Whangarei Falls 1920X700

26 ימים ניו זילנד מדרום לצפון

 • גודל טקסט A A
print הדפס
מסלול מעמיק בנהיגה עצמאית לתקופת הסתיו של ניו זילנד, בה הימים עדיין ארוכים, הרוחות מתקררות ועומס המטיילים יורד. תתחילו באי הדרומי בתוך פארקים לאומיים ענקים וטבע פראי אשר שולט ביד רמה על הנוף. תקבלו גם טעימה מהאי הצפוני הירוק והשלו.

יום 1: כרייסטצ'רץ'

נחיתה בעיר הגדולה ביותר באי הדרומי, כרייסטצ'רץ' (Christchurch). איסוף רכב ולינה בכרייסטצ'רץ'.

בשנת 2011 פקדה את האי הדרומי בניו זילנד רעידת אדמה עוצמתית והרסנית למדי ובזמן התהלכות בעיר, תוכלו לשים לב לנזקים שהשאיר האסון הגדול. מומלץ להסתובב בעיר ובגנים המקומיים, ובשוק אוכל מקומי Riverside Market, המציע מגוון של דוכני אוכל מקומיים וטעימים. בנוסף, מומלץ לבקר במרכז האנטרקטי (Iceberg) שמציע פעילויות מגוונות והמון מידע אשר נותנים הצצה חווייתית ומהנה על אנטרקטיקה.

נחיתה בעיר הגדולה ביותר באי הדרומי, כרייסטצ'רץ' (Christchurch). איסוף רכב ולינה בכרייסטצ'רץ'.

בשנת 2011 פקדה את האי הדרומי בניו זילנד רעידת אדמה עוצמתית והרסנית למדי ובזמן התהלכות בעיר, תוכלו לשים לב לנזקים שהשאיר האסון הגדול. מומלץ להסתובב בעיר ובגנים המקומיים, ובשוק אוכל מקומי Riverside Market, המציע מגוון של דוכני אוכל מקומיים וטעימים. בנוסף, מומלץ לבקר במרכז האנטרקטי (Iceberg) שמציע פעילויות מגוונות והמון מידע אשר נותנים הצצה חווייתית ומהנה על אנטרקטיקה.

Port Hills, Julian Apse

יום 2: כרייסטצ'רץ' - טקאפו

בבוקר נוסעים למחוז מקנזי בו נמצא הר קוק – ההר הגבוה ביותר בניו זילנד שגובהו מתנשא ל- 3724 מטר מעל פני הים. בדרך לשם עוברים באגם טקאפו (Tekapo), אחד משני האגמים המרשימים של המחוז. צבעו של האגם בעל גוון טורקיז מוציא עיניים, בשל מי השלגים שזורמים אליו. מכאן ניתן לצאת למסלול קצר אל כנסיית "הרועה הטוב" – כנסיית אבן קטנה ויפה על רקע נוף מרהיב. בשעות אחר הצהריים מומלץ לעלות…קראו עוד

בבוקר נוסעים למחוז מקנזי בו נמצא הר קוק – ההר הגבוה ביותר בניו זילנד שגובהו מתנשא ל- 3724 מטר מעל פני הים. בדרך לשם עוברים באגם טקאפו (Tekapo), אחד משני האגמים המרשימים של המחוז. צבעו של האגם בעל גוון טורקיז מוציא עיניים, בשל מי השלגים שזורמים אליו. מכאן ניתן לצאת למסלול קצר אל כנסיית "הרועה הטוב" – כנסיית אבן קטנה ויפה על רקע נוף מרהיב. בשעות אחר הצהריים מומלץ לעלות להר ג'ון הסמוך ברכב או ברגל ולהנות מתצפית על האגם. אחת החוויות המומלצות ביותר, היא לצאת לתצפית כוכבים לילית ולהנות מהשמיים הגדולים והמנצנצים, או לקחת את זה צעד אחד קדימה ולבקר בפלנטריום בטקאפו שמציע מגוון אופציות של צפייה בכוכבים בהתאם למזג האוויר. לינה בטאקפו.

אגם טקאפו

יום 3: הפארק הלאומי הר קוק

בשעות הבוקר מתוכננת טיסת נוף מעל הפארק הלאומי הר קוק (Mount Cook national park). בטיסה מקבלים הצצה נדירה על הארץ הקפואה הזאת מלמעלה, במהלכה תקבלו זווית ייחודית על רכסי ההרים וקרחון טזמן (Tasman) הענק. בשעות הצהריים נסיעה לפארק הלאומי הר קוק לחוויה רגלית מעצימה. כביש אחד מוביל לתוך לב הפארק, אל עמק שנמצא למרגלות הר קוק המושלג. בדרך לפארק עוברים באגם קרחוני פוקאקי (Pukaki) ניתן לראות את הר קוק בכבודו…קראו עוד

בשעות הבוקר מתוכננת טיסת נוף מעל הפארק הלאומי הר קוק (Mount Cook national park). בטיסה מקבלים הצצה נדירה על הארץ הקפואה הזאת מלמעלה, במהלכה תקבלו זווית ייחודית על רכסי ההרים וקרחון טזמן (Tasman) הענק.

בשעות הצהריים נסיעה לפארק הלאומי הר קוק לחוויה רגלית מעצימה. כביש אחד מוביל לתוך לב הפארק, אל עמק שנמצא למרגלות הר קוק המושלג. בדרך לפארק עוברים באגם קרחוני פוקאקי (Pukaki) ניתן לראות את הר קוק בכבודו ובעצמו בקצה האגם. באזור אפשרויות לכמה מסלולי הליכה, כשהמומלץ ביותר הוא עמק ההוקר (Hooker valley track), הליכה נינוחה בתוך העמק תוביל אתכם עד לקרחון ההוקר. לינה בטקאפו.

