פיקניק קטן בנוף גדול

ניו זילנד היא גלויה, סוג של פוסטר תמידי – איך שלא תסובבו את זה היא מדהימה. יש הרבה מקומות לעצור וליהנות מהנוף וגם לנשנש משהו לצד הדרך, תוך כדי שאתם מנקים את הראש מכל המחשבות ואפילו שוכחים קצת את הלחץ של החיים שנשארו מאחור.
Image by Makalu from Pixabay

ניו זילנד היא גלויה, סוג של פוסטר תמידי – איך שלא תסובבו את זה היא מדהימה. יש הרבה מקומות לעצור וליהנות מהנוף וגם לנשנש משהו לצד הדרך, תוך כדי שאתם מנקים את הראש מכל המחשבות ואפילו שוכחים קצת את הלחץ של החיים שנשארו מאחור.

הנה כמה המלצות חמות איפה מומלץ לפרוס את השמיכה ופשוט לשבת ולהסתכל:

 

1. סלע האריה (Lion rock) בדרך לצפון הרחוק

נקודה זאת עשויה להיות עיקוף קטן בדרך, אבל בהחלט שווה את 40 דקות הנסיעה מאוקלנד. בעיירת החוף הקטנה פיאה (Piha) מתחבא לו המיקום המושלם – באמצע המפרץ ניצב לו סלע האריה (Lion rock) המרשים והאדיר, עומד לבדו מול האוקיינוס הגדול. החנו את האוטו לצד החוף, קחו איתכם שמיכה ותפסו מקום על החול הזהוב אל מול הנוף ורעש הגלים.

מיקום: האי הצפוני, מאוקלנד סעו על כביש 13 לכיוון מערב ועקבו אחר השילוט לפיאה.

עצירה באי הצפוני

2. באמצע הדרך לאגם וואנקה – Boundary Creek Campsite

הדרך לאגם וואנקה היא אחת הדרכים היפות ביותר שיש לניו זילנד להציע: אגם בצבעי אזמרגד, רכס הרים מושלג וכביש מפותל הנמתח בצמוד לכל היופי הזה. בצד הדרך תגלו פניה קטנה שתוביל אתכם לאתר קמפינג בלב התפאורה הקסומה הזאת. למקום קוראים Boundary Creek Campsite ושם תמצאו מתקנים נוחים לפיקניק נחמד – יש שולחנות מסודרים, שירותים וכיור עם מים והכי חשוב – נוף מדהים לאגם ולמים הכחולים.

מיקום: האי הדרומי, באמצע כביש מספר 6 בדרך מהאסט (Hasst) לוואנקה.

3. אגם פוקאקי (Lake Pukaki) בדרך להר קוק

הדרך להר קוק כוללת מעבר באגם פוקאקי (Lake Pukaki) המרשים. גם אם ראיתם את האגם בוואקנה או את אגם טקאפו אף אחד מהם לא יכול היה להכין אתכם לצבע הכחול הזוהר של פוקאקי – מי הקרחונים, אשר מגיעים מהפסגות הגבוהות ביותר ברכס האלפים הניו זילנדי, נותנים לו את צבעו המיוחד שאי אפשר להוריד ממנו את העיניים. אם יהיה לכם מזל וזה יהיה יום בהיר ונטול עננים תוכלו לראות את הר קוק המרשים בקצה האגם, עומד איתן.

מיקום: האי הדרומי, בדרך להר קוק על כביש 8, מרחק קצר מהעיירה טוויזל (Twizel). מהדרך הראשית פנו לכביש עפר מסודר המוביל לחניה קטנה.

אגם פוקאקי (Lake Pukaki), האי הדרומי. צילום Miles Holden.

4. מקווינסטאון לגלנורקי – אגם חבוי בין ההרים (Moke Lake)

בכביש המתפתל מהעיירה התוססת קווינסטאון לגלנורקי (Glenorchy) נמצא אגם חבוי, ולא… זה לא האגם הגדול שלצידו נסעתם לאורך כל הדרך. תצטרכו לפנות ימינה מהדרך המרכזית לכביש קטן, אשר יעלה אתכם עמוק לתוך רכסי ההרים. העיקוף הוא רק 15 דקות מהדרך המרכזית ושווה כל רגע: לאחר כמה דקות יתגלה  בפניכם עמק נסתר בתוך ההרים, בו שפע ירוק, כבשים בכל מקום ואגם כחול ונהדר (Moke Lake). לבסוף תגיעו לאזור קמפינג בו נמצאים שירותים וברז מים, שם תוכלו להחנות את האוטו בנחת ולפרוש שמיכה על הדשא על שפת האגם ולהרגיש מבודדים מהעולם שבחוץ כשמסביבכם רק הרים על גבי הרים.

מיקום: האי הדרומי, סעו מזרחה מקווינסטאון על הכביש היחיד שמוביל לגלנורקי. כעבור כ-10 דקות תתגלה פנייה ימינה וכן יופיע שילוט ל-Moke Lake.

5. מפרץ Momorangi בדרך מפיקטון לנלסון

יצאתם מפיקטון כשהים בצד אחד של הכביש והרים ירוקים בצד השני. לאורך הכביש תראו את הים מגיח מדי פעם בין הצמחייה הירוקה ואנחנו מבטיחים לכם שתרצו לעצור ולהתענג על המחזה כמו שצריך. במפרץ מומוראנגי (Momorangi Bay) תוכלו לקחת נשימה מהנסיעה המדהימה ואולי אם תרצו לשתות קפה מול הים המנצנץ. במקום יש פיסת דשא נעימה וכמה שולחנות עץ לנוחיות המטיילים. המקום, למעשה, נמצא בתוך פיסת גן העדן הזאת שנקראת מרלבורו סאונד (Marlborough Sounds) – קחו את הזמן ותהנו מהנוף.

מיקום: האי הדרומי, ביציאה מפיקטון – במקום לנסוע בכביש 1 עלו על ה-Queen Charlotte Drive עד שתגיעו למפרץ החלומי.