באלו חודשים להגיע לניו זילנד?

  • בחר גודל טקסט A A

כל חודש מביא איתו מזג אוויר אחר, בעלי חיים אחרים הפעילים יותר, פסטיבלים צבעוניים ומסלולי הליכה שונים. לכן ריכזנו עבורכם את כל החוויות, האטרקציות וההמלצות לכל עונה וחודש, על פי לוח השנה:

ספטמבר

זו התקופה בה מתחיל האביב בניו זילנד והפרחים פורחים בכל מקום. בתי הספר יוצאים לחופשה בסוף החודש ולכן העומס בפארקים וחניוני הלילה עולה (אך עדיין לא צפוף כמו בשיא העונה). לרוב זאת לא עונה שבה תיירים מגיעים בהמוניהם – יתרון מבחינת התפוסה באתרים השונים אך גם חלק מהאטרקציות לא פתוחות. עם זאת, עדיין יורד שלג מדי פעם ואתרי הסקי פתוחים לעסקים.

מה עושים?

1.האביב מביא איתו את השמש ומעט חום ולכן השלגים נמסים מההרים וזורמים בנהרות השונים. בכל רחבי ניו זילנד תמצאו נהרות גועשים ושוצפים ולכן תקופה זו היא הטובה ביותר לצאת לחווית חתירה בנהרות או לשיט (White Water Rafting) בטאופו, אזור הטונגרירו, רוטורואה וקווינסטאון.

2. כדאי לבקר בגנים השונים ולראות את פריחת האביב היפייפיה. המקומות הטובים ביותר לראות את הפריחה הם הגנים הבוטנים בכרייסטצ'רץ' ו-וולינגטון.

3. בעלי החיים בתקופה זו פעילים במיוחד וזוהי תקופה מעולה לראותם בטבע. צאו לראות כלבי-ים באזור קאיקורה, דולפינים במפרץ האיים ולווייתנים במפרץ Hauraki Gulf שבאוקלנד.

4. השלג מכסה בעונה זו את ההרים הגבוהים שבאי הדרומי והמחזה עוצר נשימה. ביום שמשי מומלץ לצאת לנסיעה באזור קווינסטאון וטה-אנאו ולהנות מהפסגות הלבנות המרשימות.

פסטיבלים

1.בעיר הבירה וולינגטון מתקיים פסטיבל מעניין המוקדש לעיצוב ואומנות מיוחדת במינה: World of Wearable Art אשר נמשך שבועיים.

2.האביב מביא אתו פריחה ולכן בערים המרכזיות (נלסון, כרייסטצ'רץ' וניו פליימות') מתקיימים פסטיבלים צבעוניים כדי לחגוג תקופה זו.

מזג אוויר

עונה זו היא החוצצת בין החורף לאביב ולכן מזג האוויר לא יציב במיוחד – יכולים להיות ימים של שמש ולאחר מכן ימים של שלג ורוח מקפיאה. אזור וולינגטון סופג את הרוחות באופן משמעותי יותר מאזורים אחרים ולכן אם מזג האוויר קשה לא מומלץ להגיע לאזור זה. בנוסף, תקופה זו איננה גשומה במיוחד והמשקעים דומים לתקופת הקיץ יותר מאשר לחורף: ממוצע ימי הגשם הוא 11 ימים.

הטמפרטורות באי הצפוני נעות בין 2 ל-23 מעלות (בלילה כמובן קר יותר) ובאי הדרומי מעט קר יותר, עם טמפרטורות של 3 עד 22 מעלות.
שעות האור נעות בין 11 ל-12.5 שעות בכל יום, תלוי במיקומכם – באי הדרומי לרוב יש יותר שעות אור מבאי הצפוני.

וואנקה
אגם וואנקה

אוקטובר

אפשר להגיד שחודש זה הוא ההתחלה הלא רשמית של עונת הטיולים בניו זילנד: מזג האוויר יציב יותר מבספטמבר והימים לא חמים או קרים מידי. צריך לקחת בחשבון שהחופשה של בית הספר נמשכת עד אמצע החודש ולכן עשוי להיות צפוף במקומות מרכזיים (אך לא כמו בשיא העונה). ברוב המקומות אין צורך להזמין כרטיסים זמן רב מראש לסיורים, מעבורות וטרקים. החיסרון בעונה זו היא שהטרקים הגדולים (The Great Walks) סגורים עד סוף החודש, אך עדיין ניתן לטייל בהם – אם כי חשוב לדעת כי משמעות הדבר היא שהבקתות לא מתוחזקות ואין פקחי טבע למקרי חירום.