Credit: Mawardibahar

יום 4: טקאפו - דונדין

בשעות הבוקר נוסעים דרומה לחוף המזרחי לעיר דונדין (Dunedin), הממוקמת בין הגבעות הירוקות. מומלץ לבקר במבשלת הבירה הגדולה ביותר באי הדרומי ולהנות מהקצב הנינוח של העיר. בדרך שווה לעצור בחוף Maeraki Boulders Beach ולראות את הבולדרים (סלעים מעוגלים) שהחלו להיווצר לפני כ-60 מיליון שנה וקיבלו את צורתם הודות להרכבם ולתנאי הסביבה היחודיים. בשעות הצהריים מתוכנן סיור בשמורה שכולה מוקדשת לפינגווינים צהובי העין המקננים וחיים ברצועת חוף זו (*לתשלום במקום, או…קראו עוד

בשעות הבוקר נוסעים דרומה לחוף המזרחי לעיר דונדין (Dunedin), הממוקמת בין הגבעות הירוקות. מומלץ לבקר במבשלת הבירה הגדולה ביותר באי הדרומי ולהנות מהקצב הנינוח של העיר. בדרך שווה לעצור בחוף Maeraki Boulders Beach ולראות את הבולדרים (סלעים מעוגלים) שהחלו להיווצר לפני כ-60 מיליון שנה וקיבלו את צורתם הודות להרכבם ולתנאי הסביבה היחודיים.

בשעות הצהריים מתוכנן סיור בשמורה שכולה מוקדשת לפינגווינים צהובי העין המקננים וחיים ברצועת חוף זו (*לתשלום במקום, או שניתן להזמין מראש). הסיור מתקיים בתעלות שנחפרו מתחת לפני הקרקע, ומכוסות ברשת הסוואה, ככה שההליכה בהן היא כמעט בגובה העיניים עם הפינגווינים. חוויה מרתקת שמאפשרת מבט מקרוב על בעלי חיים מופלאים אלו. לינה בדונדין.

Moeraki Boulders 800X381

יום 5: חצי האי של אוטאגו (דונדין)

חצי האי אוטאגו הוא יצירה של טבע ניו זילנדי במיטבו. גבעות ירוקות, חופים מדהימים, טירה עתיקה ונסיעה עוצרת נשימה על קו המים – זה רק חלק ממה שיש לחצי האי המרהיב להציע. בחצי האי ניתן לראות כמה מבעלי החיים אשר קוראים לניו זילנד בית, אוכלוסיות גדולות ומגוונות של בעלי חיים ימיים, כלבי ואריות ים, אלבטרוסים ופינגווינים צהובי עין.במהלך היום מומלץ לטייל בחצי האי ולצאת לאחד ממסלולי ההליכה בדרך, ובשעות הצהריים…קראו עוד

חצי האי אוטאגו הוא יצירה של טבע ניו זילנדי במיטבו. גבעות ירוקות, חופים מדהימים, טירה עתיקה ונסיעה עוצרת נשימה על קו המים – זה רק חלק ממה שיש לחצי האי המרהיב להציע. בחצי האי ניתן לראות כמה מבעלי החיים אשר קוראים לניו זילנד בית, אוכלוסיות גדולות ומגוונות של בעלי חיים ימיים, כלבי ואריות ים, אלבטרוסים ופינגווינים צהובי עין.במהלך היום מומלץ לטייל בחצי האי ולצאת לאחד ממסלולי ההליכה בדרך, ובשעות הצהריים מתוכנן סיור בשמורה שכולה מוקדשת לפינגווינים צהובי העין המקננים וחיים ברצועת חוף זו (*לתשלום במקום, או שניתן להזמין מראש). הסיור מתקיים בתעלות שנחפרו מתחת לפני הקרקע, ומכוסות ברשת הסוואה, ככה שההליכה בהן היא כמעט בגובה העיניים עם הפינגווינים. חוויה מרתקת שמאפשרת מבט מקרוב על בעלי חיים מופלאים אלו. לינה בחצי האי אוטגו.

 

פנגווין כחול בדונדין. Photo: DunedinNZ.

יום 6: דונדין - טה אנאו

בבוקר יוצאים אל היהלום שבכתר: הפארק הלאומי פיורדלנד (Fiordland national park), הפארק הלאומי הגדול ביותר בניו זילנד ומשתרע על פני שטח של 12,120 ק"מ רבוע. שמו של הפארק מתייחס לפיורדים הרבים אשר נמצאים בו כשהמפורסמים ביותר הם המילפורד סאונד (Milford sound) ודאוטפול סאונד (Doubtful sound). מגיעים לעיירה הקטנה טה-אנאו (Te Anau) בה האגם והרי הענק של הפיורדלנד, מהווים שער כניסה מפואר לפארק. מכאן מתחילה ההרפתקה בארץ הפיורדים אל עבר הנופים…קראו עוד

בבוקר יוצאים אל היהלום שבכתר: הפארק הלאומי פיורדלנד (Fiordland national park), הפארק הלאומי הגדול ביותר בניו זילנד ומשתרע על פני שטח של 12,120 ק"מ רבוע. שמו של הפארק מתייחס לפיורדים הרבים אשר נמצאים בו כשהמפורסמים ביותר הם המילפורד סאונד (Milford sound) ודאוטפול סאונד (Doubtful sound). מגיעים לעיירה הקטנה טה-אנאו (Te Anau) בה האגם והרי הענק של הפיורדלנד, מהווים שער כניסה מפואר לפארק. מכאן מתחילה ההרפתקה בארץ הפיורדים אל עבר הנופים המרהיבים והדרמטיים ביותר בניו זילנד. בהתאם ללוח הזמנים, שווה לבקר במרכז המבקרים המושקע של הפארק הלאומי ולצאת ממנו למסלולי הליכה קלילים לצד האגם. לינה בטה אנאו.

