד בשנת 1886, כאשר בטיסה מעליו תוכלו להביט אל תוך מכתש באורך 25 ק"מ שנוצר בעקבות הפעילות, כשמסביב מעשנות של פעילות גיאותרמית ויערות ירוקים. האי הלבן, האי הימי הפעיל ביותר בני זילנד, כאשר ההתפרצות האחרונה אירעה ב-2019 ותוצאותיה היו הרסניות. האי נמצא 48 ק"מ מהחוף המזרחי. במהלך הטיסה תצפו בתופעות געשיות מיוחדות המתרחשות על הקרקע, כשברקע הרבה עשן ובריכות מבעבעות.

Rotorua, Miles Holden

יום 8: רוטורואה - מערות וואיטומו - אגם טאופו

בשעות הבוקר נסיעה דרומה לכיוון אגם טאופו (Taupo), האגם הגדול ביותר באי הצפוני והשלישי בגודלו בניו זילנד. בסטייה קלה מהדרך נמצאות מערות וואיטומו (Waitomo Caves), ביתן של התולעים הזוהרות, יוצאים לסיור מודרך באחת ממערות אילו בתוך סירה קטנה בנהר החוצה אותה. יצורים אלו חיים במערות ובאזורים מסוימים של יערות והם יוצרים רשת של אור כחול מיוחד בכדי למשוך אליהם טרף – רשת הנראית כמו אלפי כוכבים. בשעות אחר הצהריים הגעה…קראו עוד

בשעות הבוקר נסיעה דרומה לכיוון אגם טאופו (Taupo), האגם הגדול ביותר באי הצפוני והשלישי בגודלו בניו זילנד. בסטייה קלה מהדרך נמצאות מערות וואיטומו (Waitomo Caves), ביתן של התולעים הזוהרות, יוצאים לסיור מודרך באחת ממערות אילו בתוך סירה קטנה בנהר החוצה אותה. יצורים אלו חיים במערות ובאזורים מסוימים של יערות והם יוצרים רשת של אור כחול מיוחד בכדי למשוך אליהם טרף – רשת הנראית כמו אלפי כוכבים.

בשעות אחר הצהריים הגעה לאגם טאופו, מומלץ לעצור במפלי הוקה (Huka falls) האדירים הנמצאים ממש בכניסה לעיירה. המפלים זורמים בקצב של 220,000 ליטר לשנייה, הם מהווים נקודת עצירה חווייתית ומרעננת. אופציה נוספת היא לקחת קייאק או שיט באגם טאופו לראות את החריטה המאורית המרשימה, יצירה המתפרשת על סלע בשולי האגם לגובה של 14 מטרים. לינה בטאופו.

Photo: Corin Walker Bain

יום 9: טאופו - הפארק הלאומי טונגרירו

את היום נתחיל בנסיעה קצרה לפארק הלאומי- Tongariro, הפארק הלאומי הראשון של ניו זילנד ואחד הראשונים בעולם. מומלץ לצאת לאחד מהמסלולים הקלילים שיש בשמורה (Taranaki Falls או Silica rapids) אשר ייתן לכם טעימה קטנה אך משובחת מהסביבה הגעשית. לינה בפארק הלאומי טונגרירו.

את היום נתחיל בנסיעה קצרה לפארק הלאומי- Tongariro, הפארק הלאומי הראשון של ניו זילנד ואחד הראשונים בעולם. מומלץ לצאת לאחד מהמסלולים הקלילים שיש בשמורה (Taranaki Falls או Silica rapids) אשר ייתן לכם טעימה קטנה אך משובחת מהסביבה הגעשית. לינה בפארק הלאומי טונגרירו.

huka falls 800X381

יום 10: הפארק הלאומי טונגרירו

היום יתחיל בזריחה, בטיול יומי מודרך של חציית הרכס הוולקני והר הטונגרירו (The Tongariro Alpine Crossing). הטיול אורך 19 ק"מ (כ-9 שעות) וכולל טיפוס על אדמה געשית אדומה לצד אגמים תכולים, תופעה שונה לחלוטין מהנוף הירוק שביקרתם בו עד כה. רבים מתארים את הטיול כתחושה סוריאליסטית של הליכה על כוכב אחר. לינה בפארק הלאומי טונגרירו.

 

היום יתחיל בזריחה, בטיול יומי מודרך של חציית הרכס הוולקני והר הטונגרירו (The Tongariro Alpine Crossing). הטיול אורך 19 ק"מ (כ-9 שעות) וכולל טיפוס על אדמה געשית אדומה לצד אגמים תכולים, תופעה שונה לחלוטין מהנוף הירוק שביקרתם בו עד כה. רבים מתארים את הטיול כתחושה סוריאליסטית של הליכה על כוכב אחר. לינה בפארק הלאומי טונגרירו.

 

הר רואפהו, הפארק הלואמי טונגרירו, Photo: Camilla Rutherford

יום 11: טונגרירו - וולינגטון

נסיעה דרומה לעיר הבירה התוססת של ניו זילנד, וולינגטון (Wellington), הנמצאת בנקודה הדרומית ביותר של האי הצפוני. העיר מלאה באתרים מיוחדים ומקומות עניין רבים! ישנם כמה מקומות אותם לא כדאי לפספס: המוזיאון להיסטוריה ותרבות מאורית (Te Papa), תצפית על העיר והמפרץ מהר ויקטוריה, ביקור בשמורת ציפורים (Zealandia) בה ניתן לעשות סיורים מודרכים ביום או בלילה כדי לראות את מגוון הציפורים של ניו זילנד. סיור לילי בשמורה מאפשר סיכוי לראות את…קראו עוד

נסיעה דרומה לעיר הבירה התוססת של ניו זילנד, וולינגטון (Wellington), הנמצאת בנקודה הדרומית ביותר של האי הצפוני. העיר מלאה באתרים מיוחדים ומקומות עניין רבים! ישנם כמה מקומות אותם לא כדאי לפספס: המוזיאון להיסטוריה ותרבות מאורית (Te Papa), תצפית על העיר והמפרץ מהר ויקטוריה, ביקור בשמורת ציפורים (Zealandia) בה ניתן לעשות סיורים מודרכים ביום או בלילה כדי לראות את מגוון הציפורים של ניו זילנד. סיור לילי בשמורה מאפשר סיכוי לראות את הקיווי: הציפור הלאומית של ניו זילנד הנמצאת בסכנת הכחדה. לינה בוולינגטון.

 

מוזיאון Te papa, וולינגטון. Camilla Rutherfurd.

