העונות בניו זילנד

  • בחר גודל טקסט A A

אז מתי כדאי לנסוע לניו זילנד?

אז עברתם את השלב של ההתלבטויות הכמעט אינסופיות לאיזה מקום בעולם אתם רוצים לטוס, וקיבלתם החלטה לטוס לניו זילנד (אנחנו בעד כמובן….). עכשיו, כשאתם כבר יודעים לאן, חשוב גם שתדעו מתי. פה נשתדל להביא סיקור נרחב ככל שניתן של היתרונות והחסרונות שבלהגיע לניו זילנד בחורף, בקיץ, באביב ובסתיו, ואנחנו מקווים שהוא יסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה עבורכם, כי אין תשובה גורפת אחת.

קצת על ניו זילנד

כדי לדעת מתי לטוס לניו זילנד, חשוב לדעת קצת יותר על המקום. אז ניו זילנד מחולקת לשני איים מרכזיים, האי הצפוני והאי הדרומי. מזג האוויר באי הצפוני נחשב ליותר חמים ונוח, אולם אל תתנו לזה לגרום לכם לפספס את האתרים היפים של האי הדרומי. יש הרבה מאוד מה לראות בניו זילנד, בעיקר טבע פראי שיד אדם לא נגעה בו אבל גם הרבה מאוד ערים יפות, וחשוב להגיע אליה כשנעים לטייל ואפשר לראות כמה שיותר.

העונות בניו זילנד

אביב- חודשי ספטמבר- נובמבר

בתקופה זו של השנה עונת התיירות עדיין לא פתוחה רשמית ולכן אין הרבה אנשים במקומות הלינה ובאטרקציות, מבחינת מזג אוויר עדיין קריר והחורף עדיין לא עבר לגמרי. הטמפרטורות נעות בין 10 ל 20 במהלך היום, שעות האור נמשכות 11 שעות בתחילת ספטמבר. העונה גשומה במעט ועדיין יש ימים מעוננים בהם יא אפשר לטייל בהם. אם רוצים לטייל בתקופת האביב מומלץ להתחיל בנובמבר, מומלץ להתחיל לטייל   באי הצפוני ולרדת לאי הדרומי . היתרונות בעונה זו היא ההרים המושלגים עדיין מהחורף והגבעות ירוקות.

קיץ- חודשי דצמבר – פברואר  : 

שיא העונה בניו זילנד- התקופה הטובה ביותר לטייל, מתי שאצלנו מתקרר אצלם הקיץ מגיע! כל האתרים  פתוחים והטרקים הגדולים מוכנים ומזומנים להליכה . בנוסף הילדים יוצאים לחופש וחלק משוק העבודה גם כן והתוצאה- מקומיים יוצאים לטייל, לכן מומלץ להזמין את מקומות הלינה מראש ואטרקציות מסוימות כדאי שיישאר לכם מקום. השמיים בהירים והמזג אוויר נעים ושמשי וזהו הזמן הכי טוב לצאת ולטייל בניו זילנד. הטמפרטורות יכולת להגיע ל-32 מעולת שבניו זילנד זה הרבה, תצליחו לראות הכול מהכול במיוחד במילפורד סאונד. החיסרון לטיול בקיץ הוא שהסיכוי לראות שלג טיפה יורד אך במקומות כמו הפיורדלנד והטונגרירו עדיין יש שלג.

סתיו -חודשי  מרץ – מאי 

בתקופה זו העצים משנים את צבעם ומזג האוויר מתקרר טיפה. מבחינת מסלולים רובם עדיין פתוחים עד סוף אפריל אך לאחר חודש זה הרבה אתרים כבר לא פתוחים, מומלץ לטייל בחודשי מרץ עד אפריל אך לא יותר מזה . כדאי להתחיל באי הדרומי ולעלות צפונה בתקופה הזאת מכיוון שטמפרטורת באי הצפוני נוחות יותר.

חורף בניו זילנד

למרות זאת (כי תמיד יש אבל…), הנופים של ניו זילנד הרבה יותר יפים בחורף. אחרי הכל, פסגתו של הר גבוה היא מאוד יפה כשהיא לא מושלגת, אבל אין ספק שהיא הרבה יותר יפה כשמכסה אותה שלג. כמו כן, דווקא בחורף יורדים הרבה פחות משקעים בניו זילנד, כך שאם אתם לא אוהבים לטייל בגשם יכול להיות שטיול לשם בחורף יהיה הבחירה הטובה ביותר עבורכם. בקיץ של ניו זילנד אתם יכולים להתעורר לבוקר שטוף שמש יפהפה, ובצהריים לגלות שענני גשם הצטברו מעליכם ותצטרכו למהר לתפוס מחסה. יתרון נוסף וחשוב שיש לניו זילנד בעונת החורף הוא, שהיא הרבה פחות עמוסה בתיירים. למעשה, אם תגיעו בחורף תצטרכו לחכות הרבה פחות זמן בתורים ותוכלו להרגיש ממש כמעט כאילו אתם מקומיים.

המלצה חשובה

אם אתם בוחרים להגיע לניו זילנד באוקטובר-נובמבר, כדאי שתתחילו את הטיול באי הצפוני. מזג האוויר שם בתקופה זאת הרבה יותר נעים. לעומת זאת, אם אתם בוחרים להגיע לניו זילנד בדצמבר-ינואר, כדאי שתתחילו באי הדרומי, כי אלה החודשים בהם מזג האוויר הרבה יותר נוח ויציב שם.

בכל מקרה, לפני שאתם רוכשים כרטיס טיסה כדאי להתעדכן באתרי האינטרנט השונים במזג האוויר בניו זילנד, וגם כשאתם שם כדאי לתכנן את היום שלכם רק אחרי שבדקתם את התחזית. טיול נעים!