מה עושים?

1.עונה זו היא הטובה ביותר לראות כבשים ואת הטלאים שלהן המסתובבים סביבן. הן יתגלו בהמוניהן בחוות לצד הדרכים בניו זילנד וניתן גם ללכת למקומות מסודרים ומאורגנים, כמו Sheep World הנמצא באי הצפוני, כדי לפגוש בכבשים מקרוב.

2.הציפורים יוצאות לשיר בתקופה זו ומומלץ מאוד ללכת לראותן בטבע או בשמורות ברחבי האי (כמו האי קפיטי הנמצא כשעה נסיעה מוולינגטון).

3.מבחינת מסלולים וטרקים, אפשר לצאת אל רובם בימים עם מזג אוויר טוב. המומלצים ביותר בעונה זו הם:

4.הטונגרירו קרוסינג – חשוב לצאת אליו רק במזג אוויר טוב מכיוון שהנקודה הגבוהה של המסלול מוכה ברוחות חזקות ושלג. אין הרבה מטיילים על המסלול בעונה זו והוא יהיה כולו שלכם.

5.הפארק הלאומי אייבל טזמן – מזג האוויר באזור זה נוח לאורך רוב השנה ומושלם בתקופה זו. גם כאן אין מטיילים רבים ולכן זאת תקופה מעולה לחתור בקיאק או ללכת במסלול לאורך החופים הזהובים.

6.הפארק הלאומי הר קוק – ההר הגבוה ביותר בניו זילנד יהיה עטוף בחודש זה במעטפת לבנה נהדרת. ביום בהיר מומלץ לצאת אל מסלול ה-Hooker Valley Track אשר ייתן לכם הצצה לנוף המדהים של הפארק.

פסטיבלים

1.לאוהבי הדגים מומלץ לבקר בקאיקורה, בה מתקיים פסטיבל למאכלי ים והמגוון עשיר מאוד. דוכנים שונים מפוזרים ברחבי העיר, לצד מוזיקה, ריקודים, תלבושות ואווירה טובה.

2.ברחבי המדינה מתקיימים פסטיבלים בדגש על תרבות ואומנות. הבולטים ביניהם נמצאים באוקלנד (Heritage Festival), אקאורה שבחצי האי בנקס (French Festival) ודונדין.

מזג אוויר

זהו החודש הגשום ביותר בעונת האביב. בנוסף, עונת הסקי מסתיימת רשמית והשלג כבר לא יורד בכמויות גדולות בהרים הנמוכים. ממוצע ימי הגשם הוא 11 ימים בחודש.

הטמפרטורות באי הצפוני נעות בין 4 ל-25 מעלות, ובאי הדרומי הן נעות בין 2 ל-25 מעלות.

שעות האור מתארכות ל-12.5 שעות בממוצע, ובסוף החודש הן עולות אף ל-14 שעות, כאמור – תלוי במיקומכם במדינה.

כבשה
טלאים באביב

נובמבר

האביב מגיע לסופו ועוד מעט הקיץ כאן ואיתו גל התיירים. זהו חודש מושלם להתחיל לטייל בניו זילנד, עם מזג אוויר יציב והרבה ימים של שמש – אי אפשר לבקש יותר מזה. בתקופה זו כן מומלץ להזמין מקומות לינה מראש ומעבורת (למי שצריך לעבור בין האיים). המחירים עדיין יחסית נמוכים לעומת הקיץ והטרקים פתוחים, כולל ה-Great Walks אותם שווה להזמין מראש – במיוחד את שלושת הגדולים ( Milford, Routbarn, Kepller).

מה עושים?

1. המילפורד סאונד הוא המקום היפה ביותר בניו זילנד ובנובמבר הוא יהיה ריק (יחסית לתקופת הקיץ) ועדיין מרשים מאוד. מומלץ לבקר אותו בהליכה או בשיט.

2. אזור אגם טקאפו ומחוז קנטרברי מתהדרים בפרחי הלופין הסגולים והיפים אותם ניתן לראות בצד הדרך וגם על שפת האגם. זוהי התקופה הטובה ביותר לראות את הפרחים הנהדרים הללו ששוטפים את הנוף מקצה לקצה בסגול.

