עלויות ותקציב משוער

ניו זילנד היא מדינה מערבית באמצע האוקיאנוס השקט דבר זה גורם לדברים מסיומים להיות יקרים יותר. אך מכיוון שהיא מדינה מאוד עצמאית שמגדלת את רוב צריכה ישנם דברים גם זולים יותר מהארץ. הנה כמה דברים אותם צריך לקחת בחשבון בטיול לניו זילנד. כל פרמטר יכול לשנות את התקציב והעלות של…
קווינסטאון ניו זילנד

עליות ותקציב משוער

ניו זילנד היא מדינה מערבית באמצע האוקיאנוס השקט דבר זה גורם לדברים מסיומים להיות יקרים יותר. אך מכיוון שהיא מדינה מאוד עצמאית שמגדלת את רוב צריכה ישנם דברים גם זולים יותר מהארץ. אפשר להגיד שהיא פחות או יותר כמו הארץ.

הדולר הניו זילנדי עומד נכון למאי 2020 על 2.14 שקל. למרות זאת יש כמה דברים זולים יותר מהארץ.

הנה כמה דברים אותם צריך לקחת בחשבון בטיול לניו זילנד. כל פרמטר יכול לשנות את התקציב והעלות של הטיול מאכול ועד מקום הלינה.

1מזון

 • הסופרים מאוד זולים אז אם אתם מבשלים לעצמכם את האוכל תוכלו להגיע לתקציב של 8-10 דולר לארוחה הכוללת בשר. מה שכן חלק מהירקות והפירות מאוד יקרים לעומת הארץ כדי לקחת זאת בחשבון) קילו עגבניות יכול להגיע ל 12 שקל). הרשות המובילות הן :, countdown paknsave.
 • לאכול בחוץ משתנה מאוד ותלוי מה אתם אוכלים. ישנם הרבה דוכני אוכל פשוטים שיכולים להגיע ל10-15 דולר ניו זילנדי לארוחה . אם אתם רוצים לשבת במסעדה טובה המחיר יכול לקפוץ אך לפעמים המחירים היו זולים יותר מהארץ. מנות עיקריות במסעדה "נחשבת" יעלו בין 30- 40 דולר ניו זילנד. מבחינת טיפ לא נהוג להשאיר במסעדות.

2פארקים, לינה ואטרקציות

 • הכניסות לפארקים לא כרוחה בתשלום אלה רק השינה לארוך מסלולים שונים בתוכה. ישנם כמה סוגי בקתות במחירים שונים תלוי מה יש בבקתה עצמה . הבקתה הסטנדרטי עולה 15 דולר ניו זילנדי לילה לרוב רק עם מיטה ומים. הבקתות היוקרתיות יותר עולות 22- 140 דולר ניו זילנדי תלוי עם מדובר באחד מעשרה הטרקים הגדולים של ניו זילנד .
 • אם שכרתם רכב עם אפשרות שינה נמצאים ברחבי האי אתרי קמיפנג שיכולים לנוע בין חינם ל 30 דולר לילה. יש כאלה רק עם מים זורמים ועד מטבח מאובזר, מקלחת ואזור ישיבה מכורה.
 • לינה בבית מלון וb&b פשוטים יחסית לחדר זוגי נע בין100- 250 דולר ניו זילנדי לילה תלוי אם אתם נמצאים בשיא העונה או לא שם המחרים קופצים. כמובן גם איפה מדובר בעיירות היותר מבודדות בתוך הטבע המחיר בהתאם.
 • טיסות נוף יכולות להגיע למחירם גבוהים אבל שוות כל דולר. אם מודבר ברק טיסה המחיר יהיה נמוך יותר אך נחיתה על קרחון וכדומה מיקר התענוג. המחרים נעים בין 100- 400 דולר . תלוי מקום ואורך טיסה.

טונגרירו

הפארק הלאומי טונגרירו – כמה יופי במקום אחד.

3חניה ודלק

 • בערים בניו זילנד החינה מאוד מסודרת ובערים הגדולות ישנם חניונים יומיים. לרוב יש חינה חינם ברוב העיירות הקטנות יותר אך עם מגבלת זמן( חשוב מאוד להזיז את הרכב בזמן יש אכיפה מוגברת בנושא). ישנם מקומות שהחניה עולה כסף בנוסף למגבלת הזמן בסכום של 2 דולר לשעה.
 • הדלק בניו זילנד לא יקר במיוחד בנוסף יש כרטיסי הנחנה בחינם אותם אפשר להוציא בתחנות השונות. המחיר משתנה בין האוזרים השונים לפעמים בצורה דרסטי. הממוצע עומד נכון ליולי 2019 על 2.44 דולר לליטר (5.8 שקל) .

