לינה בניו זילנד

תנאי הלינה בניו זילנד מגוונים מאוד ויכולים להשפיע מאוד על אופי הטיול שלכם. מאתרי קמפינג ועד מלונות בוטיק – סקירה תמציתי שתעזור לכם למצוא את האופציות הנוחות לטיול שלכם.
720X573campervan

לינה בפארקים לאומיים

הכניסות לפארקים הלאומיים לא כרוכה בתשלום, אך יש לשלם על שינה בבקתות/ באוהלים לאורך המסלולים השונים. רמת הבקתות משתנה, ובהתאם גם המחירים: הבקתה הסטנדרטית עולה 15$ ללילה, ולרוב כוללת רק מיטה ומים זורמים (לא תמיד מי שתייה). הבקתות היוקרתיות יותר עולות 22-140$, תלוי אם מדובר באחד מ-9 הטרקים הגדולים של ניו זילנד או לא.

קמפינג

אם שכרתם קמפרוואן, ברחבי האיים מפוזרים אתרי קמפינג שמחירם נע בין חינם ל-80$ ללילה לאדם. התנאים בהם משתנים, ממקומות שיש בהם רק מקום לחנות ללילה, ועד אלו שיש בהם מים זורמים, מטבח מאובזר, מקלחות, איזור ישיבה מקורה ואפילו חדרים. היתרון באתרי קמפינג הוא הקרבה לטבע והחוויה של התעוררות בבוקר מול הים, ביער ירוק או מול אגם שקט. החיסרון הוא התנאים של המקום (תלוי איפה אתם ישנים) ובנוסף כמה אתם ערוכים לשינה בטבע.

הוסטלים

תרבות ההוסטלים בניו זילנד מאוד נפוצה וברמה גבוה תוכלו למצוא בכל עיר לפחות כמה. החדרים המשותפים עולים בדרך כלל 25-40$ לילה, לחדר זוגי המחיר עולה 60 דולר ויותר. שתי חברות מרכזיות הן: BBH ן- YHA בכמעט בכל עיר תוכלו למצוא הוסטל של חברות אילו ולרוב הוא היה ברמה טובה יחסית. ישנם הוסטלים פרטים והם יותר מיוחדים וקשיים למצוא. לרוב בכל הוסטלר תוכלו לנהות מאינטרנט אלחוטי(לפעמים מוגבל), מקלחת ושירותים, מטבח מאובזר וחדר טלוויזה ומשחקים תלוי בהוסטל.

טיפ לתרמלאים: לפעמים ניתן לשלם בין 10- 20$ ללילה בהוסטלים, לישון ברכב בחניית המקום ולהשתמש במתקנים של המקום (חלל משותף, שירותים, מטבח, מקלחת ועוד).

מלונות ועוד

יש כמה דרגות לינה :

  1. מוטלים וB&B פשוטים – היו 100-200$ לזוג ללילה, בשיא העונה המחירים קופצים וחשוב להזמין מראש בערים הגדולות כי התפוסה גבוהה. כמובן שאם מדובר בעיירות מבודדות בתוך הטבע המחיר בהתאם.
  2. Airbnb- הניו זילנדים אוהבים לארח וכמות הבתים והחדרים אותם תוכלו למצוא היא רחבה מאוד. המחירים מאוד משתנים מאזור לאזור ותלוי בתנאי הלינה שהגדרתם (חדר משותף או חלל פרטי). שווה לבדוק את האפשרות, לפעמים יש הפתעות טובות. המחרים נעים בין 60$- 500$ ללילה ואף יותר לילה.
  3. מלונות ולודג'ים ברמה ממוצעת- יגיעו לסכום 250-400$ לזוג ללילה. תלוי במיקום וברמת האירוח.
  4. לודג' בטבע ומלנות יוקרה -יגיעו לסכומים גבוהים 500- 1000$ לילה לזוג. מקומות אלו לרוב נמצאים באמצע הטבע במקומות מיוחדים ומרהיבים ביופיים, ומספקים שירותים ברמה גבוהה.