Te Anau. Photo: Miles Holden

יום 7: מילפורד סאונד

בשעות הבוקר נסיעה בדרך המפורסמת אל עבר המילפורד סאונד (Milford Sound). דרך זו מורכבת מכביש אחד אשר חוצה את העמק רחב הידיים ומסתיים בסאונד. בדרך כדאי לעצור בכמה נקודות עניין עם אופציה למסלולים קצרים ומספקים: התחנה הראשונה היא Eglinton Valley Viewpoint – עמק מדהים שנחשף בין ההרים העצומים של האלפים הדרומיים ובתוכו מתפרש מרבד צמחייה עשיר; התחנה השנייה היא אגם המראה (Mirror Lake) המיוחד אשר על פניו ניתן לראות את…קראו עוד

בשעות הבוקר נסיעה בדרך המפורסמת אל עבר המילפורד סאונד (Milford Sound). דרך זו מורכבת מכביש אחד אשר חוצה את העמק רחב הידיים ומסתיים בסאונד. בדרך כדאי לעצור בכמה נקודות עניין עם אופציה למסלולים קצרים ומספקים:

התחנה הראשונה היא Eglinton Valley Viewpoint – עמק מדהים שנחשף בין ההרים העצומים של האלפים הדרומיים ובתוכו מתפרש מרבד צמחייה עשיר; התחנה השנייה היא אגם המראה (Mirror Lake) המיוחד אשר על פניו ניתן לראות את השתקפותם של הענקים המושלגים; התחנה השלישית – Key Summit – טעימה ממסלול הרוטברן למטיבי הלכת, שתיקח אתכם במעלה ההר לתצפית עוצרת נשימה; התחנה האחרונה, הדובדבן שבקצפת, הוא המילפורד סאונד.

בשעות הצהריים תצאו להפלגה במפרץ רחב הידיים הזה, בתפאורה של הרים ענקים ומפלים אדירים הנופלים מהשמיים. במהלך השיט תגיעו אל הים הטזמני אשר נותן הצצה לשרשרת ההרים הבלתי נגמרת של הפארק. לאחר השיט חזרה לטה-אנאו. לינה בטה-אנאו.

Milford Sound 800X381 (1)

יום 8: טה אנאו - קווינסטאון

בשעות הבוקר עוזבים את ממלכת הפיורדים ונוסעים צפונה אל עבר קווינסטאון (Queenstown) – עיירת האגם המפורסמת, הידועה בנופיה הדרמטיים, קצבה התוסס והפעילויות האתגריות שבה. הגעה בשעות הצהריים, מומלץ לעלות בגונדולה לתצפית על רכס הרי ה-Remarkable אשר סובבים את העיירה, ואגם Wakatipu שאורכו מגיע ל-80 ק"מ ועל כן הוא האגם הארוך ביותר בניו זילנד. לינה בקווינסטאון.

בשעות הבוקר עוזבים את ממלכת הפיורדים ונוסעים צפונה אל עבר קווינסטאון (Queenstown) – עיירת האגם המפורסמת, הידועה בנופיה הדרמטיים, קצבה התוסס והפעילויות האתגריות שבה. הגעה בשעות הצהריים, מומלץ לעלות בגונדולה לתצפית על רכס הרי ה-Remarkable אשר סובבים את העיירה, ואגם Wakatipu שאורכו מגיע ל-80 ק"מ ועל כן הוא האגם הארוך ביותר בניו זילנד. לינה בקווינסטאון.

queenstwon 800X381

יום 9: קווינסטאון וגלנורקי

בשעות הבוקר מומלץ להרחיק עד גלנורקי (Glenorchy) שנמצאת כשעה נסיעה מערבה מקווינסטאון. גלנורקי המרוחקת ממוקמת בעמק רחב ידיים ומסביבה עשרות פסגות מושלגות ונהרות כחולים, היא נראית כמו עיירה קטנה מהאגדות, ומהווה מקום מושלם למי שמחפש נקודות עוד פחות מתיירות. בעמק זה ניתן לצאת לכמה מסלולים קצרים ויפים במיוחד. *תוספת אופציונלית בתשלום: חצי יום מודרך אל העיירה גלנורקי (Glenorchy) ונהר Dart, אשר נמצאים למרגלות שני הפארקים הלאומיים הגדולים Mount Aspiring ו-…קראו עוד

בשעות הבוקר מומלץ להרחיק עד גלנורקי (Glenorchy) שנמצאת כשעה נסיעה מערבה מקווינסטאון. גלנורקי המרוחקת ממוקמת בעמק רחב ידיים ומסביבה עשרות פסגות מושלגות ונהרות כחולים, היא נראית כמו עיירה קטנה מהאגדות, ומהווה מקום מושלם למי שמחפש נקודות עוד פחות מתיירות. בעמק זה ניתן לצאת לכמה מסלולים קצרים ויפים במיוחד.

*תוספת אופציונלית בתשלום: חצי יום מודרך אל העיירה גלנורקי (Glenorchy) ונהר Dart, אשר נמצאים למרגלות שני הפארקים הלאומיים הגדולים Mount Aspiring ו- Fiordland. הסיור כולל הליכה בתוך מתחם הפארק ושיט על הנהר הכחול בין פסגות ההרים מושלגות.

בשעות אחה"צ חוזרים לקווינסטאון, ניתן לעשות עצירה בדרך בעיירת הכורים ארוטאון (Arrowtown), עיירה קטנטנה המורכבת מכמה רחובות ומקושטת בעצים יפהפיים, בניינים עתיקים ומסעדות ברמה. לינה בקווינסטאון.

Shotover River Jet Boat800X381

יום 10: קווינסטאון - וואנקה

יוצאים אל הפנינה של האי הדרומי – וואנקה (Wanaka) עיירת נופש מקסימה, המציעה חיי עיר לצד טבע אין סופי ומגוון מסלולי הליכה. קל מאוד להישבות בקסמה וקצבה האיטי והשלו של העיירה ומיקומה על שפת אגם כחול ורכסי ההרים המושלגים הופכים אותה ליעד אידיאלי. בשעות הבוקר יוצאים למסלול ההליכה Diamond lake אשר עולה לתצפית רחבה על האזור כולו. לינה בוואנקה. אחה"צ מומלץ לצעת לסיבוב ליד האגם, לטעום את גלידת פטגוניה המפורסמת…קראו עוד