3. מומלץ לבקר בחצי האי קורמנדל, גיזבון ומפרץ האיים באי הצפוני.

4. אפשר לעשות את כל הטרקים, הסיורים והאטרקציות ברחבי האי (אך עדיין לבדוק את מזג האוויר לפני יציאה לטרקים בתוואי אלפיני).

פסטיבלים

1.ב-5 בנובמבר מתקיים ליל ה-Guy Fawkes. המסורת, המגיעה מהתרבות האנגלית, כוללת מופעי זיקוקים. בכל רחבי ניו זילנד מתקיים מופעי זיקוקים מרהיבים שהמומלץ ביותר הוא בבירה וולינגטון.

2. לאוהבי אומנות הגוף והקעקועים, בעיר ניו פליימות' שבאי הצפוני מתקיים פסטיבל של שלושה ימים רק לנושא זה. אומני קעקועים מכל העולם מגיעים ומדובר בחוויה מרשימה לאוהבי האמונת מכל הסוגים (Tattoo and Body Art Festival).

מזג אוויר

הטמפרטורות עולות ומתחילים להרגיש את הקיץ המתקרב, אך עדיין יכול להיות קר וגשום ולכן חשוב להצטייד בביגוד מתאים. בסה"כ מזג האוויר נעים ויחסית יבש לעומת חודשי האביב האחרים. גם בנובמבר ממוצע ימי הגשם הוא 11 ימים בחודש.

הטמפרטורות יכולות להגיע עד ל-30 באזורים כמו כרייסטצ'רץ' ונסלון. בממוצע, באי הצפוני הן נעות בין 4 ל-27 מעלות ובאי הדרומי, שכמו תמיד מעט יותר קר בו, הן נעות בין 0 ל-27 מעלות.

בחודש זה ישנן 14 שעות של אור בממוצע, כמובן תלוי איפה אתם נמצאים, ועד סוף החודש המספר עולה ל-15 שעות של אור מדי יום.

לופנים
הפריחה לצד הדרכים בניו זילנד

דצמבר

זוהי ההתחלה הרשמית של הקיץ ולכן גם תחילת תקופת העומס של תיירים מכל העולם המגיעים לניו זילנד. בחודש זה יש כמה דברים שחשוב לדעת כדי לא להיות מופתעים: חג המולד מגיע ואיתו חופש לחלק מבתי העסק – ביום שלמחרת ערב חג המולד (26 בחודש) רוב הסופרים, המסעדות והברים סגורים ולכן מומלץ להצטייד מראש או להתארח במלון שידאג לכל צורכיכם. קחו בחשבון כי חלק מהעסקים (בדרך כלל הקטנים) נשארים סגורים עד ינואר. כמו כן, בתקופה זו חלק מהערים, שבדרך כלל עמוסות ותוססות, לוקחת צעד אחד אחורה והאווירה בהן מעט רגועה יותר.

מה עושים?

בתקופה זו ניתן לטייל בכל רחבי ניו זילנד אך ישנם כמה מקומות מומלצים במיוחד כיוון שמזג האוויר הופך אותם לאטרקטיביים אפילו יותר:

1. החוף המערבי של האי הדרומי – זהו איזור שהוא בדרך כלל יחסית גשום אך בתקופה זו הנסיעה לאורכו תרחיב לכם את הלב ותוציא את העיניים.

2. מסלולים בהרים – רוי'ס פיק (Roy's pike) בוואנקה, בן למון (Ben Lemon) בקווינסטאון, הר ג'ון באגם טאקפו והר ויקטוריה בווילנגטון הם הכוכבים של חודש דצמבר.

3. האגמים בתקופה הזאת מרעננים מהחום, כשהמומלצים ביותר הם אגם וואנקה (Wanaka), אגם טה-אנאו (Te Aanu), אגם טקאפו (Tekpo) ואגם פוקאקי (Pukaki). הם רק חלק קטן מהמבחר העצום של אגמים יפייפים להנות מהם בעונה זו.

4. החופים היפים בניו זילנד הם תענוג לנשמה – קחו ספר טוב ושמיכה ותהנו מימי השמש הנעימים. החופים המומלצים שבהם: חוף הקתדרלה (Cathedral cove), חוף מאדלן (Medlands beach) וחוף מוארקי (Moeraki beach).

