העונות בניו זילנד

  • בחר גודל טקסט A A

אז מתי כדאי לנסוע לניו זילנד?

אז עברתם את השלב של ההתלבטויות הכמעט אינסופיות לאיזה מקום בעולם אתם רוצים לטוס, וקיבלתם החלטה לטוס לניו זילנד (אנחנו בעד כמובן….). עכשיו, כשאתם כבר יודעים לאן, חשוב גם שתדעו מתי.

פה נשתדל להביא סיקור נרחב ככל שניתן של היתרונות והחסרונות שבלהגיע לניו זילנד בחורף, בקיץ, באביב ובסתיו, ואנחנו מקווים שנצליח לסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה עבורכם, כי בסופו של דבר אין תשובה גורפת אחת.

קצת על ניו זילנד

כדי לדעת מתי לטוס לניו זילנד, חשוב לדעת קצת יותר על המקום. הדבר הראשון שחשוב להבין הוא שניו זילנד מחולקת לשני איים מרכזיים, האי הצפוני והאי הדרומי.

מזג האוויר באי הצפוני נחשב ליותר חמים ונוח, אולם אל תתנו לזה לגרום לכם לפספס את האתרים היפים של האי הדרומי. יש הרבה מאוד מה לראות בניו זילנד, בעיקר טבע פראי שיד אדם לא נגעה בו אבל גם לא מעט ערים יפות ומעניינות, וחשוב להגיע אליה כשנעים לטייל ואפשר לראות כמה שיותר בלי להילחם יותר מדי באיתני הטבע. במהלך הטיול בוודאי תגלו שאיתני הטבע הם לא משהו שיש לזלזל בו ומזג האוויר משתנה פעמים רבות מקצה לקצה בכל העונות.

למידע כללי קצת יותר מפורט על ניו זילנד הקליקו כאן.

העונות בניו זילנד

אביב – ספטמבר עד נובמבר

בתקופה זו של השנה עונת התיירות עדיין לא פתוחה רשמית ולכן אין הרבה אנשים במקומות הלינה ובאטרקציות. מבחינת מזג אוויר עדיין קריר והחורף עדיין לא עבר לגמרי. הטמפרטורות נעות בין 10 ל-20 מעלות במהלך היום, שעות האור נמשכות 11 שעות בתחילת ספטמבר.

מדובר בעונה גשומה במעט ועדיין יש ימים מעוננים בהם אי אפשר לטייל מפאת כמות המשקעים. אם רוצים לטייל בתקופת האביב מומלץ להתחיל בקצה העונה לקראת נובמבר. מבחינת מבנה הטיול, מומלץ להתחיל לטייל באי הצפוני ורק בהמשך לרדת לאי הדרומי. היתרונות בעונה זו היא העובדה שההרים מושלגים עדיין מהחורף והגבעות צבועות בירוק כמותו רואים רק בסרטים.

קיץ – דצמבר עד פברואר

שיא העונה בניו זילנד – התקופה הטובה ביותר לטייל, מתי שאצלנו מתקרר אצלם הקיץ מגיע! כל האתרים פתוחים והטרקים הגדולים (ה-Great walks) מוכנים ומזומנים להליכה.

בנוסף, הילדים יוצאים לחופש וחלק משוק העבודה גם כן והתוצאה – מקומיים יוצאים לטייל בהמוניהם, לכן מומלץ להזמין את מקומות הלינה ואטרקציות מסוימות מראש כדי שיישאר לכם מקום.

בתקופה זו השמיים בהירים רוב הזמן ומזג האוויר נעים ושמשי וזהו הזמן הכי טוב לצאת ולטייל בניו זילנד. הטמפרטורות יכולת להגיע ל-32 מעלות (בניו זילנד זה הרבה!) וככל הנראה תצליחו לראות הכול מהכול במיוחד במילפורד סאונד. החיסרון לטיול בקיץ הוא שהסיכוי לראות שלג טיפה יורד, אך במקומות כמו הפיורדלנד והטונגרירו עדיין יש שלג.

Boardwalk

כל מסלולי הטיול פתוחים במהלך הקיץ

סתיו – מרץ עד מאי: 

בתקופה זו העצים משנים את צבעם ומזג האוויר מתקרר טיפה. מבחינת מסלולים, רובם עדיין פתוחים עד סוף אפריל אך קחו בחשבון שלאחר חודש זה הרבה מהאתרים כבר לא פתוחים. לפיכך, מומלץ לטייל בחודשי מרץ עד אפריל אך לא יותר מזה.

מבחינת המסלול עצמו, כדאי להתחיל באי הדרומי ולעלות צפונה בתקופה הזאת מכיוון שהטמפרטורות באי הצפוני נוחות יותר.

חורף – יוני עד אוגוסט:

למרות האמור לעיל (כי תמיד יש אבל…), הנופים של ניו זילנד הרבה יותר יפים בחורף. אחרי הכל, פסגתו של הר גבוה היא מאוד יפה כשהיא לא מושלגת, אבל אין ספק שהיא הרבה יותר יפה כשמכסה אותה שלג לבן.

כמו כן, דווקא בחורף יורדים הרבה פחות משקעים בניו זילנד, כך שאם אתם לא אוהבים לטייל בגשם יכול להיות שטיול לניו זילנד בחורף דווקא יהיה הבחירה הטובה ביותר עבורכם. בקיץ של ניו זילנד אתם יכולים להתעורר לבוקר שטוף שמש יפהפה, ובצהריים לגלות שענני גשם הצטברו מעליכם ותצטרכו למהר לתפוס מחסה.

יתרון נוסף וחשוב שיש לניו זילנד בעונת החורף הוא שתקופה זו עמוסה הרבה פחות בתיירים. למעשה, אם תגיעו בחורף תצטרכו לחכות הרבה פחות זמן בתורים ותוכלו להרגיש ממש כמעט כאילו אתם מקומיים.

המלצה חשובה

אם אתם בוחרים להגיע לניו זילנד באוקטובר-נובמבר, כדאי שתתחילו את הטיול באי הצפוני. מזג האוויר שם בתקופה זאת הרבה יותר נעים בהשוואה לאי הדרומי.

לעומת זאת, אם אתם בוחרים להגיע לניו זילנד בדצמבר-ינואר, כדאי שתתחילו דווקא באי הדרומי, כי אלה החודשים בהם מזג האוויר הרבה יותר נוח ויציב שם.

בכל מקרה, לפני שאתם רוכשים כרטיסי טיסה כדאי להתעדכן באתרי האינטרנט השונים בנוגע למזג האוויר בניו זילנד, וגם כשאתם שם כדאי לתכנן את היום שלכם רק אחרי שבדקתם את התחזית. טיול נעים!