יוצאים אל הפנינה של האי הדרומי – וואנקה (Wanaka) עיירת נופש מקסימה, המציעה חיי עיר לצד טבע אין סופי ומגוון מסלולי הליכה. קל מאוד להישבות בקסמה וקצבה האיטי והשלו של העיירה ומיקומה על שפת אגם כחול ורכסי ההרים המושלגים הופכים אותה ליעד אידיאלי. בשעות הבוקר יוצאים למסלול ההליכה Diamond lake אשר עולה לתצפית רחבה על האזור כולו. לינה בוואנקה. אחה"צ מומלץ לצעת לסיבוב ליד האגם, לטעום את גלידת פטגוניה המפורסמת ולצאת לסרט בקולונע הייחודי פארדיסו. לינה בוואנקה.

wanaka 800X381 (1)

יום 11: אגם וואנקה

נסיעה לפארק הלאומי הר אספיירינג הקרוי על שם ההר הגבוה ביותר בתחומו, הלא הוא הר Aspiring, המתנשא לגובה של 3,033 מטר. הפארק נמצא כשעה נסיעה מהעיר ומציע מגוון של מסלולי הליכה יפים במיוחד בעמק המטוקיטוקי (Matukituki Vally), כולל מסלול לקרחון הרוב רוי (rod roy glacier) האורך בין 4-3 שעות (מומלץ לבדוק את מזג האוויר ואת תנאי הכביש המוביל לפני היציאה). לינה בוואנקה.

נסיעה לפארק הלאומי הר אספיירינג הקרוי על שם ההר הגבוה ביותר בתחומו, הלא הוא הר Aspiring, המתנשא לגובה של 3,033 מטר. הפארק נמצא כשעה נסיעה מהעיר ומציע מגוון של מסלולי הליכה יפים במיוחד בעמק המטוקיטוקי (Matukituki Vally), כולל מסלול לקרחון הרוב רוי (rod roy glacier) האורך בין 4-3 שעות (מומלץ לבדוק את מזג האוויר ואת תנאי הכביש המוביל לפני היציאה). לינה בוואנקה.

עמק המטוקיטוקי, שמורת אספיירינג

יום 12: וואנקה - קרחון פוקס

בשעות הבוקר נסיעה צפונה לכיוון החוף המערבי, לאזור הקרחונים של ניו זילנד. בדרך לעיירה מתגלה הפארק הלאומי הר אספירינג (Mount Aspiring), ובמזג אוויר טוב, אף ייחשף בפניכם את ההר המרשמים בעצמו. הכביש עובר בכמה מסלולים יפים כאשר המומלץ ביותר הוא מסלול הבריכות הכחולות (Blue pools walk), המסלול קליל וקצר בו ניתן לראות בריכות מלאות במי קרחונים קרים כקרח. הגעה לעיירה פוקס הסמוכה לקרחון פוקס (Fox Glacier) בשעות אחר הצהריים. קרוב…קראו עוד

בשעות הבוקר נסיעה צפונה לכיוון החוף המערבי, לאזור הקרחונים של ניו זילנד. בדרך לעיירה מתגלה הפארק הלאומי הר אספירינג (Mount Aspiring), ובמזג אוויר טוב, אף ייחשף בפניכם את ההר המרשמים בעצמו. הכביש עובר בכמה מסלולים יפים כאשר המומלץ ביותר הוא מסלול הבריכות הכחולות (Blue pools walk), המסלול קליל וקצר בו ניתן לראות בריכות מלאות במי קרחונים קרים כקרח. הגעה לעיירה פוקס הסמוכה לקרחון פוקס (Fox Glacier) בשעות אחר הצהריים. קרוב לעייריה נמצא אגם מת'סון (Lake Matheson), ניתן לצאת להליכה סביב אגם ואולי תזכו לצפות בהשתקפות מושלמת של הר קוק המושלג. לינה בעיירה פוקס.

טרק ה-Blue Pools באזור אוטגו, וואנקה. Miles Holden.

יום 13: קרחון פוקס - ווסטפורט

אחרי הקפה של הבוקר יוצאים לסיור מודרך על הקרחון אשר מתפרש על פני 13 ק"מ ונקודת המוצא שלו ממוקמת כ- 2600 מ' מעל פני הים. הסיור מתחיל בטיסה במסוק/מטוס קל שתנחית אתכם על הקרחון, עליו תצאו להליכה חווייתית במיוחד. במהלך הסיור הרגלי ניתן לראות תצורות קרח רבות, מפלים בקרח, ברכות טורקיז ועוד. נוסעים צפונה לאורך החוף המערבי עם נופים משגעים, בצד אחד של הכביש נמצא הפארק הלאומי Paparoa השופע עצים…קראו עוד

אחרי הקפה של הבוקר יוצאים לסיור מודרך על הקרחון אשר מתפרש על פני 13 ק"מ ונקודת המוצא שלו ממוקמת כ- 2600 מ' מעל פני הים. הסיור מתחיל בטיסה במסוק/מטוס קל שתנחית אתכם על הקרחון, עליו תצאו להליכה חווייתית במיוחד. במהלך הסיור הרגלי ניתן לראות תצורות קרח רבות, מפלים בקרח, ברכות טורקיז ועוד.

נוסעים צפונה לאורך החוף המערבי עם נופים משגעים, בצד אחד של הכביש נמצא הפארק הלאומי Paparoa השופע עצים מסוגים שונים הייחודיים אך ורק לניו זילנד ובצידו האחר נמצא הים הטזמני אשר יישאר קרוב לאורך כל הדרך. מומלץ לעצור בסלעי הפנקייק אשר צורתם המיוחדת הקנתה להם את השם החריג ונובעת מתהליך היווצרותם לפני 30 מיליון שנה. בנוסף מומלץ לעצור בעיירה שלווה וקטנטנה – הוקיטיקה, בה ניתן למצוא את האבן הירוקה המיוחדת של ניו זילנד בבתי המלאכה השונים. לינה באזור העיירה הקטנה ווסטפורט (Westport).

קרחון פוקס, אי דרומי.