5. פריחת עץ "חג המולד" (Pohutukawa) המקומי, אותו ניתן למצוא בחופים בניו זילנד ובערים כמו וולינגטון וגריימאות' (Greymouth). הפריחה אדומה ויפייפיה ונראה שהעץ חוגג גם הוא את חג המולד.

פסטיבלים

1. חג המולד: מדובר בשיא עונת הקיץ בחצי הכדור הדרומי ולכן חג המולד בניו זילנד הוא ללא שלג! אך זה לא אומר שזה איננו חג מולד – ביום שלפני החג מומלץ להיות בעיר ולחוות את האווירה המיוחדת, וביום שאחריו המקומיים יוצאים אל הים ואל האגמים לחגוג עם הרבה אוכל ושתייה.

2. ערב השנה החדשה: ניו זילנד היא אחד המקומות הראשונים בעולם שמקבלים את השנה החדשה (אחרי האיים הפולינזיים שבאוקיינוס השקט) ומופעי זיקוקים מרהיבים ודוכנים נמצאים כמעט בכל עיר ברחבי המדינה. גיזבורן (Gisborne) היא המקום הראשון בקבלת השמש בניו זילנד ובערב השנה החדשה נערך פסטיבל מיוחד, Rhythm & Vines שכולל הרבה מוזיקה, אוכל ויין בכמויות גדולות ואווירה נהדרת.

מזג אוויר

הימים מתארכים ומזג האוויר הופך קיצי מרגע לרגע. אולם עדיין יש ימי גשם, כמו בכל חודש, ואתם עשויים לחוות את כל ארבע העונות ביום אחד – קחו זאת בחשבון. ממוצע ימי הגשם הוא שבעה ימים.

הטמפרטורות באי הצפוני נעות בין 7 ל-30 מעלות ביום, ובאי הדרומית הן נעות בין 2 ל-30 מעלות בממוצע.

בכל יום תזכו בממוצע ל-15 שעות של אור, כמובן תלוי איפה אתם נמצאים, ובסוף החודש המספר עולה ל-15.5 שעות בממוצע. באזורים דרומיים השמש עשויה לשקוע רק ב-21:30 בערב! והשקיעה הארוכה משאירה לפחות עוד שעה של אור לאחר מכן.

אגם
אגם טה אנאו

ינואר

שיא הקיץ בניו זילנד, מזג האוויר חם והשמש לא מסתתרת מאחורי עננים. משמעות הדבר היא שחשוב למרוח קרם הגנה – הקרינה של השמש חזקה בניו זילנד באופן משמעותי יותר מבקומות אחרים בגלל החור באוזון ולכן מאוד חשוב להקפיד להימרח.

עם הימים החמים מגיעות גם החופשות בבתי הספר ובדומה אלינו גם בניו זילנד חלק משוק העבודה יוצא לחופשה ארוכה. המקומיים מטיילים במספרים גדולים וגם תיירים רבים פוקדים את המדינה ולכן זהו החודש העמוס ביותר בשנה. על כן מומלץ להזמין הכל מראש – מקומות לינה, בקתות לטרקים, אטרקציות מבוקשות וסיורים.

מה יש לעשות?

1. אין המלצות מיוחדות כיוון שהכל פתוח והכל אפשרי בתקופה זו. האזורים המרכזיים יהיו עמוסים יותר: מילפורד סאונד, קווינסטאון, וואנקה וטקאפו. רוב התיירים מתרכזים באי הדרומי, בגלל מזג האוויר הנוח, אך גם האי הצפוני נהנה מתשומת לב רבה של מטיילים.

2. אם אתם רוצים לברוח מהעומס ניתן לקחת מעבורת או שיט לאי סטיוארט – האי השלישי בגודלו בניו זילנד. האי שקט יותר מהשניים הגדולים וגם יחסית ריק בתקופה זו (ועדיין מומלץ להזמין מקום לינה מראש כי אין הרבה היצע באי). תוכלו לטייל בין חופים יפים ולראות שקיעות מדהימות ואם יתמזל מזלכם אתם עויים להצליח ולפגוש את ציפור הקיווי המפורסמת המסתובבת לה ברחובות בלילה.

3. זהו הזמן הטוב ביותר להנות מספורט ימי ומכל מה שקשור למים. האגמים והחופים מלאים בפעילויות מגוונות שרק מחכות לכם.