יום 12: וולינגטון והאי קפיטי

בבוקר יציאה לחצי יום מודרך באי קפיטי (Kapiti Island). סיור זה יוצא מהעיירה Paraparaumu Beach, כ-45 דקות נסיעה מוולינגטון. כדאי להגיע יוצאים לשיט קצר בים הטזמני. 80% מהאי הוא שומרת טבע שמטרתה לשמר את הציפורים המיוחדות של ניו זילנד, בסיור תזכו לראות וגם לשמוע את ציפורים אלו. לינה בוולינגטון.

בבוקר יציאה לחצי יום מודרך באי קפיטי (Kapiti Island). סיור זה יוצא מהעיירה Paraparaumu Beach, כ-45 דקות נסיעה מוולינגטון. כדאי להגיע יוצאים לשיט קצר בים הטזמני. 80% מהאי הוא שומרת טבע שמטרתה לשמר את הציפורים המיוחדות של ניו זילנד, בסיור תזכו לראות וגם לשמוע את ציפורים אלו. לינה בוולינגטון.

Kea

יום 13: וולינגטון - פיקטון

בשעות הבוקר יוצאים לשייט מעבורת לאי הפראי יותר של ניו זילנד, האי הדרומי. המעבורת עוברת בנופים מדהימים דרך מיצר קוק וה- Marlborugh Sound. השיט מסתיים בעיירה הקטנה פיקטון (Picton) – שער הכניסה לאי הדרומי. בשעות אחר הצהריים מומלץ לצאת לחקור את המפרצים הסמוכים בעזרת הרגליים דרך מגוון המסלולים המפותלים. בנוסף, ניתן לקחת מונית ימית במקום ההליכה וכך להגיע למפרצים רחוקים ומבודדים אף יותר. לינה בפיקטון.

 

בשעות הבוקר יוצאים לשייט מעבורת לאי הפראי יותר של ניו זילנד, האי הדרומי. המעבורת עוברת בנופים מדהימים דרך מיצר קוק וה- Marlborugh Sound. השיט מסתיים בעיירה הקטנה פיקטון (Picton) – שער הכניסה לאי הדרומי. בשעות אחר הצהריים מומלץ לצאת לחקור את המפרצים הסמוכים בעזרת הרגליים דרך מגוון המסלולים המפותלים. בנוסף, ניתן לקחת מונית ימית במקום ההליכה וכך להגיע למפרצים רחוקים ומבודדים אף יותר. לינה בפיקטון.

 

Picton, Miles Holden

יום 14: פיקטון

בשעות הבוקר יוצאים לחצי יום מודרך במפרצי Marlborugh Sound. הסיור יכלול שיט בין המפרצים השונים והליכה קצרה באחד מהם. חזרה אחר הצהריים, את המשך היום ניתן לבלות באזור בלנהיים הנמצא מרחק קצר מפיקטון. האזור ירוק וגדוש גפנים עד האופק, מראה שמרחיב את הלב. בעיירה זו מתמחים בייצור היינות הנחשבים ביותר של ניו זילנד ולכן כדאי לבקר בכמה יקבים שונים בשביל לטעום מסוגי היין השונים. לינה בפיקטון.

 

בשעות הבוקר יוצאים לחצי יום מודרך במפרצי Marlborugh Sound. הסיור יכלול שיט בין המפרצים השונים והליכה קצרה באחד מהם. חזרה אחר הצהריים, את המשך היום ניתן לבלות באזור בלנהיים הנמצא מרחק קצר מפיקטון. האזור ירוק וגדוש גפנים עד האופק, מראה שמרחיב את הלב. בעיירה זו מתמחים בייצור היינות הנחשבים ביותר של ניו זילנד ולכן כדאי לבקר בכמה יקבים שונים בשביל לטעום מסוגי היין השונים. לינה בפיקטון.

 

Queen Charlotte Track. Miles Holden

יום 15: פיקטון - הפארק הלאומי אייבל טזמן

מפיקטון נוסעים מערבה לכיוון הפארק הלאומי אייבל טזמן (Abel Tasman National Park) דרך עיירת נלסון (Nelson). הדרך מתעקלת בין ההרים מעל המפרצים היפים של ה-Marlborugh Sound. עם נוף לים והרים ירוקים מסביבה, נלסון היא תחנת עצירה אידיאלי, מומלץ לצאת לתצפית המעניקה מבט רחב על ההרים מסביב ועל הים הטזמני, ולטעום מהבירה המקומית. המשך נסיעה לפארק הלאומי אייבל טזמ והגעה בשעות אחר הצהריים לעיירה הקטנה Kaiteriteri. לינה בעיירה.

מפיקטון נוסעים מערבה לכיוון הפארק הלאומי אייבל טזמן (Abel Tasman National Park) דרך עיירת נלסון (Nelson). הדרך מתעקלת בין ההרים מעל המפרצים היפים של ה-Marlborugh Sound. עם נוף לים והרים ירוקים מסביבה, נלסון היא תחנת עצירה אידיאלי, מומלץ לצאת לתצפית המעניקה מבט רחב על ההרים מסביב ועל הים הטזמני, ולטעום מהבירה המקומית. המשך נסיעה לפארק הלאומי אייבל טזמ והגעה בשעות אחר הצהריים לעיירה הקטנה Kaiteriteri. לינה בעיירה.

Abel Tasman. Miles Holden

יום 16: הפארק הלאומי אייבל טזמן

היום יוקדש לטיול מודרך בקייאקים במי הים הטזמני הכחולים והנוצצים, בין מפרצים זהובים ויערות ירוקים. הטיול ישלב בין חתירה במים לבין הליכה על המפרצים השונים בנוף עוצר נשימה. לינה ב- Kaiteriteri.

היום יוקדש לטיול מודרך בקייאקים במי הים הטזמני הכחולים והנוצצים, בין מפרצים זהובים ויערות ירוקים. הטיול ישלב בין חתירה במים לבין הליכה על המפרצים השונים בנוף עוצר נשימה. לינה ב- Kaiteriteri.

Abel Tasman, Miles Holden

יום 17: אייבל טזמן - גולדן ביי

בבוקר יוצאים לנקודה הצפונית ביותר באי הדרומי, גולדן ביי (Golden Bay). בדרך לנקודה זאת מומלץ לעצור במעיינות הצלולים ביותר בניו זילנד Te Waikoropupū Springs. הנסיעה תעבור דרך רצועת החוף הבלתי נגמרת של המפרץ הזהוב ולבסוף מגיעים לקייפ פרוואל (Cape Farewell) אשר נמתח לאורך 34 ק"מ והוא אחד מרצועות החול הגדולות בעולם. ישנם כמה מסלולי הליכה אשר נותנים הצצה לקייפ, בחוף Wharariki Beach כנראה תפגשו מקרוב כלבי ים חביבים וסקרנים על…קראו עוד

בבוקר יוצאים לנקודה הצפונית ביותר באי הדרומי, גולדן ביי (Golden Bay). בדרך לנקודה זאת מומלץ לעצור במעיינות הצלולים ביותר בניו זילנד Te Waikoropupū Springs. הנסיעה תעבור דרך רצועת החוף הבלתי נגמרת של המפרץ הזהוב ולבסוף מגיעים לקייפ פרוואל (Cape Farewell) אשר נמתח לאורך 34 ק"מ והוא אחד מרצועות החול הגדולות בעולם. ישנם כמה מסלולי הליכה אשר נותנים הצצה לקייפ, בחוף Wharariki Beach כנראה תפגשו מקרוב כלבי ים חביבים וסקרנים על רקע חוף יפיפה. לינה ב-Kaiteriteri.