4התנהלות עם כסף

אין צורך להוציא מזומנים רבים ברוב אם לא בכל המקומות מקבלים אשראי אף המקומיים תמיד יעדיפו את כרטיס הפלסטיק . בכל עיירה קטנה תוכלו למצוא כספומטים בהם ניתן למשוך סכומים שונים. העמלה נע בין 2.5- 3 דולר למשיכה לכן עדיף תמיד למשוך יחסית הרבה.

5חגים ופסטיבלים

הקיץ הניו זילנדי מלא בפסטיבלים מקומיים ותוכלו למצוא בכמעט בכל עיירה במהלך יום ראשון שוקי אוכל ואומנות ועוד הרבה פעילויות שונות. חשוב לציין שביתי הספר יוצאים לחופש ארוך של כמה שבועות בחופשי הקיץ בין 23 לדצמבר עד ה7 לפברואר. זאת אומרת הרבה משפחות יוצאת לטייל ומורגש עומס. הנה כמה תאריכים חשובים:

 • השנה החדשה ב-31 לדצמבר. ניו זילנד היא המקום הראשון שמקבל את השנה החדשה! חושב מאוד להזמין הרבה זמן מקומות מראש אם אתם רוצים להיות המוקדמים המרכזיים והפסטיבלים. אחרי השנה החדשה יש יומיים חופש בשוק העבודה.
 • חג המולד מגיע ב25 בדצמבר וגם אחריו יש חופש. הרבה מקומות מתהדרים לחגיגה וכדי מאוד להיות בעיר מרכזית לראות את התפאורה. חג המולד הוא ללא שלג והניו זילנדים אוהבים לצאת לים ולעשות ארוחות בטבע.
 • Boxing day – יום זה מגיע ישרות אחרי חג המולד ב26 או ב28 לדצמבר תלוי מתי נופל יום ראשון. בחג זה אין חופש אך כל החניות בניו זילנד עושות הנחות גדול על כמעט הכל כמו יום הקניות הגדול בארה"ב.
 • חג הפחסא – החג כמעט מקביל לזמן שלנו הוא מתחרש באמצע אפריל .ביתי הספר יוצאים לחופשה קצרה של שבוע וגם בשוק העבודה יש כמה ימי חופש.

*התאריכים נכונים לשנת 2020

בנוסף לכל מחוז ועיר יש ימי חג מקומיים בהם חלק השוק עובד וחלק יוצא לחופש. ימים אילו לא אומרים להשפיע על מוקדי התיירות ולטייל במדינה.

גילופים מאורים

גילופים מאורים מעטרים חזית של בקתה

לסיכום, במידה ותרצו לישון במקומות מסודרים יותר כמובן שהתקציב עולה. כמות האטרקציות והתקופה בה אתם מגיעים לניו זילנד גם תשפיע על עלות הטיול. טיול באזור הקיץ והחגים מיקר טיפה את הטיול ודורש תכנון מראש אך מצד שני התנאים ומזג האוויר מושלמים לטיול. התקציב בגדול יכול לנוע בכמה רמות:

1תקציב זול- 50$- 70$ ליום( לינה בהוסטל בחדר משותף\קמפינג מסודר, ארוחות ובישול עצמאי מהסופר, אטרקציה גדולה כל כמה ימים).

2תקציב בינוני- 100$-200$ ליום(לינה במטול או במלון 3 כוכבים\ B&B, קנייה בסופר בשילוב עם מסעדה לצהריים או ערב, אטרקציה גדולה כל כמה ימים).

3תקציב גבוה- 200$- 300 ליום( לינה במלון כל לילה ברמה של 4 כוכבים ומעלה\ B&B מושקע, ארוחה במלון ובמסעדות, אטרקציה כל יום)

4תקציב הכל כלול- 350$+ ליום ( לינה בבקתות בטבע ברמה של 5 כוכבים\ מלונות 4 כוכבים ומעלה, ארוחות במסעדות, אטרקציה גדולה כל יום).

 • החישוב אינו מדיוק אחד לאחד וכל מטייל משקיע את כספו בצורה אחרת ועל דברים אחרים( לינה, רכב, אוכל). הממוצע מתבסס גם על השכרת רכב\קנייה(לתרמילאים), אוכל במהלך היום (לא כולל דלק).