פסטיבלים

1. פסטיבל האורות בניו פליימות' (New Plymouth): הגנים הבוטניים בעיר מתמלאים באורות, ריקודים ומוזיקה חיה.

2. בכרייסטצ'רץ' מתקיים במשך שבוע שלם פסטיבל World Buskers ובו לוליינים, אמני תעתועים, קוסמים ואומנים, בחגיגה של צבעים ואווירה מיוחדת.

מזג אוויר

הימים ארוכים ומזג האוויר קיצי ונעים, אך עדיין יש כמה ימי גשם – כמו בכל חודש בניו זילנד -כשממוצע ימי הגשם הוא שבעה ימים בחודש.

הטמפרטורות יכולות להגיע עד ל-35 מעלות, אם כי במקומות הדרומיים קריר יותר. כאמור, חשוב מאוד לשים מקדם הגנה בימים אלה.

מצפות לכם 15.5 שעות של אור בממוצע, כשבסוף החודש המספר יורד ל-14.5 שעות אור יום.

קווינסטאון
הדרך לקווינסטאון

פברואר

החודש האחרון הרשמי של הקיץ – עדיין יש עומס לא קטן בכל האתרים ותיירים ממשיכים להגיע. חודש זה נחשב לטוב ביותר לצאת לטבע ולהנות מהמגוון שיש לניו זילנד להציע. קחו בחשבון שהירוק הבוהק המזוהה עם ניו זילנד הופך לחום בחלק מהאזורים, אך היופי הדרמטי של האי הדרומי עדיין נשאר מרשים.

מה עושים?

1. טרקים, טרקים ועוד טיפה טרקים. צאו לטייל באלפי המסלולים שיש לניו זילנד להציע! מומלץ כמובן לנסות את ה-Great Walks, במיוחד את אזור הפיורדלנד בו מזג האוויר נוח (דבר נדיר למדי).

2. קניקונגיק בקווינסטאון, רכיבה על סוסים בוואנקה, צניחה חופשית באגם טאופו, הליכה על קרחון פוקס וקיאקים באייבל טזמן הן רק חלק מהאטרקציות שיש לניו זילנד להציע בשיאה.

3. למי שבאי הצפוני בתקופה זו מומלץ לבקר בצפון הרחוק (Far North) שם הכל עדיין ירוק וזוהר, ולהגיע עד לקייפ ריאנגה.

4. מומלץ לבקר בחוף המזרחי באי הצפוני בעיירה נאפיאר (Napier). לעיירה יש אופי מיוחד והיא מפורסמת באווירה שנות ה-20' של המאה הקודמת האופפת את העיר כולה וסגנון הארט-דקו שמאפיין את המבנים שבה.

פסטיבלים

1. ב-6 בחודש מתקיים יום העצמאות הניו זילנדי, התאריך בו המאורים והבריטים חתמו על הסכם שלום. היום עצמו נחשב חג לאומי והעסקים סגורים בו אך יש שפע סיורים מודרכים ברחבי ניו זילנד במטרה לספר את ההיסטוריה של המדינה.

2. וולינגטון עורכת פסטיבל פרינג' קיצי (Fringe) וענקי בעיר עם המון דוכנים, אוכל, מוזיקה ואווירה טובה.

3. במחוז מלבורו (Marlborough) שבאי הדרומי נערך פסטיבל יין ואוכל (מה יכול להיות רע?). בתקופה זו השמש החמימה מתמזגת בין עשרות הגפנים ויותר מארבעים יקבים משתתפים בפסטיבל הקיצי והנפלא הזה. מומלץ לבוא ולטעום מכל הבא ליד.

4. Art Deco: בעיירה נאפיאר שבחוף המזרחי באי הצפוני מתקיים פסטיבל בסגנון שנות ה-20' של המאה הקודמת. בעיירה תוכלו לקנות תלבושות בסגנון ולהשתלב לעשרות ומאות האנשים ברחוב המהודרים במגבעת, פפיון ומקטורן, או בשמלות פרינזים ונוצות ראש. ניתן גם לעשות סיבוב על מכוניות אספנות ישנות ברחבי העיירה ולהרגיש בתוך סרט נואר בצבע.

מזג אוויר

הימים ארוכים ומזג האוויר קיצי ונעים. מדי פעם הימים מעט יותר קרירים לעומת החודש הקודם ויש עדיין (ותמיד) סיכוי לגשם. ממוצע ימי הגשם הוא שבעה ימים בחודש.