*תוספת אופציונלית בתשלום: סיור ברכב שטח אל Cape Farewell. הסיור יעבור בנקודות תצפית על הים הטזמני, מגדלור ישן ובאחת השמורות הנגישות בניו זילנד לראות את ציפורי הסולה.

wharariki beach

יום 18: אייבל טזמן - נלסון לייקס - ווסטפורט

נסיעה אל עבר החוף המערבי והפראי של האי הדרומי. הדרך מתחילה בנסיעה לפארק הלאומי נלסון לייקס (Nelson Lakes). הלב הפועם של השמורה הוא שני אגמים אלפים, Rotoroa ו-Rotoiti, שצבעם כחול עמוק בשל מי השלגים היורדים מרכסי ההרים הסובבים אותם. ניתן לעצור באחד מהאגמים ולהנות מהנוף דרך מגוון הליכות שונות הנמצאות באזור. הנסיעה בדרך המפותלת של השמורה מסתיימת בנוף הדרמטי של החוף המערבי, ומכאן המשך נסיעה באחת מהדרכים היפות בניו זילנד.…קראו עוד

נסיעה אל עבר החוף המערבי והפראי של האי הדרומי. הדרך מתחילה בנסיעה לפארק הלאומי נלסון לייקס (Nelson Lakes). הלב הפועם של השמורה הוא שני אגמים אלפים, Rotoroa ו-Rotoiti, שצבעם כחול עמוק בשל מי השלגים היורדים מרכסי ההרים הסובבים אותם. ניתן לעצור באחד מהאגמים ולהנות מהנוף דרך מגוון הליכות שונות הנמצאות באזור.

הנסיעה בדרך המפותלת של השמורה מסתיימת בנוף הדרמטי של החוף המערבי, ומכאן המשך נסיעה באחת מהדרכים היפות בניו זילנד. הגעה באזור אחה"צ לעיירה הקטנה ווסטפורט (Westport). אם המז"א יאפשר, ניתן לצאת לנסיעה קצרה ולצפות בשקיעה ב- Cape Foulwind – מפרץ בחוף המערבי שלאורכו שרועים כלבי ים רבים. הליכה קצרה לאורך הטיילת נותנת תצפית רחבה על המפרץ כולו. לינה בווסטפורט.

 

אגם רוטויטי, שמורת נלסון לייקס

יום 19: ווסטפורט - ארתור'ס פס

היום מתחיל בנסיעה דרומה לאורך החוף, כשמזרח הפארק הלאומי Paparoa השופע עצים מסוגים שונים הייחודיים אך ורק לניו זילנד, וממערב הים הטזמני אשר יישאר קרוב לאורך כל הדרך. מומלץ לעצור בסלעי הפנקייק אשר צורתם המיוחדת הקנתה להם את השם החריג ונובעת מתהליך היווצרותם לפני 30 מיליון שנה. בהמשך הדרך נמצא הפארק הלאומי ארתור'ס פס (Arthur's pass) אשר מתפרש על שטח של 1,143 ק"מר והוא ביתם של רכסי האלפים הדרומיים. ישנו…קראו עוד

היום מתחיל בנסיעה דרומה לאורך החוף, כשמזרח הפארק הלאומי Paparoa השופע עצים מסוגים שונים הייחודיים אך ורק לניו זילנד, וממערב הים הטזמני אשר יישאר קרוב לאורך כל הדרך. מומלץ לעצור בסלעי הפנקייק אשר צורתם המיוחדת הקנתה להם את השם החריג ונובעת מתהליך היווצרותם לפני 30 מיליון שנה.

בהמשך הדרך נמצא הפארק הלאומי ארתור'ס פס (Arthur's pass) אשר מתפרש על שטח של 1,143 ק"מר והוא ביתם של רכסי האלפים הדרומיים. ישנו רק כביש אחד שחוצה את ההרים הענקים המוביל לעיירה הקטנה ארתור'ס פס אשר נמצאת בלב הפארק. הגעה בשעות אחר הצהריים. לינה בעיירה ארתור'ס פס.

Arther's Pass, Ofer Yizhaki

יום 20: הפארק הלאומי ארתור'ס פס

היום יוקדש לפארק הלאומי ארתור'ס פס- הרים מושלגים, עמקים נסתרים ומסלולים קלילים ונחמדים המחכים לחשוף את נופיהם. מומלץ לבקר ב-Castle Hill הנמצא חצי שעה נסיעה מזרחה, מסלול קצר בין עשרות סלעי גיר בגדלים שונים הממוקמים על גבעה באמצע עמק רחב ידיים. לינה בעיירה ארתור'ס פס.

היום יוקדש לפארק הלאומי ארתור'ס פס- הרים מושלגים, עמקים נסתרים ומסלולים קלילים ונחמדים המחכים לחשוף את נופיהם. מומלץ לבקר ב-Castle Hill הנמצא חצי שעה נסיעה מזרחה, מסלול קצר בין עשרות סלעי גיר בגדלים שונים הממוקמים על גבעה באמצע עמק רחב ידיים. לינה בעיירה ארתור'ס פס.

אזור ארתור פס, Castle Hill.

יום 21: הפארק הלאומי ארתור'ס פס - קרחון פוקס

נסיעה מהפארק הלאומי ארתור'ס פס דרומה לכיוון קרחון פוקס (Fox Glacier), לאורך החוף המערבי. מומלץ לעצור בעיירה שלווה וקטנטנה – הוקיטיקה, בה ניתן למצוא את האבן הירוקה המיוחדת של ניו זילנד בבתי המלאכה השונים. בנוסף ניתן לצאת למסלול קצר בערוץ הנחל, Hokitika gorge – בעל צבע כחול מיוחד ועשיר. הגעה בשעות הצהרים לעיירה פוקס הנמצאת למרגלות קרחון פוקס – אחד השיאים של הטיול כולו! בשעות אחר הצהריים יוצאים לסיור מודרך…קראו עוד

נסיעה מהפארק הלאומי ארתור'ס פס דרומה לכיוון קרחון פוקס (Fox Glacier), לאורך החוף המערבי. מומלץ לעצור בעיירה שלווה וקטנטנה – הוקיטיקה, בה ניתן למצוא את האבן הירוקה המיוחדת של ניו זילנד בבתי המלאכה השונים. בנוסף ניתן לצאת למסלול קצר בערוץ הנחל, Hokitika gorge – בעל צבע כחול מיוחד ועשיר. הגעה בשעות הצהרים לעיירה פוקס הנמצאת למרגלות קרחון פוקס – אחד השיאים של הטיול כולו!