יום 14: ווסטפורט - נלסון לייקס - אייבל טזמן

נסיעה לפארק הלאומי אייבל טזמן (Abel Tasman National Park) דרך הפארק הלאומי נלסון לייקס (Nelson Lakes). הלב הפועם של השמורה הוא שני אגמים אלפים, Rotoroa ו-Rotoiti, שצבעם כחול עמוק בשל מי השלגים היורדים מרכסי ההרים הסובבים אותם. ניתן לעצור באחד מהאגמים ולהנות מהנוף דרך מגוון הליכות שונות הנמצאות באזור. הנסיעה בדרך המפותלת של השמורה מסתיימת בנוף העוצר נשימה של הים הטזמני. מגיעים לכניסה של הפארק הלאומי אייבל טזמן, בשעות אחר הצהריים…קראו עוד

נסיעה לפארק הלאומי אייבל טזמן (Abel Tasman National Park) דרך הפארק הלאומי נלסון לייקס (Nelson Lakes). הלב הפועם של השמורה הוא שני אגמים אלפים, Rotoroa ו-Rotoiti, שצבעם כחול עמוק בשל מי השלגים היורדים מרכסי ההרים הסובבים אותם. ניתן לעצור באחד מהאגמים ולהנות מהנוף דרך מגוון הליכות שונות הנמצאות באזור. הנסיעה בדרך המפותלת של השמורה מסתיימת בנוף העוצר נשימה של הים הטזמני. מגיעים לכניסה של הפארק הלאומי אייבל טזמן, בשעות אחר הצהריים מתמקמים בעיירה הקטנה Kaiteriteri. לינה בעיירה.

Hokitika Gorge, Fraser Clements

יום 15: הפארק הלאומי אייבל טזמן

היום יוקדש לטיול מודרך בקיאקים במי הים הטזמני הכחולים והנוצצים, בין מפרצים זהובים ויערות ירוקים. הטיול ישלב בין חתירה במים לבין הליכה על המפרצים השונים בנוף עוצר נשימה. לינה ב- Kaiteriteri.

היום יוקדש לטיול מודרך בקיאקים במי הים הטזמני הכחולים והנוצצים, בין מפרצים זהובים ויערות ירוקים. הטיול ישלב בין חתירה במים לבין הליכה על המפרצים השונים בנוף עוצר נשימה. לינה ב- Kaiteriteri.

Abel Tasman, Miles Holden

יום 16: אייבל טזמן - פיקטון

נסיעה מזרחה מהפארק הלאומי אייבל טזמן לכיוון העיירה נלסון (Nelson). עם נוף לים והרים ירוקים מסביבה, נלסון היא תחנת עצירה אידיאלי. מומלץ לצאת לתצפית המעניקה מבט רחב ודרמטי על ההרים מסביב והים הטזמני. המשך נסיעה לפיקטון, שער היציאה מהאי הדרומי. הגעה בשעות הצהריים לפיקטון. מומלץ להרחיק לאזור בלנהיים (Blenhiem) הנמצא מרחק קצר מפיקטון. האזור ירוק וגדוש גפנים עד האופק, מראה שמרחיב את הלב. בעיירה זו מתמחים בייצור היינות הנחשבים ביותר…קראו עוד

נסיעה מזרחה מהפארק הלאומי אייבל טזמן לכיוון העיירה נלסון (Nelson). עם נוף לים והרים ירוקים מסביבה, נלסון היא תחנת עצירה אידיאלי. מומלץ לצאת לתצפית המעניקה מבט רחב ודרמטי על ההרים מסביב והים הטזמני. המשך נסיעה לפיקטון, שער היציאה מהאי הדרומי. הגעה בשעות הצהריים לפיקטון. מומלץ להרחיק לאזור בלנהיים (Blenhiem) הנמצא מרחק קצר מפיקטון. האזור ירוק וגדוש גפנים עד האופק, מראה שמרחיב את הלב. בעיירה זו מתמחים בייצור היינות הנחשבים ביותר של ניו זילנד ולכן כדאי לבקר בכמה יקבים שונים בשביל לטעום מסוגי היין השונים. לינה בפיקטון.

Picton, Miles Holden

יום 17: פיקטון - וולינגטון

בשעות הבוקר עולים על המעבורות לאי הצפוני, המעבורת עוברת בנופים מדהימים דרך מיצר קוק ומרלבורו סאונד. השער לאי הצפוני היא עיר הבירה וולינגטון אליה מגיעים בשעות הצהריים. העיר מלאה באתרים מיוחדים ומקומות עניין רבים! ישנם כמה מקומות אותם לא כדאי לפספס: המוזיאון להיסטוריה ותרבות מאורית (Te Papa), תצפית על העיר והמפרץ מהר ויקטוריה, טיול בגנים הבוטניים היפים, ביקור בשמורת ציפורים (Zealandia) בה ניתן לעשות סיורים מודרכים ביום או בלילה כדי…קראו עוד

בשעות הבוקר עולים על המעבורות לאי הצפוני, המעבורת עוברת בנופים מדהימים דרך מיצר קוק ומרלבורו סאונד. השער לאי הצפוני היא עיר הבירה וולינגטון אליה מגיעים בשעות הצהריים.

העיר מלאה באתרים מיוחדים ומקומות עניין רבים! ישנם כמה מקומות אותם לא כדאי לפספס:

המוזיאון להיסטוריה ותרבות מאורית (Te Papa), תצפית על העיר והמפרץ מהר ויקטוריה, טיול בגנים הבוטניים היפים, ביקור בשמורת ציפורים (Zealandia) בה ניתן לעשות סיורים מודרכים ביום או בלילה כדי לראות את מגוון הציפורים של ניו זילנד. סיור לילי בשמורה מאפשר סיכוי לראות את הקיווי: הציפור הלאומית של ניו זילנד הנמצאת בסכנת הכחדה. חובבי "שר הטבעות" ישמחו לגלות שנמצאת בעיר סדנת Weta Cave, בה הכינו הרבה מאביזרי הסרטים ומוצגים בה רבים מהם. לינה בוולינגטון.