הטמפרטורות הממוצעות באי הצפוני נעות בין 8 ל-31 מעלות ביום ובאי הדרומי הן בטווח שבין 3 ל-31 מעלות.

תוכלו להנות מ-14.5-14 שעות של אור, כשבסוף החודש המספר יורד ל-13.5 שעות אור יום בממוצע (באי הדרומי משך שעות היום ארוך יותר).

מגדלור
קיפ ריאנגה

מרץ

חודשי הקיץ נגמרו והסתיו מגיע לניו זילנד. מזג האוויר מתקרר אך עדיין רוב המקומות פתוחים למטיילים. זוהי תקופה טובה לטייל בה מכיוון שחלק גדול מהתיירים עוזבים את המדינה והעומס יורד במקומות המרכזיים (ועדיין כדאי להזמין מקומות מראש).

מה עושים?

1. האזור של וואנקה מושלם בחודש זה ומומלץ להנות מהאגם ומכל המסלולים שבאיזורו.

2. הקייטלינס הדרומיים שווים נסיעה בחודש זה – תגלו שם שפע חיות ימיות, מפלים נהדרים והמון מרחבים פתוחים.

3. באי הצפוני אפשר לבקר באגם המפורסם Waikaremoana. תיירים מעטים מגיעים אליו אך הוא מרשים ונפלא בתקופה זו.

4. בהר הטראנקי שבאי הצפוני מומלץ לבקר ולצאת אל המסלול הקצר לאגם שבו אפשר לראות את השתקפות ההר בשיא תפארתו.

פסטיבלים

חודש זה הוא שיא הפסטיבלים בניו זילנד ורק צריך לבחור בין כל הסוגים השונים.

1. Pasifika Festival: העיר אוקלנד מארחת יותר מ-140 אלף מאורים ופולינזים מכל קצוות האיים הקרובים לניו זילנד (כמו איי קוק, טונגה וסמואה) לפסטיבל של ריקודים ומנהגי התרבות הפולינזית באוקיינוס השקט. מומלץ מאוד להיות בעיר בזמן הפסטיבל ולהכיר את התרבות המיוחדת הזו.

2. פסטיבל מאורי נוסף מתקיים בתחילת החודש (Te Matatini National Kapa Haka) ובו אפשר לראות את ריקוד ההאקה המפורסם בהופעה ענקית.

3. איך אפשר בלי אוכל? בעיירה הקטנה הוקיטיקה שבאי הדרומי מתקיים פסטיבל אוכל מדהים וטעים. דוכנים של אוכל מקומי ומגוון ממלאים את הפסטיבל כדאי לבוא בראש פתוח לטעמים חדשים והפתעות קולינריות.

מזג אוויר

הימים נעשים קרירים יותר והסיכוי לגשם גדל, כשאזור קווינסטאון ו-וולינגטון גשומים במיוחד בחודש זה. ממוצע ימי הגשם הוא 11 ימים בחודש.

הטמפרטורות באי הצפוני נעות בין 6 ל-27 מעלות ביום, ובאי הדרומי הן בין 2 ל-29 מעלות.

ישנן בממוצע 13 שעות של אור והשמש שוקעת בסביבות 19:30 בערב.

וואנקה
העץ המפורסם בוואנקה

אפריל

זהו אמצע הסתיו בחצי הכדור הדרומי ובעונה זו נוח מאוד לטייל בניו זילנד. אין תיירים רבים, מוקדי העניין יחסית ריקים והמחירים זולים יותר. עם זאת, יש להביא בחשבון את חופשות בית הספר ושוק העבודה בשל חג הפסחא. סביר יותר שתראו יותר מקומיים במוקדי התיירות מאשר תיירים, דבר אשר גורם לצפיפות במקומות מסוימים – אך לא צפיפות משמעותית. מזג האוויר יחסית נוח אך גשם ושלג בהרים הגבוהים אינם דבר נדיר בעונה זו.

מה עושים?

1. האזורים של וואנקה, כרייסטצ'רץ' ו-Arrowtown משנים את צבעם ומתמלאים בצבעי הסתיו היפים. אין תאריך קבוע להופעת גווני הכתום המסורתיים, אך בדרך כלל באמצע החודש תתחילו לראות את הערים נצבעות בגווני הסתיו.