בשעות אחר הצהריים יוצאים לסיור מודרך על הקרחון אשר מתפרש על פני 13 ק"מ ונקודת המוצא שלו ממוקמת כ- 2600 מ' מעל פני הים. הסיור מתחיל בטיסה במסוק/מטוס קל שתנחית אתכם על הקרחון, עליו תצאו להליכה חווייתית במיוחד. במהלך הסיור הרגלי ניתן לראות תצורות קרח רבות, מפלים בקרח, ברכות טורקיז ועוד. לינה בעיירה פוקס.

Franz Joseph . Jackman Chiu

יום 22: קרחון פוקס - וואנקה

בשעות הבוקר עוזבים את החוף המערבי ונוסעים דרומה לפנינה של האי הדרומי – וואנקה (Wanaka). בדרך לעיירה מתגלה הפארק הלאומי הר אספירינג (Mount Aspiring), ובמזג אוויר טוב, אף ייחשף בפניכם את ההר המרשמים בעצמו. הכביש עובר בכמה מסלולים יפים כאשר המומלץ ביותר הוא מסלול הבריכות הכחולות (Blue pools walk), המסלול קליל וקצר בו ניתן לראות בריכות מלאות במי קרחונים קרים כקרח. וואנקה ממוקמת על שפת אגם כחול ורכסי ההרים מסביב…קראו עוד

בשעות הבוקר עוזבים את החוף המערבי ונוסעים דרומה לפנינה של האי הדרומי – וואנקה (Wanaka). בדרך לעיירה מתגלה הפארק הלאומי הר אספירינג (Mount Aspiring), ובמזג אוויר טוב, אף ייחשף בפניכם את ההר המרשמים בעצמו. הכביש עובר בכמה מסלולים יפים כאשר המומלץ ביותר הוא מסלול הבריכות הכחולות (Blue pools walk), המסלול קליל וקצר בו ניתן לראות בריכות מלאות במי קרחונים קרים כקרח. וואנקה ממוקמת על שפת אגם כחול ורכסי ההרים מסביב הופכים אותה למקום נעים להתמקם בו. הגעה לוואנקה אחר הצהריים, שם מומלץ לצעת לטיול בסביבת האגם, לטעום את גלידת פטגוניה המפורסמת ולצאת לסרט בקולונע הייחודי פארדיסו. לינה בוואנקה.

wanaka 800X381 (1)

יום 23: וואנקה

קל מאוד להישבות בקסמה וקצבה האיטי והשלו של העיירה. בשעות הבוקר מומלץ לצאת למסלול Diamond Lake, ההליכה נוחה של כ-3 שעות אשר עולה לתצפית רחבה על האזור כולו. טיול מוכר ומאתגר יותר הוא Roy's Peek, האורך כ-6 שעות הלוך-חזור (16 ק"מ). מומלץ להמשיך לפארק הלאומי הר אספיירינג הקרוי על שם ההר הגבוה ביותר בתחומו, הלא הוא הר Aspiring , המתנשא לגובה של 3,033 מטר. הפארק נמצא כשעה נסיעה מהעיר ומציע…קראו עוד

קל מאוד להישבות בקסמה וקצבה האיטי והשלו של העיירה. בשעות הבוקר מומלץ לצאת למסלול Diamond Lake, ההליכה נוחה של כ-3 שעות אשר עולה לתצפית רחבה על האזור כולו. טיול מוכר ומאתגר יותר הוא Roy's Peek, האורך כ-6 שעות הלוך-חזור (16 ק"מ). מומלץ להמשיך לפארק הלאומי הר אספיירינג הקרוי על שם ההר הגבוה ביותר בתחומו, הלא הוא הר Aspiring , המתנשא לגובה של 3,033 מטר. הפארק נמצא כשעה נסיעה מהעיר ומציע מגוון של מסלולי הליכה יפים במיוחד בעמק המטוקיטוקי (Matukituki Vally), כולל מסלול לקרחון הרוב רוי האורך בין 4-3 שעות (מומלץ לבדוק את מזג האוויר ואת תנאי הכביש המוביל לפני היציאה). לינה בוואנקה.

עמק המטוקיטוקי, שמורת אספיירינג

יום 24: וואנקה - קווינסטאון

היום מתחיל בנסיעה לקווינסטאון (Queenstown), אחותה הפרוע של וואנקה הידועה בנופיה הדרמטיים, קצבה התוסס ובהיצע רחב של פעילויות ספורטיביות אתגריות ופעילויות אקסטרים בפרט (כגון בנג'י, צניחה חופשית ועוד). מומלץ לעלות בגונדולה לתצפית על רכס הרי ה- Remarkable אשר סובבים את העיירה, ואגם Wakatipu שאורכו מגיע ל-80 ק"מ ועל כן הוא האגם הארוך ביותר בניו זילנד. בשעות הצהריים מומלץ להרחיק עד גלנורקי (Glenorchy) שנמצאת כשעה נסיעה מערבה מקווינסטאון. גלנורקי המרוחקת ממוקמת…קראו עוד

היום מתחיל בנסיעה לקווינסטאון (Queenstown), אחותה הפרוע של וואנקה הידועה בנופיה הדרמטיים, קצבה התוסס ובהיצע רחב של פעילויות ספורטיביות אתגריות ופעילויות אקסטרים בפרט (כגון בנג'י, צניחה חופשית ועוד). מומלץ לעלות בגונדולה לתצפית על רכס הרי ה- Remarkable אשר סובבים את העיירה, ואגם Wakatipu שאורכו מגיע ל-80 ק"מ ועל כן הוא האגם הארוך ביותר בניו זילנד. בשעות הצהריים מומלץ להרחיק עד גלנורקי (Glenorchy) שנמצאת כשעה נסיעה מערבה מקווינסטאון. גלנורקי המרוחקת ממוקמת בעמק רחב ידיים ומסביבה עשרות פסגות מושלגות ונהרות כחולים, היא נראית כמו עיירה קטנה מהאגדות, ומהווה מקום מושלם למי שמחפש נקודות עוד פחות מתיירות. לינה בקווינסטאון.

