ניו זילנד למטייל העצמאי

אז החלטתם על טיול בניו זילנד אבל אתם לא בטוחים מאיפה להתחיל? הגעתם למקום הנכון. מה זה בעצם אומר לטייל באופן עצמאי בניו זילנד ואיך עושים את זה בדרך הבטוחה והטובה ביותר עבורכם.
Camilla Rutherford

קצת מידע כללי

רוב מי שמטייל בניו זילנד בטיול יבשתי (כלומר, לא בקרוז) עושה זאת על ידי השכרת רכב והתבססות עליו כעל אמצעי התחבורה העיקרי במהלך הטיול. עבור אלו מכם שבכל זאת קצת חוששים מנהיגה בצד שמאל של הכביש, יש בניו זילנד גם אמצעי תחבורה אחרים (ואתם מוזמנים לקרוא עליהם כאן) ובגדול אפשר גם להסתדר בלי רכב שכור, למרות שפחות היינו ממליצים על כך.

בניו זילנד, אפשר למצוא את כל חברות ההשכרה הבינלאומיות לצד חברות קטנות ומקומיות שמשכירות רכבים במחירים מוזלים (כמובן שמדובר ברכבים ישנים יותר, אבל לפחות יש היצע לכל כיס).

אנחנו ממליצים בחום להחליט מראש על אופי הטיול שלכם (האם תרצו לנסוע בדרכי עפר לדוגמא) והתקציב לפני שאתם ניגשים להזמנה. אנחנו עובדים במקביל גם עם חברות ההשכרה הבינלאומיות המוכרות וגם עם ספקים מקומיים כך שבאפשרותנו להזמין עבורכם את סוג הרכב בדיוק לפי המסלול שלכם, הרכב המשתתפים בטיול, התקציב שלכם והרצונות שלכם.

למה מומלץ לטייל בצורה עצמאית?

מעל הכל, טיול עצמאי מאפשר לוח זמנים הרבה יותר גמיש מאשר צורות טיול אחרות. אתם אנשים של בוקר ובלי קפה אתם לא יודעים אפילו איך להכניס לדרייב? חובבי נקודות תצפית וצילום לאורך הדרך? חייבים לעצור לשירותים כל 10 דקות? עם רכב שכור אתם מחליטים מה, מתי ואיך. ועוד בונוס – במהלך היום אין צורך לסחוב את כל הציוד לכל מקום.

אין כמו החופש להגיע למקומות בהם לא דרך גלגל של אוטובוס ציבורי מעולם – אין מה לעשות, תחבורה ציבורית, טובה ככל שתהיה, לעולם לא תהיה מפותחת דיה כדי להגיע לכל המקומות הבאמת שווים.

וכמובן, תמונות רבותי תמונות – יש מלא מקומות עם נקודות תצפית מרהיבות, ואין לנו צל של ספק שתמצאו את עצמכם לא פעם (ולא פעמיים) עוצרים את הרכב כדי לצלם איזו תמונה מדהימה.

חששות לגבי טיול עצמאי

הרבה חבר'ה שפונים אלינו מביעים חשש מכמה נקודות עיקריות: נהיגה בצד שמאל של הכביש, מרחקי נסיעה ארוכים ואיכות הדרכים.

לגבי נהיגה בצד שמאל החשש הוא מובן ובהחלט צריך לקחת רגע ולהסתגל לעניין, בייחוד בכל מה שקשור לפניות בצמתים, הפעלת האיתות (ולא את המגבים) והתבוננות נאותה במראות.

ההסתגלות היא אינדיבידואלית לחלוטין ובמידה ואתם נוהגים בארץ ללא כל בעיות מיוחדות, סביר להניח שתצלחו את המעבר לנהיגה בצד שמאל ללא בעיות מיוחדות (כמובן שבסופו של יום ההחלטה לשכור רכב היא שלכם בלבד ואנחנו לא יכולים לקחת עליה אחריות כלשהי).

מרחקים

המרחקים אמנם לא תמיד קטנים ורצוי מאוד לא לתכנן ימי נסיעות ארוכים במיוחד, אבל אם קוראים נכון את המפה ומבינים שמדובר בנסיעות בקצב אחר מאשר בארץ אפשר בקלות לבנות מסלול טיול שלא יכלול נסיעות של יותר מ-4-6 שעות בכל פעם (ואפשר גם לבנות מסלולים עם נסיעות קצרות יותר).

לאורך הנסיעה יש גם הרבה מקומות לעצור ולטייל, וגם לגבי איכות הדרכים אין סיבה לחשוש ולא צריך רכב 4X4 אלא אם כן זה מה שאתם אוהבים.

אחד היתרונות הגדולים שיש לניו זילנד להציע הוא שילוב מנצח של טבע מדהים בצמוד לתשתיות מערביות מפותחות. הכבישים משולטים היטב (ותכלס קשה מאוד להתבלבל בניווט) והרכבים בדרך כלל במצב מצוין.

בטיולים שלנו שמנו דגש על מרחקי נסיעה סבירים בכל יום, תוך שילוב נקודות מעניינות ופעילויות לאורך הדרך.

קצת על הכבישים

חשוב לדעת שרוב הכבישים המהירים בניו זילנד הם כאלה הכוללים רק נתיב אחד, ללא גדר הפרדה ביניהם. לכן, חשוב מאוד להיזהר ולא לעבור לנתיב השני אפילו שמאוד מתחשק או כשמאוד ממהרים, ואם אתם רוצים להגיע בשעה מסוימת למקום מסוים – חשוב שתזכרו שבכביש כזה יש לא מעט פקקים.

לכן, תזמנו את שעת היציאה שלכם קצת לפני השעה שהייתם אמורים לצאת בה אם לא היו פקקים, ותהנו מהנופים היפהפיים שמהם תוכלו להתרשם כל אימת שאתם על הכבישים.

לסיכום: כל זמן שבונים נכון מבחינת המסלול ומרחקי הנסיעה, ומבינים שבהתחלה צריך קצת להסתגל לנהיגה בצד שמאל של הכביש – לא מדובר בטיול מאתגר במיוחד, אלא יותר לכיוון טיול של טבע בתנאים נוחים.

אז מה בעצם אנחנו מציעים?

אנחנו מתמחים בתכנון ובהפקה של טיולים לניו זילנד למטייל העצמאי. מרבית הטיולים מבוססים על שילוב של נהיגה עצמית ושילוב של נסיעות בנוף המדהים של ניו זילנד לצד ימי טיול מודרכים על ידי חברות טיולים מקומיות ואטרקציות לבחירה לאורך המסלול (גם כן בהדרכה של חברות מקומיות).

במסגרת הטיפול בשירותי הקרקע (מלונות, השכרת רכב, הזמנת אטרקציות וכו') אנחנו מכינים עבורכם תיק טיול מפורט שכולל את כל מה שצריך כדי לבוא לטיול בראש שקט ולדעת שהכל מאורגן ותפור עבורכם – המלצות על נקודות עניין לאורך הנסיעה, מסלולי טיול מומלצים, מסעדות וכיו"ב.

התוצאה הסופית היא טיול תפור אישית למידותיכם, בקצב ובתקציב שמתאים לכם ומתוכנן לפי הצרכים שלכם. וכל זאת בליווי הרוח הגבית של הידע והתכנון שלנו.

הצלחנו לעניין אתכם?

יאללה, בואו נדבר!