Wellington. Ian Trfford

יום 18: וולינגטון - וואנגנוי

בשעות הבוקר נסיעה לכיוון הפארק הלאומי וואנגאנוי (Whanganui National Park), הנהר השני בגודלו בניו זילנד. בקצה הנהר נמצאת העיירה Whanganui הקטנה והנחמדה, הידועה בסצנת האומנות שלה. העיירה מלאה בבתי מלאכה, גלריות וסדנאות. בדרך עוצרים לחצי יום מודרך באי קפיטי (Kapiti Island), האי נמצא כשעה מווילנגטון בחוף המערבי של האי וכדי להגיע עליו יש לקחת שיט קצר בים הטזמני. 80% מהאי הוא שומרת טבע שמטרתה לשמר את הציפורים המיוחדות של ניו…קראו עוד

בשעות הבוקר נסיעה לכיוון הפארק הלאומי וואנגאנוי (Whanganui National Park), הנהר השני בגודלו בניו זילנד. בקצה הנהר נמצאת העיירה Whanganui הקטנה והנחמדה, הידועה בסצנת האומנות שלה. העיירה מלאה בבתי מלאכה, גלריות וסדנאות. בדרך עוצרים לחצי יום מודרך באי קפיטי (Kapiti Island), האי נמצא כשעה מווילנגטון בחוף המערבי של האי וכדי להגיע עליו יש לקחת שיט קצר בים הטזמני. 80% מהאי הוא שומרת טבע שמטרתה לשמר את הציפורים המיוחדות של ניו זילנד, בסיור תזכו לראות וגם לשמוע את ציפורים אילו. לינה בעיירה Whanganui.

 

Kea

יום 19: וואנגנוי - אגם טאופו

בבוקר ממשיכים בנסיעה צפונה אל הפארק הלאומי טונגרירו (National Park Tongariro) – הפארק הלאומי הראשון של ניו זילנד ואחד הראשונים בעולם. מומלץ לצאת לאחד מהמסלולים הקלילים שיש בשמורה (Taranaki Falls או Silica rapids) אשר ייתן לכם טעימה קצרה אך משובחת מהסביבה הגעשית. בשעות אחר הצהריים הגעה לאגם טאופו, מומלץ לעצור במפלי הוקה (Huka falls) האדירים הנמצאים ממש בכניסה הצפונית לעיירה. המפלים זורמים בקצב של 220,000 ליטר לשנייה, הם מהווים נקודת…קראו עוד

בבוקר ממשיכים בנסיעה צפונה אל הפארק הלאומי טונגרירו (National Park Tongariro) – הפארק הלאומי הראשון של ניו זילנד ואחד הראשונים בעולם. מומלץ לצאת לאחד מהמסלולים הקלילים שיש בשמורה (Taranaki Falls או Silica rapids) אשר ייתן לכם טעימה קצרה אך משובחת מהסביבה הגעשית.

בשעות אחר הצהריים הגעה לאגם טאופו, מומלץ לעצור במפלי הוקה (Huka falls) האדירים הנמצאים ממש בכניסה הצפונית לעיירה. המפלים זורמים בקצב של 220,000 ליטר לשנייה, הם מהווים נקודת עצירה חווייתית ומרעננת. לינה בטאופו.

(אופציה להוסיף יום למסלול ולצאת לטיול יום של ה-Tongariro Alpine Crossing, מודרך בתוספת תשלום או באופן עצמאי ובאחריות המשתמש :))

huka falls 800X381

יום 20: אגם טאופו - מערות וואיטומו - רוטורואה

בשעות הבוקר נסיעה למערות וואיטמו (Waitomo Caves), ביתן של התולעים הזוהרות. יוצאים לסיור מודרך באחת ממערות אילו בתוך סירה קטנה בנהר החוצה אותה. יצורים אלו חיים במערות ובאזורים מסוימים של יערות והם יוצרים רשת של אור כחול מיוחד בכדי למשוך אליהם טרף – רשת הנראית כמו אלפי כוכבים. ממשיכים לעיר הגיאותרמית רוטורואה (Rotorua), הידועה בזכות הפעילות הגיאותרמית שלה. בשעות הערב תזכו לקבל סיור באחד מהכפרים המאורים באזור, שם תכירו את…קראו עוד

בשעות הבוקר נסיעה למערות וואיטמו (Waitomo Caves), ביתן של התולעים הזוהרות. יוצאים לסיור מודרך באחת ממערות אילו בתוך סירה קטנה בנהר החוצה אותה. יצורים אלו חיים במערות ובאזורים מסוימים של יערות והם יוצרים רשת של אור כחול מיוחד בכדי למשוך אליהם טרף – רשת הנראית כמו אלפי כוכבים.

ממשיכים לעיר הגיאותרמית רוטורואה (Rotorua), הידועה בזכות הפעילות הגיאותרמית שלה. בשעות הערב תזכו לקבל סיור באחד מהכפרים המאורים באזור, שם תכירו את אורח החיים של המאורים הילידים לניו זילנד, ותהנו מטקס מאורי מסורתי הכולל את ריקוד ההאקה המפורסם. לינה ברוטורואה.

Photo: Corin Walker Bain

יום 21: רוטורואה הגיאותרמית

בשעות הבוקר יתברר מקור הריח המיוחד בעיר במהלך ביקור בפארק הגיאותרמי Waiotapu. בפארק ניתן לראות גייזר המתפרץ לגובה של 10-20 מטר, את בריכת הבוץ המבעבעת הגדולה ביותר בניו זילנד ובריכות רבות נוספות בצבעים עזים של כחול ואדום, הכל במעטפת של עשן היוצא מהאדמה. משם ניתן להמשך לעמק גיאותרמי נוסף Waimangu Volcanic Valley, שם קיימים מספר מסלולי הליכה בין התופעות הגיאותרמיות. בשעות אחה"צ מומלץ ללכת לספא מפנק עם בריכות בוץ או מים…קראו עוד

בשעות הבוקר יתברר מקור הריח המיוחד בעיר במהלך ביקור בפארק הגיאותרמי Waiotapu. בפארק ניתן לראות גייזר המתפרץ לגובה של 10-20 מטר, את בריכת הבוץ המבעבעת הגדולה ביותר בניו זילנד ובריכות רבות נוספות בצבעים עזים של כחול ואדום, הכל במעטפת של עשן היוצא מהאדמה. משם ניתן להמשך לעמק גיאותרמי נוסף Waimangu Volcanic Valley, שם קיימים מספר מסלולי הליכה בין התופעות הגיאותרמיות.