*תוספת אופציונלית בתשלום: חצי יום מודרך אל העיירה גלנורקי (Glenorchy) ונהר Dart, אשר נמצאים למרגלות שני הפארקים הלאומיים הגדולים Mount Aspiring ו-Fiordland. הסיור כולל הליכה בתוך מתחם הפארק ושיט על הנהר הכחול בין פסגות ההרים מושלגות.

queenstwon 800X381

יום 25: קווינסטאון - טה אנאו

בוקר יוצאים אל היהלום שבכתר: הפארק הלאומי פיורדלנד (Fiordland national park), פארק זה הינו הגדול ביותר בניו זילנד ומשתרע על פני שטח של 12,120 ק"מ רבוע. שמו של הפארק מתייחס לפיורדים הרבים אשר נמצאים בו כשהמפורסמים ביותר הם המילפורד סאונד (Milford sound) ודאוטפול סאונד (Doubtful sound). מגיעים לעיירה הקטנה טה-אנאו (Te anau) בה האגם והרי הענק של הפיורדלנד, מהווים שער כניסה מפואר לפארק. מכאן מתחילה ההרפתקה בארץ הפיורדים אל עבר…קראו עוד

בוקר יוצאים אל היהלום שבכתר: הפארק הלאומי פיורדלנד (Fiordland national park), פארק זה הינו הגדול ביותר בניו זילנד ומשתרע על פני שטח של 12,120 ק"מ רבוע. שמו של הפארק מתייחס לפיורדים הרבים אשר נמצאים בו כשהמפורסמים ביותר הם המילפורד סאונד (Milford sound) ודאוטפול סאונד (Doubtful sound).

מגיעים לעיירה הקטנה טה-אנאו (Te anau) בה האגם והרי הענק של הפיורדלנד, מהווים שער כניסה מפואר לפארק. מכאן מתחילה ההרפתקה בארץ הפיורדים אל עבר הנופים המרהיבים והדרמטיים ביותר בניו זילנד. בהתאם ללוח הזמנים, שווה לבקר במרכז המבקרים המושקע של הפארק הלאומי ולצאת ממנו למסלולי הליכה קלילים לצד האגם. לינה בטה אנאו.

Te Anau. Photo: Miles Holden

יום 26: פיורדלנד - מילפורד טרק

היום כולו מוקדש לטיול מודרך בתוך מעמקי הפארק הלאומי פיורדלנד, הסיור מתחיל בשיט בסירה באגם טה-אנאו המוביל לתחילת המסלול המפורסם ביותר בניו זילנד (ובעולם): טרק המילפורד (Milford Track). למסלול זה ניתן להגיע רק דרך שיט עקב המיקום המבודד שלו מהעולם החיצוני, עמוק בתוך העמקים הרחבים של רכסי האלפים הדרומיים. הסיור ילווה עם מדריך מקומי בתוך אחד מעמקים אלו בו הטבע שולט ביד חזקה. הנוף עוצר נשימה ומורכב מנהרות כחולים, יערות…קראו עוד

היום כולו מוקדש לטיול מודרך בתוך מעמקי הפארק הלאומי פיורדלנד, הסיור מתחיל בשיט בסירה באגם טה-אנאו המוביל לתחילת המסלול המפורסם ביותר בניו זילנד (ובעולם): טרק המילפורד (Milford Track). למסלול זה ניתן להגיע רק דרך שיט עקב המיקום המבודד שלו מהעולם החיצוני, עמוק בתוך העמקים הרחבים של רכסי האלפים הדרומיים. הסיור ילווה עם מדריך מקומי בתוך אחד מעמקים אלו בו הטבע שולט ביד חזקה. הנוף עוצר נשימה ומורכב מנהרות כחולים, יערות ירוקים בהם ניתן לשמוע את צליליהן של מגוון הציפורים שיש לניו זילנד להציע. חזרה בשעות אחר הצהריים. לינה בטה-אנאו.

טרק המילפורד

יום 27: פיורדלנד - מילפורד סאונד

בשעות הבוקר נסיעה בדרך המפורסמת אל עבר המילפורד סאונד (Milford Sound). דרך זו מורכבת מכביש אחד אשר חוצה את העמק רחב הידיים ומסתיים בסאונד. בדרך כדאי לעצור בכמה נקודות עניין עם אופציה למסלולים קצרים ומספקים: התחנה הראשונה היא Eglinton Valley Viewpoint – עמק מדהים שנחשף בין ההרים העצומים של האלפים הדרומיים ובתוכו מתפרש מרבד צמחייה עשיר; התחנה השנייה היא אגם המראה (Mirror Lake) המיוחד אשר על פניו ניתן לראות את…קראו עוד

בשעות הבוקר נסיעה בדרך המפורסמת אל עבר המילפורד סאונד (Milford Sound). דרך זו מורכבת מכביש אחד אשר חוצה את העמק רחב הידיים ומסתיים בסאונד. בדרך כדאי לעצור בכמה נקודות עניין עם אופציה למסלולים קצרים ומספקים:

התחנה הראשונה היא Eglinton Valley Viewpoint – עמק מדהים שנחשף בין ההרים העצומים של האלפים הדרומיים ובתוכו מתפרש מרבד צמחייה עשיר; התחנה השנייה היא אגם המראה (Mirror Lake) המיוחד אשר על פניו ניתן לראות את השתקפותם של הענקים המושלגים; התחנה השלישית – Key Summit – טעימה ממסלול הרוטברן למטיבי הלכת, שתיקח אתכם במעלה ההר לתצפית עוצרת נשימה; התחנה האחרונה, הדובדבן שבקצפת, הוא המילפורד סאונד.

בשעות הצהריים תצאו להפלגה במפרץ רחב הידיים הזה, בתפאורה של הרים ענקים ומפלים אדירים הנופלים מהשמיים. במהלך השיט תגיעו אל הים הטזמני אשר נותן הצצה לשרשרת ההרים הבלתי נגמרת של הפארק. לאחר השיט חזרה לטה אנאו. לינה בטה-אנאו.

credit: NanoStockk

יום 28: טה אנאו - האי סטיוארט

בשעות הבוקר נוסעים עד לעיר הדרומית ביותר באי אינווקרגיל (Invecargil). בדרך עוברים את ההרים המושלגים של הפיורדלנד למבט אחרון ובשעות הצהריים מגיעים לאינוורקרגיל, שהיא גם הבסיס ממנו יוצאים לאי סטיוראט (Stewart Island). האי סטיוארט הוא השלישי בגודלו בניו זילנד ורוב שטחו הוא פארק לאומי. האוכלוסייה מורכבת מ-381 אנשים ולפחות 20,000 ציפורים. אם עד כה לא הרגשתם שאתם נמצאים בקצה העולם, שם תרגישו זאת טוב מאוד. משאירים את הרכב בנמל התעופה…קראו עוד

בשעות הבוקר נוסעים עד לעיר הדרומית ביותר באי אינווקרגיל (Invecargil). בדרך עוברים את ההרים המושלגים של הפיורדלנד למבט אחרון ובשעות הצהריים מגיעים לאינוורקרגיל, שהיא גם הבסיס ממנו יוצאים לאי סטיוראט (Stewart Island).

