טה אנאו

  • בחר גודל טקסט A A

טה אנאו אגם, הרים ורוגע

העיירה ממוקמת במחוז הדרומי בניו זילנד על שפת אגם טה אנאו (Lake Te Anau), האגם השני בגודלו בכל ניו זילנד. האווירה הרגועה בעיירה הקטנה ידבק בכם ברגע שתיכנסו אליה ובמהרה תוקסמו מהפשטות שלה. לצד הרוגע הזה עומדים להם ההרים העצומים של הפארק הלאומי פיורלנד (Fiordland National Park), אשר מספקים תפאורה נפלאה.

קצת מידע  

העיירה הקטנה בעלת אוכלוסייה של כ-2,000 נפשות בלבד. רוב התושבים עוסקים בחקלאות ובתיירות וחיים בשקט באזור היפה ביותר בניו זילנד. לצד האגם ממוקם אחד ממרכזי המבקרים המרשימים ביותר בניו זילנד ובו ניתן לקבל מידע נרחב על האזור ועל הפארק הלאומי פיורדלנד. ישנו רחוב ראשי אחד, אשר בו מרבית החנויות וחברות הטיולים ממקומות, וניתן למצוא שם גם כמה מסעדות ובתי קפה טובים. בגלל שמסלולים רבים כל כך נמצאים בקרבת העיירה היא מאוד פופולרית (כ-2,000 תושבים לעומת כ-4,000 מיטות אירוח לתיירות) ובחודשי הקיץ היא מתמלאת בתיירים רעבים לטבע.  

מה יש לעשות באזור העיירה?

מערות התולעים הזוהרות: ביקור בביתן של התולעים הזוהרות היא חוויה לכל גיל. יצורים אלו חיים במערות ובאזורים מסוימים של יערות והם יוצרים רשת של אור כחול מיוחד בכדי למשוך אליהם טרף – רשת הנראית כמו אלפי כוכבים. בסיור במערות ניתן לגלות את העולם הנסתר שלהן דרך שיט בתוך נהרות תת-קרקעיים.

בית הקולנוע המקומי: מקום קטן וקסום, אשר נפתח בשנת 2004. יש בו אולם אחד ו-52 מקומות ישיבה ומוקרנים שם סרטים מקומיים וגם מדי פעם סרטים עכשוויים שוברי קופות. הסרט המומלץ ביותר לראות הוא סרט טבע המוקדש כולו לפארק הלאומי פיורדלנד. הסרט נותן הצצה לתוך העולם המופלא הזה וזאת אחלה דרך להעביר כמה שעות.

מסלולי  הליכה סביב האגם: מומלץ לצאת להליכה על שפת המים כשברקע ההרים המרשימים – אין עוד מקום מושלם מזה בעולם. ישנם מסלולים קצרים המתאימים למשפחות וגם כמה ארוכים יותר המגיעים לאזורים פראיים יותר, לאלו מכם שרוצים לחקור את האזור יותר לעומק.

השער לפארק הלאומי פיורדלנד

מכאן יוצאים להרפתקה הגדולה ביותר בניו זילנד. בשביל לעשות סדר בבלגן ניקח את זה צעד צעד – נתחיל בסאונדים המרשימים, אבל כיוון שיש רבים ויפים אז נבחר את השניים המפורסמים והיפים ביותר: מילפורד סאונד ודאוטפול סאונד. מהעיירה ניתן לצאת עם סיורים מאורגנים בספינה במבוך הבלתי נגמר של ההרים האלו.

בנוסף מהאזור יוצאים שלושת הטרקים המפורסמים ביותר בניו זילנד: הקפלר, הרוטברן והמילפורד. בשלב זה כל מה שנשאר לעשות זה רק לבחור איך ומתי הולכים אותם.

המלצות נוספות
  • שמורת ציפורים
  • הפאי המפורסם של ניו זילנד
  • טיסה במסוק
  • יום הליכה בטרק הקפלר

השמורה (Te Anau Bird Sanctuary) מספקת הזדמנות נדירה לראות כמה ציפורים מיוחדות מאוד, אשר כמעט ולא ניתן לפגוש בטבע. ניתן לצאת לסיור מודרך בו יתאפשר להאכיל אותן ולהתקרב אליהן בשעות מסוימות.

השמורה עצמה ממוקמת רק כמה דקות נסיעה מהעיר ואם יש לכם קצת זמן שווה בהחלט להגיע לביקור.

פרטים נוספים על השמורה ניתן למצוא כאן.

טה אנאו