בשעות אחה"צ מומלץ ללכת לספא מפנק עם בריכות בוץ או מים מינרליים מקומיים, חוויה יחודית ומרגיעה במיוחד. ניתן לסגור סיור לילי ביער של עצי אורן ענקיים (Redwoods), אשר נמצא בסמוך לעיירה. הסיור הלילי מתבצע לאור מנורות התלויות על עצי ענק. לינה ברוטורואה.

תוספת אופציונלית (לא כלול): טיסת נוף מעל ההרים הוולקנים טראוורה (Mt Terawera) והאי הלבן (White Island).

Rotorua, Miles Holden

יום 22: רוטורואה - הוביטון - אוקלנד

נסיעה לכיוון אוקלנד (Auckland) דרך Matamata, עיירה שהתפרסמה כיוון שהייתה לאתר הצילומים של הסרט שר הטבעות וטרילוגיית סרטי ההוביט. בעיירה ניתן לצאת לסיור מודרך כדי לגלות את כפר ההוביטים השמור והאגדי. ממשיכים לאוקלנד העיר הגדולה ביותר בניו זילנד אשר מונה כ-30% מאוכלוסיית ניו זילנד כולה. אוקלנד הינה מצר יבשה המפריד בין הים הטסמני לאוקיינוס השקט, מה שמקנה לה את ייחודה כעיר גדולה של נמלים, לצד רכסי הרים וולנקים ומקבץ איים…קראו עוד

נסיעה לכיוון אוקלנד (Auckland) דרך Matamata, עיירה שהתפרסמה כיוון שהייתה לאתר הצילומים של הסרט שר הטבעות וטרילוגיית סרטי ההוביט. בעיירה ניתן לצאת לסיור מודרך כדי לגלות את כפר ההוביטים השמור והאגדי.

ממשיכים לאוקלנד העיר הגדולה ביותר בניו זילנד אשר מונה כ-30% מאוכלוסיית ניו זילנד כולה. אוקלנד הינה מצר יבשה המפריד בין הים הטסמני לאוקיינוס השקט, מה שמקנה לה את ייחודה כעיר גדולה של נמלים, לצד רכסי הרים וולנקים ומקבץ איים עצום. בעיר מגוון פעילויות ואתרים, כגון: סיבוב באזור הנמל ומגדל השמיים המפורסם (Sky Tower), ביקור במוזיאון Auckland War Memorial Museum, שיט לצפייה בלווייתנים ודולפינים (יוצא מהנמל המרכזי בעיר), ואינספור פארקים (דוגמת One Tree Hill ו-Mount Eden, הרי געש לא פעילים המכוסים צמחייה עשירה). לינה באוקלנד.

Andres Iga

יום 23: אוקלנד - ביי אוף איילנדס

בבוקר יוצאים בנסיעה צפונה אל המחוז הצפוני של ניו זילנד (Northland). הגבעות הירוקות בצד הדרך מספקות הצצה ראשונית לנוף הבתולי הפתוח שמכסה את האיים. הדרך עוברת בעיירה וונגאראי (Whangarei), שם מומלץ לצאת למסלול קצר ב-Whangarei Falls ולאחר מכן להמשיך צפונה עד לביי אוף איילנדס (Bay of islands). ביי אוף איילנדס הוא מפרץ יפהפה המורכב מ-144 איים ירוקים, ובמימיו חיה אוכלוסייה עשירה של בעלי חיים ימיים כגון לוויתנים, דולפינים ועוד. העיירה…קראו עוד

בבוקר יוצאים בנסיעה צפונה אל המחוז הצפוני של ניו זילנד (Northland). הגבעות הירוקות בצד הדרך מספקות הצצה ראשונית לנוף הבתולי הפתוח שמכסה את האיים. הדרך עוברת בעיירה וונגאראי (Whangarei), שם מומלץ לצאת למסלול קצר ב-Whangarei Falls ולאחר מכן להמשיך צפונה עד לביי אוף איילנדס (Bay of islands).

ביי אוף איילנדס הוא מפרץ יפהפה המורכב מ-144 איים ירוקים, ובמימיו חיה אוכלוסייה עשירה של בעלי חיים ימיים כגון לוויתנים, דולפינים ועוד. העיירה פאייה (Paihia) נמצאת במרכז המפרץ ומספקת בסיס טוב כדי לגלות את האזור. הגעה בשעות אחר הצהריים, לינה בפאייה.

Photo: Paroa Bay Winery

יום 24: ביי אוף איילנדס

יציאה לשיט יפהפה בין האיים החבויים הרבים של Bay Of Islands. תודות לאקלים הנעים ומבנה המפרץ, קבוצות גדולות של דולפינים נוהגות לבלות את זמנן במים החמימים, ובמהלך השיט יהיה סיכוי גבוה לראות אותם שוחים לצד הסירה. בשעות אחר הצהריים מומלץ לקחת מעבורת קצרה לצד הרחוק של המפרץ, לעיירה הקטנה ראסל (Russell) – ההתיישבות האירופית הראשונה בניו זילנד. ניתן לצאת למסלולים קצרים בגבעות הירוקות לצד העיירה. בנוסף, באזור waitangi תוכלו להצטרף…קראו עוד

יציאה לשיט יפהפה בין האיים החבויים הרבים של Bay Of Islands. תודות לאקלים הנעים ומבנה המפרץ, קבוצות גדולות של דולפינים נוהגות לבלות את זמנן במים החמימים, ובמהלך השיט יהיה סיכוי גבוה לראות אותם שוחים לצד הסירה. בשעות אחר הצהריים מומלץ לקחת מעבורת קצרה לצד הרחוק של המפרץ, לעיירה הקטנה ראסל (Russell) – ההתיישבות האירופית הראשונה בניו זילנד. ניתן לצאת למסלולים קצרים בגבעות הירוקות לצד העיירה. בנוסף, באזור waitangi תוכלו להצטרף לשיט בקאנו מלחמה מסורתי (waka), או סיור מודרך שמספר את הסיפור המאורי של האזור. בסוף היום, חזרה במעבורת לפאייה. לינה בפאייה.