האי סטיוארט הוא השלישי בגודלו בניו זילנד ורוב שטחו הוא פארק לאומי. האוכלוסייה מורכבת מ-381 אנשים ולפחות 20,000 ציפורים. אם עד כה לא הרגשתם שאתם נמצאים בקצה העולם, שם תרגישו זאת טוב מאוד. משאירים את הרכב בנמל התעופה וטסים לאי, שם נוחתים באובה (Oban), העיירה היחידה באי. מומלץ לצאת אחר הצהריים לטיול רגלי בעיירה הקטנטנה ואם תהיו ברי מזל תזכו לראות פינגווינים על החוף ואת ציפור הקיווי מסתובבת ברחובות. לינה באובה.

Photo by: Matt Crawford

יום 29: האי סטיוארט

בבוקר יוצאים ליום סיור במפרצי האי ומגיעים לאי קטן אף יותר, שכולו מאוכלס ציפורים. השמורה נקייה ממכרסמים, ועל כן הציפורים שם יכולות לשגשג ולהשתקם. הדבר היחיד ששומעים יהיה ציוצי ציפורים ושקט מרגיע. חזרה בשעות הצהריים. בשעות השקיעה מומלץ לעלות לנקודת תצפית במעלה העיירה. לינה באובה.

*תוספת אופציונלית בתשלום: סיור לילי לצפייה בקיווי, הסיור עובר בכמה נקודות ומפרצים ברחבי האי בו ניתן לראות את הציפור בטבע. עלות: 199$ לאדם.

בבוקר יוצאים ליום סיור במפרצי האי ומגיעים לאי קטן אף יותר, שכולו מאוכלס ציפורים. השמורה נקייה ממכרסמים, ועל כן הציפורים שם יכולות לשגשג ולהשתקם. הדבר היחיד ששומעים יהיה ציוצי ציפורים ושקט מרגיע. חזרה בשעות הצהריים. בשעות השקיעה מומלץ לעלות לנקודת תצפית במעלה העיירה. לינה באובה.

*תוספת אופציונלית בתשלום: סיור לילי לצפייה בקיווי, הסיור עובר בכמה נקודות ומפרצים ברחבי האי בו ניתן לראות את הציפור בטבע. עלות: 199$ לאדם.

Photo by: Matt Crawford

יום 30: האי סטיוארט - דונדין

בשעות הבוקר טסים חזרה לאי הדרומי ונסיעה לחוף המזרחי, לכיוון אחת הערים המרכזיות באי הדרומי – דונדין (Dunedin). בדרך ניתן לעצור במסלול הליכה קצר ומומלץ Nugget point אשר נמצא בקצה מצוק דרמטי, שם נמצא מגדלור בודד ותצורות סלעים מיוחדות פזורות למרגלות המצוק. רצועות החוף המזרחי נראית כאילו נמתחת עד אין קץ, והמקום בהחלט נותן תחושה כאילו הגעתם לקצה העולם. בשעות הצהריים תגיעו לדונדין, הממוקמת ליד חצי האי אוטאגו. מומלץ לבקר…קראו עוד

בשעות הבוקר טסים חזרה לאי הדרומי ונסיעה לחוף המזרחי, לכיוון אחת הערים המרכזיות באי הדרומי – דונדין (Dunedin). בדרך ניתן לעצור במסלול הליכה קצר ומומלץ Nugget point אשר נמצא בקצה מצוק דרמטי, שם נמצא מגדלור בודד ותצורות סלעים מיוחדות פזורות למרגלות המצוק. רצועות החוף המזרחי נראית כאילו נמתחת עד אין קץ, והמקום בהחלט נותן תחושה כאילו הגעתם לקצה העולם.

בשעות הצהריים תגיעו לדונדין, הממוקמת ליד חצי האי אוטאגו. מומלץ לבקר במרכז העיר, במבשלת הבירה הגדולה ביותר באי הדרומי ולהנות מהקצב הנינוח של העיר. לינה בחצי האי אוטאגו.

Otago Peninsula, DunedinNZ

יום 31: חצי האי אוטאגו

חצי האי אוטאגו הוא יצירה של טבע ניו זילנדי במיטבו. גבעות ירוקות, חופים מדהימים, טירה עתיקה ונסיעה עוצרת נשימה על קו המים – זה רק חלק ממה שיש לחצי האי המרהיב להציע. בחצי האי ניתן לראות כמה מבעלי החיים אשר קוראים לניו זילנד בית, אוכלוסיות גדולות ומגוונות של בעלי חיים ימיים, כלבי ואריות ים, אלבטרוסים ופינגווינים צהובי עין. במהלך היום מומלץ לטייל בחצי האי ולצאת לאחד ממסלולי ההליכה בדרך, ובשעות…קראו עוד

חצי האי אוטאגו הוא יצירה של טבע ניו זילנדי במיטבו. גבעות ירוקות, חופים מדהימים, טירה עתיקה ונסיעה עוצרת נשימה על קו המים – זה רק חלק ממה שיש לחצי האי המרהיב להציע. בחצי האי ניתן לראות כמה מבעלי החיים אשר קוראים לניו זילנד בית, אוכלוסיות גדולות ומגוונות של בעלי חיים ימיים, כלבי ואריות ים, אלבטרוסים ופינגווינים צהובי עין.

במהלך היום מומלץ לטייל בחצי האי ולצאת לאחד ממסלולי ההליכה בדרך, ובשעות הצהריים מתוכנן סיור בשמורה שכולה מוקדשת לפינגווינים צהובי העין המקננים וחיים ברצועת חוף זו (*לתשלום במקום, או שניתן להזמין מראש). הסיור מתקיים בתעלות שנחפרו מתחת לפני הקרקע, ומכוסות ברשת הסוואה, ככה שההליכה בהן היא כמעט בגובה העיניים עם הפינגווינים. חוויה מרתקת שמאפשרת מבט מקרוב על בעלי חיים מופלאים אלו. לינה בחצי האי אוטגו.