2. מסלול ה-Diamond Lake: המסלול סמוך לעיירה וואנקה ומומלץ בעונה זו תודות למזג האוויר הנעים, אז האגם נראה בצורה הטובה ביותר.

3. רוב המסלולים עדיין פתוחים ולכן אפשר לצאת לטרקים ומסלולים שונים גם בעונה זו.

4. במידה ויש מזג אוויר גשום אפשר להנות ממפלים ונהרות השוצפים בשיאם במזג אוויר שכזה.

פסטיבלים

אין אירועים רבים בחודש זה והוא מעט מנומנם לעומת שאר החודשים. עם זאת, במרכז האי הדרומי מתקיים פסטיבל אוכל קטן בעיירה Clyde. בפסטיבל התושבים מוציאים שולחנות עץ לרחוב ומוכרים אוכל מקומי ויין.

מזג אוויר

בחודש זה מזג האוויר הוא בלתי צפוי, כיאה לעונת מעבר, ועליכם לצפות להכל – גשם, שלג ורוחות חזקות לצד ימים חמימים ובהירים (לעתים תחוו הכל ביום אחד). השלג חוזר לאי הדרומי ועל ההרים הגבוהים אפשר לראות כבר כיפת לובן מצטברת לה. האיזור החמים ביותר בתקופה זו באי הדרומי הוא כרייסטצ'רץ'.

ממוצע ימי הגשם הוא 11 ימים בחודש.

הטמפרטורות הכלליות בניו זילנד הן בין 1-ל-26 מעלות, ושעות האור פוחתות – בין 11.5 ל-12 שעות אור ביום.

נהר בניו זילנד
צבעי סתיו ליד אגם טאופו

מאי

חודש זה הוא בין הסתיו לחורף והוא אף הפכפך יותר מאפריל. הימים קצרים ויחסית קרים ומזג האוויר יכול להיות גשום ומושלג. אין ימי שמש רבים יחסית לחודשים שלפניו, אך עדיין אפשר לטייל בניו זילנד בחודש זה (אם כי לא מומלץ). הטרקים הגדולים (Great Walks) נסגרים בתקופה זו אבל רוב המסלולים האחרים פתוחים ועדיין אפשר להגיע למילפורד סאונד.

מה עושים?

1.  ביקור במוזיאונים כמו טה-פאפה (המוזיאון הלאומי בוולינגטון) ושמורות מקורות של ציפורים יהיו אופציה טובה לימים הגשומים.

2. מומלץ לטייל באי הצפוני, שם מזג האוויר פחות חורפי, אך עדיין אפשר לראות את הפיורדים ולשוט בסאונדים של הפיורדלנד.

פסטיבלים

International Comedy Festival – קומיקאים רבים במקום אחד בטעימת הומור מקומי. המופע נודד מעיר לעיר ומתחיל באוקלנד שבאי הצפוני.

מזג אוויר

חודש זה הוא הרטוב ביותר בסתיו ויכולים להיות ימים גשומים מאוד. ממוצע ימי הגשם הוא 13 ימים בחודש.

הטמפרטורות בכל רחבי ניו זילנד נעות בין 2 ל-23 מעלות ושעות האור מצטמצמות ל-10 שעות בלבד.

הדרכים בניו זילנד
הסתיו הניו זילנדי

לסיכום

כל חודש מביא אתו משהו אחר ומיוחד. כבר בשלב בחירת זמן הטיול חשוב לקחת בחשבון את האופי המיוחד של כל חודש בניו זילנד, מזג האוויר שלו והדברים שאפשר לעשות במהלך התקופה. דבר זה יסייע לכם להבין מהם האזורים בהם תוכלו להיות ומתי, והאם תוכלו להגיע למקומות שאתם חפצים. כמובן שהכל בגדר המלצה ומזג האוויר איננו חקוק בסלע. לדוגמה – ב-2018 החורף נמשך מעבר לצפוי וחודשי הקיץ הגיעו מאוחר מהרגיל. התוצאה הייתה שמטיילים שהגיעו באוקטובר חוו יותר גשם מהרגיל בטיולם – ולעומת זאת בשנים אחרות זה יכול להיות הפוך וכבר בספטמבר יתחילו להופיע ניצני קיץ.

בכל מקרה, לא משנה מה התקופה – ניו זילנד היא מקום מדהים לטייל ונראית שונה בכל יום ויום. צאו לגלות את הארץ היפיפייה הזאת על כל גווניה.