מידע שימושי נוסף

1קניות ושווקים

בניו זילנד אין שווקים או מרכזי קניון עצומים. האופי של הקניות הוא כמו בארץ פחות או יותר. יש קניונים בעיר הגדולות בהם נמצאים כל המותגים הרגלים. בנוסף בכל עיירה יש חניות מזכרות חמודות המכורות סחורות מקומיות וכמובן את האבן הירוקה המיוחד שלהם.

מבחינת עבודות יד וסחורה מיוחדת ישנם הרבה חניות קטנות בהם ניתן לקנות חפצי נוי מיוחדים, תכשיטים ובגדים. ישנם הרבה בית מלאכה שונים המתמחים באומניות שנוות. הרבה נפחי זכוכית בהם ניתן לקנות חפצים ייחודיים ומיוחדים. בנוסף אמנים רבים עוסקים בגילופי עץ מאורים וסיתות האבן הירוקה המקומית. במקומות אילו ניתן למצוא שרשרות מאוריות בעלות צורות שונות שכל אחת מהן מייצגת משהו אחר. אחד העיירות הבולטות שבמלאכות אילו היא הוקיטיקה באי הדרומי.

מבחינת ביגוד וציוד טיולים זהו אחד המקומות הטובים לרוכש בהם. המחירים דומים לארץ אך האיכות כמה רמות מעלה. ישנם מוצרים מיוחדים אותם ניתן למצוא בניו זילנד ואחד מהם הוא צמר המריאנו. צמר זה מגיע מכבשים החיות על פסגות גבוהות בהרים אשר רגליות לטמפרטורות קרות. המוצרים איכותיים מאוד וטובים לכל מזג אוויר. הרשת המובילה לביגוד וציוד טיולים היא Kathmandu  המציע מגוון רחב של סחורה באיכות טובה.

ניו זילנד היא מקום לטבע ופחות לקניות אך עדיין היותה מדינה מערבית לכל דבר ועניין ניתן למצוא שפע של חניות ומותגים.

2בטיחות ובריאות

ניו זילנד נחשבת למדינה בטווחה מאוד ואחוזי הפשיעה בה נמוכים מאוד. התושבים מאוד משיבי פנים ומוכנים לעזור בשמחה בכל צרה שתתקלו בה. כמובן שיש גם יוצאים מן הכלכל ועדיין מומלץ לא להשאיר חפצים חשובים ברכב לפני יצא למסלול ואם משאירים אז לא בגלוי .

לפני שיוצאים למסלול ארוך או באזור אלפני בעל מג אוויר לא יצב מומלץ לבדוק את התחזית וגם להתייעץ במרכזי שרות הטבע של ניו זילנד ( DOC). מבחינת מי השתייה אין בעיה בקרוב המקומות עם אתם ישנים בקמפינג בדרך כלל רשום באתר עצמו עם מי השתייה רואים לשתייה או לא. המקומיים אפילו שותים מזרמי המים הקטנים במסלולי ההליכה ( כמובן שדבר זה לא מומלץ במיוחד).

מבחינת בית החולים וחילוץ ממסלולים המדינה מאוד מסודרת. היא מערבית לחלוטין יש לה את כל הנדרש. בכל עיר יש בית חולים ומרפאה במידת הצורך והרבה בית מרקחת פזורים.

לא צריך להתחסן לפני הגעה.

 

זורבינג ברוטורואה

זורבינג (Zorb) באגם רוטורואה

3קהילה יהודית

רוב היהודים כיום חיים באוקלנד כמו מרבית האוכלוסייה בניו זילנד. בכל אחת מהערים הגדולות כמו וולינגטון, קרייסטצ'רץ' ודונין קיימת גם אחוז גבוה של יהודים. אך הדבר המיוחד בניו זילנד היא שחלק גדול מפוזר גם בעיירות והכפרים ששונים ופלח זה עוסק בחקלאות ותעשייה זעירה.

ישנם שלושה ביתי חב"ד ברחבי ניו זילנד. אחד באי הצפוני ושתיים באי הדרומי:

בית חב"ד אוקלנד

כתובות : 788 Remuera Rd. Remuera Auckland
Auckland, New Zealand 1050

טלפון:
+64 22 350 6622

אתר אינטרנט: https://www.facebook.com/ChabadANZ/

בית חב"ד קרייסטצ'רץ'

6 Cranbrook Ave Christchurchכתובת:

טלפון: +972587419770

אתר אינטרנט: –

בית חב"ד וואנקה

כתבות:כרגע אין כתבות מדיוקת

טלפון: +64 27 220 0662

אתר אינטרנט: https://www.facebook.com/chabadwanaka/