Sea Lion at Dunedin, DunedinNZ

יום 32: דונדין - אגם טקאפו

נסיעה למחוז מקנזי בו נמצא הר קוק (Mount Cook) – ההר הגבוה ביותר בניו זילנד. בדרך לשם עוברים באגם טקאפו, אחד משני האגמים המרשימים של המחוז. צבעו של האגם בעל גוון טורקיז מוציא עיניים, בשל מי השלגים שזורמים אליו. מכאן ניתן לצאת למסלול קצר אל כנסיית "הרועה הטוב" – כנסיית אבן קטנה ויפה על רקע נוף מרהיב. בשעות אחר הצהריים מומלץ לעלות להר ג'ון הסמוך ברכב או ברגל ולהנות מתצפית…קראו עוד

נסיעה למחוז מקנזי בו נמצא הר קוק (Mount Cook) – ההר הגבוה ביותר בניו זילנד. בדרך לשם עוברים באגם טקאפו, אחד משני האגמים המרשימים של המחוז. צבעו של האגם בעל גוון טורקיז מוציא עיניים, בשל מי השלגים שזורמים אליו. מכאן ניתן לצאת למסלול קצר אל כנסיית "הרועה הטוב" – כנסיית אבן קטנה ויפה על רקע נוף מרהיב. בשעות אחר הצהריים מומלץ לעלות להר ג'ון הסמוך ברכב או ברגל ולהנות מתצפית על האגם. אחת החוויות המומלצות ביותר, היא לצאת לתצפית כוכבים לילית ולהנות מהשמיים הגדולים והמנצנצים. לינה בטאקפו.

אגם טקאפו

יום 33: הפארק הלאומי הר קוק

נסיעה לפארק הלאומי הר קוק (Mount Cook national park). כביש אחד מוביל לתוך לב הפארק, אל עמק שנמצא למרגלות "גורד השחקים" המושלג. הר קוק, שגובהו מתנשא ל- 3724 מטר מעל פני הים, הוא הגבוה ביותר בניו זילנד וחלק מרכס ההרים המכונה "האלפים הדרומיים". בדרך לפארק תעברו באגם קרחוני פוקאקי (Pukaki) שמקור מימיו הוא מהר קוק וביום בהיר נטול עננים ניתן לראות את ההר בכבודו ובעצמו בקצה האגם. באזור אפשרויות לכמה…קראו עוד

נסיעה לפארק הלאומי הר קוק (Mount Cook national park). כביש אחד מוביל לתוך לב הפארק, אל עמק שנמצא למרגלות "גורד השחקים" המושלג. הר קוק, שגובהו מתנשא ל- 3724 מטר מעל פני הים, הוא הגבוה ביותר בניו זילנד וחלק מרכס ההרים המכונה "האלפים הדרומיים". בדרך לפארק תעברו באגם קרחוני פוקאקי (Pukaki) שמקור מימיו הוא מהר קוק וביום בהיר נטול עננים ניתן לראות את ההר בכבודו ובעצמו בקצה האגם. באזור אפשרויות לכמה מסלולי הליכה, כשהמומלץ ביותר הוא עמק ההוקר (Hooker valley track), הליכה נינוחה בתוך העמק תוביל אתכם עד לקרחון ההוקה.

בשעות אחר הצהריים מתוכננת טיסת נוף מעל רכס ההרים המושלג וקרחון הטזמן (Tasman) הענק. תזכו לראות את הארץ הקפואה הזאת מלמעלה ולהתרשם מהפסגה הגבוהה, הר קוק. לאחר חזרה לקרקע נסיעה לטקאפו. לינה בטקאפו.

Mueller Hut Track. Lachlan Dempsey

יום 34: אגם טקאפו - אקרואה

בשעות הבוקר נסיעה לחצי האי בנקס (Banks Peninsula), הנוצר על ידי שני פסגות הרי געש קדומים. נסיעה מופלאה בין גבעות ירוקות ודרך כפרית יפהפה, כשבסופה עיירת אקרואה (Akaroa), בה בתים היסטוריים מההתיישבות הצרפתית היחידה שהייתה בניו זילנד. מומלץ ללכת על שפת המזח להנות מהמים הכחולים והגבעות הירוקות, ניתן לצאת לכמה מסלולים קלילים המספקים תצפית יפה על המפרץ כולו או לצאת לשייט צפייה בדולפינים. לינה באזור אקרואה.

 

 

בשעות הבוקר נסיעה לחצי האי בנקס (Banks Peninsula), הנוצר על ידי שני פסגות הרי געש קדומים. נסיעה מופלאה בין גבעות ירוקות ודרך כפרית יפהפה, כשבסופה עיירת אקרואה (Akaroa), בה בתים היסטוריים מההתיישבות הצרפתית היחידה שהייתה בניו זילנד. מומלץ ללכת על שפת המזח להנות מהמים הכחולים והגבעות הירוקות, ניתן לצאת לכמה מסלולים קלילים המספקים תצפית יפה על המפרץ כולו או לצאת לשייט צפייה בדולפינים. לינה באזור אקרואה.

 

 

Port Hills, Julian Apse

יום 35: אקרואה - קיאקורה

נסיעה אל החלק הצפוני ביותר של האלפים הדרומיים, לעיירת החוף קאיקורה (Kaikoura). העיירה ממוקמת על חצי אי למרגלות הרכס והאזור הוא הטוב ביותר בניו זילנד לראות מקרוב לוויתנים, דולפינים וכלבי ים. מומלץ לצאת לטיול רגלי כדי לספוג את הנוף של האוקיינוס והמפרץ המדהים הזה. לינה בקאיקורה. לינה בקיאקורה.

 

 

נסיעה אל החלק הצפוני ביותר של האלפים הדרומיים, לעיירת החוף קאיקורה (Kaikoura). העיירה ממוקמת על חצי אי למרגלות הרכס והאזור הוא הטוב ביותר בניו זילנד לראות מקרוב לוויתנים, דולפינים וכלבי ים. מומלץ לצאת לטיול רגלי כדי לספוג את הנוף של האוקיינוס והמפרץ המדהים הזה. לינה בקאיקורה. לינה בקיאקורה.

 

 

Onuku church Akaroa

יום 36: קיאקורה - כרייסטצ'רץ'

בשעות הבוקר תצאו לשייט צפייה בלווייתנים, הזדמנות חד פעמית לראות את היונקים הימיים העצומים הללו מקרוב. בהמשך היום נסיעה לעיר הגדולה ביותר באי הדרומי כרייסטצ'רץ' (Christchurch). בדרך מומלץ לעצור לפסק זמן מרגיע במיוחד בספא Hanmer springs, שם קיים מגוון של בריכות חמות וטיפולי ספא מפנקים. (אופציה ללינה במקום בתוספת תשלום). הגעה בשעות הערב לכרייסטצ'רץ'. לינה בכרייסטצ'רץ'.