Bay Of Islands, Alistair Guthrie

יום 25: ביי אוף אילנדס - אוקלנד

בבוקר חוזרים דרומה לאזור אוקלנד. מומלץ לעצור במפרץ פאי (piha) כדי להתרשם מחתיכת הנוף האחרונה אותה תראו בניו זילנד. המפרץ מפורסם תודות לסלע ענק ומרשים אשר נמצא באמצע המפרץ ומנותק מהכל, בזמן שפל ניתן לטפס במעלה הסלע ולתצפת על המפרץ כולו. בשעות אחר הצהריים מגיעים חזרה לאוקלנד. לינה באוקלנד.

בבוקר חוזרים דרומה לאזור אוקלנד. מומלץ לעצור במפרץ פאי (piha) כדי להתרשם מחתיכת הנוף האחרונה אותה תראו בניו זילנד. המפרץ מפורסם תודות לסלע ענק ומרשים אשר נמצא באמצע המפרץ ומנותק מהכל, בזמן שפל ניתן לטפס במעלה הסלע ולתצפת על המפרץ כולו. בשעות אחר הצהריים מגיעים חזרה לאוקלנד. לינה באוקלנד.

Auckland Whale and Dolphin Safari

יום 26: אוקלנד

בהתאם ללוח הטיסות, החזרת הרכב בשדה התעופה ויציאה בטיסה חזרה הביתה.

בהתאם ללוח הטיסות, החזרת הרכב בשדה התעופה ויציאה בטיסה חזרה הביתה.

Sea Lion at Dunedin, DunedinNZ

מסלול עצמאי של 26 ימים, הכולל את שני האיים. בתקופת הסתיו שבה הימים עדיין ארוכים, הרוחות מתקררות ועומס המטיילים יורד. מתחילים באי הדרומי בכרייסטצ'רץ', משם נוסעים הישר להר קוק המושלג, לחוף המזרחי לפגוש את בע"ח הימיים של האזור, לשמורת הפיורדים המפורסמת ולקווינסטאון ו-וואנקה. משם עולים צפונה בחוף המערבי דרך קרחונים, תצורות סלע מוזרות ועד לפארק הלאומי אייבל טזמן שם המפרצים זהובים והצמחייה שופעת. מפיקטון נצא במעבורת לוולינגטון הבירה, משם נעבור בשמורת הציפורים באי קפיטי, דרך הפארק הלואמי טונגרירו ודרך רוטורואה בעלת תופעות גיאותרמיות יחודייות. נמשיך צפונה לחקור את המפרצים בחלקו הצפוני של האי ונסיים את המסלול באוקלנד.

כמה נקודות שיא לאורך המסלול:

 • טיסת נוף מעל הר קוק

 • שיט למילפורד סאונד

 • טיסת נוף לקרחון פוקס

 • טיול מודרך באי קפיטי

 • ביקור במערות התולעים הזוהרות

 • שייט דולפינים באי הצפוני

עדיין לא בטוחים?

אל תהססו ליצור איתנו קשר. נשמח לשמוע ממכם ולעזור לכם לבחור את המסלול הנכון.

לא לדאוג, אנחנו נחמדים. תרגישו בנוח.

 

חיר שירותי קרקע

 • החל מ-$5,100 USD לאדם בחדר זוגי.
 • מקדמה: 15% מעלות הטיול.
 • המיסים המקומיים כלולים במחיר.

תחשיב הטיול כולל:

לינה

 • 25 לילות בבתי מלון, לודג'ים או B&B ברמה בינונית עד גבוהה (מקביל פחות או יותר לשלושה כוכבים).
 • כל הלילות עם שירותים צמודים.
 • שימו לב: רוב הלינות כוללות את ארוחת הבוקר אבל לא כולן. במקרים בהם הארוחה אינה כלולה, תהיה בדר"כ מסעדה במלון או צמוד אליו שבה ניתן יהיה לאכול בתשלום נפרד.

תחבורה

 • רכב שכור למשך 26 ימים בדרגת Fullsize (קבוצת רכב E ,קרייזלר 200 או דומה) כולל: ק"מ חופשי.

סיורים ופעילויות

 • שיט קיאקים מודרך בשמורת אייבל טזמן
 • סיור מודרך הכולל טיסה במסוק בקרחון Fox.
 • שייט נופי ב-Milford Sound.
 • טיסת נוף במטוס קל מעל הר קוק.
 • סיור מודרך במערות וויטומאו
 • שייט דולפינים באי הצפוני

תחשיב הטיול אינו כולל

 • טיסות בינלאומיות.
 • כלכלה וארוחות (ארוחת בוקר לא תמיד כלולה).
 • עלויות דלק לרכב.
 • כניסה לאתרים אופציונליים (מוזיאונים, מרכזי מבקרים וכד').
 • טיפים למדריכים ולאנשי צוות.
 • כל מה שלא פורט תחת "כלול בתחשיב".

מדיניות ביטול

עד 61 ימים לפני מועד היציאה – 15% מערך ההזמנה הכולל

60 עד 31 ימים לפני מועד היציאה – 35% מערך ההזמנה הכולל

30 ימים או פחות לפני מועד היציאה – 70% מערך ההזמנה הכולל

ויזות ואשרות

 • ניו זילנד לא דורשת ויזה מאזרחים ישראלים, אבל החל מאוקטובר 2019 יש צורך למלא "מסמך נסיעה" אלקטרוני בתשלום שנקרא New Zealand eTA. רצוי להזמין את ה-eTA לפחות חודש לפני הטיסה – לפרטים לחצו כאן.
 • לטסים דרך אוסטרליה יש להוציא ויזת מעבר (במידה ושהייה בה היא פחות מ-72 שעות). מומלץ להוציא את הויזה לפחות חודש לפני הטיסה.
 • בנוסף, חשוב שתוודאו שבזמן הטיול יהיה ברשותכם דרכון בתוקף לתקופה של לא פחות מ-6 חודשים מיום היציאה לטיול, עם לפחות 2 עמודים ריקים בדרכון.