 

בשעות הבוקר תצאו לשייט צפייה בלווייתנים, הזדמנות חד פעמית לראות את היונקים הימיים העצומים הללו מקרוב. בהמשך היום נסיעה לעיר הגדולה ביותר באי הדרומי כרייסטצ'רץ' (Christchurch). בדרך מומלץ לעצור לפסק זמן מרגיע במיוחד בספא Hanmer springs, שם קיים מגוון של בריכות חמות וטיפולי ספא מפנקים. (אופציה ללינה במקום בתוספת תשלום). הגעה בשעות הערב לכרייסטצ'רץ'. לינה בכרייסטצ'רץ'.

 

humpback-whale-800X381

יום 37: כרייסטצ'רץ'

בשנת 2011 פקדה את האי הדרומי בניו זילנד רעידת אדמה עוצמתית והרסנית למדי ובזמן התהלכות בעיר, תוכלו לשים לב לנזקים שהשאיר האסון הגדול. מומלץ להסתובב בעיר ובגנים המקומיים, ובשוק אוכל מקומי Riverside Market המציע מגוון של דוכני אוכל מקומיים וטעימים. בנוסף, מומלץ לבקר במרכז האנטרקטי (Iceberg) שמציע פעילויות מגוונות והמון מידע אשר נותנים הצצה חווייתית ומהנה על אנטרקטיקה. לינה בכרייסטצ'רץ'.

בשנת 2011 פקדה את האי הדרומי בניו זילנד רעידת אדמה עוצמתית והרסנית למדי ובזמן התהלכות בעיר, תוכלו לשים לב לנזקים שהשאיר האסון הגדול. מומלץ להסתובב בעיר ובגנים המקומיים, ובשוק אוכל מקומי Riverside Market המציע מגוון של דוכני אוכל מקומיים וטעימים. בנוסף, מומלץ לבקר במרכז האנטרקטי (Iceberg) שמציע פעילויות מגוונות והמון מידע אשר נותנים הצצה חווייתית ומהנה על אנטרקטיקה. לינה בכרייסטצ'רץ'.

Christchurch

יום 38: כרייסטצ'רץ'

בהתאם ללוח הטיסות, החזרת הרכב בשדה התעופה ויציאה בטיסה חזרה הביתה.

בהתאם ללוח הטיסות, החזרת הרכב בשדה התעופה ויציאה בטיסה חזרה הביתה.

seagle akroa 800X381

מסלול עצמאי של 38 ימים המיועד עבור אלו שרוצים לחוות את ניו זילנד באמת ומקרוב. הטיול משלב נסיעות מהפנטות עם אטרקציות חוויתיות; את הערים הגדולות ואת העיירות הנידחות; את הפארקים הלאומיים המפורסמים לצד פנינות הטבע החבויות. מתחילים באוקלנד ובאזור הצפוני של האי הצפוני, ממשיכים דרומה דרך חצי האי קורמנל ועד לוולינגטון שבקצה הדרומי. ההגעה לאי הדרומי היא במעבורת לפיקטון, משם ממשיכים מערבה לפארק הלאומי אייבל טזמן ודרומה על החוף המערבי דרך הקרחונים אל שמורת הפיורדים המפורסמת. מגיעים עד לקצה הדרומי והמבודד ביותר – האי סטיוארט, ומשם ממשיכים בנסיעה צפונה על החוף המזרחי ועד להר קוק המושלג. עולים צפונה עד לעיירת הליוותנים קיאקורה ומסיימים בכרייסטצ'רץ'.

כמה נקודות שיא לאורך המסלול:

 • שיט דולפינים מצפון לאוקלנד

 • ביקור בכפרים המאורים באזור רוטורואה

 • טיול יום מודרך בפארק הלאומי טונגרירו

 • טיול מודרך לשמורת הציפורים באי קפיטי

 • טיסת נוף לקרחון פוקס

 • שיט למילפורד סאונד

 • טיסת נוף מעל הר קוק

 • ביקור באי סטיוארט

 

עדיין לא בטוחים?

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

מחיר שירותי קרקע

 • החל מ-$7,900 USD לאדם בחדר זוגי.
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.

תחשיב הטיול כולל:

לינה

 • 37 לילות בבתי מלון, לודג'ים או B&B ברמה בינונית עד גבוהה (מקביל פחות או יותר לשלושה כוכבים).
 • כל הלילות עם שירותים צמודים.
 • שימו לב: רוב הלינות כוללות את ארוחת הבוקר אבל לא כולן. במקרים בהם הארוחה אינה כלולה, תהיה בדר"כ מסעדה במלון או צמוד אליו שבה ניתן יהיה לאכול בתשלום נפרד.

תחבורה

 • רכב שכור למשך 38 ימים בדרגת Fullsize (קבוצת רכב E, קרייזלר 200 או דומה) כולל ק"מ חופשי.

סיורים ופעילויות

 • שיט צפייה בדולפנים ביי אוף איילנדס
 • סיור מודרך בכפר מאורי ברוטורואה
 • חצי יום סיור באי קפיטי
 • שייט קייאקים מודרך בשמורת אייבל טזמן
 • סיור מודרך על קרחון פוקס
 • שייט נופי ב-Milford Sound
 • חצי יום מודרך בפארק הלאומי פיורדלנד
 • טיסת נוף במטוס קל מעל הר קוק
 • סיור בשמורת ציפורים באי סטיוארט

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות.
 • כלכלה וארוחות (ארוחת בוקר לא תמיד כלולה).
 • עלויות דלק לרכב.
 • כניסה לאתרים אופציונליים (מוזיאונים, מרכזי מבקרים וכד').
 • טיפים למדריכים ולאנשי צוות.
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב".

מדיניות ביטול

עד 61 ימים לפני מועד היציאה – 15% מערך ההזמנה הכולל

60 עד 31 ימים לפני מועד היציאה – 35% מערך ההזמנה הכולל

30 ימים או פחות לפני מועד היציאה – 70% מערך ההזמנה הכולל

ויזות ואשרות

 • ניו זילנד לא דורשת ויזה מאזרחים ישראלים, אבל החל מאוקטובר 2019 יש צורך למלא "מסמך נסיעה" אלקטרוני בתשלום שנקרא New Zealand eTA. רצוי להזמין את ה-eTA לפחות חודש לפני הטיסה – לפרטים לחצו כאן.
 • לטסים דרך אוסטרליה יש להוציא ויזת מעבר (במידה ושהייה בה היא פחות מ-72 שעות). מומלץ להוציא את הויזה לפחות חודש לפני הטיסה.
 • בנוסף, חשוב שתוודאו שבזמן הטיול יהיה ברשותכם דרכון בתוקף לתקופה של לא פחות מ-6 חודשים מיום היציאה לטיול, עם לפחות 2 עמודים ריקים בדרכון.