כמה יקר בניו זילנד ?

 • בחר גודל טקסט A A
 • מזון

  חזרה למעלה

  * הסופרמרקטים מאוד זולים, אז אם אתם מבשלים לעצמכם את האוכל תוכלו להגיע לתקציב של 8-10$ לארוחה הכוללת בשר. חשוב לציין שבניגוד לארץ, חלק מהירקות והפירות מאוד יקרים וכדאי לקחת זאת בחשבון (1 ק"ג עגבניות יכול להגיע ל-12 ש"ח), אולם הבשר מאוד זול – בייחוד בשר פרה וכבש (אפשר לקנות סטייקים יפים בפחות מ-30 ש"ח לק"ג).
  הרשתות המובילות הן PAKn'Save, Countdown ו-New World.

  * העלות של אכילה בחוץ משתנה מאוד ותלויה במה שאתם אוכלים. ישנם הרבה דוכני אוכל פשוטים שיכולים להגיע ל-10-15 דולר ניו זילנדי לארוחה. אם אתם רוצים לשבת במסעדה טובה המחיר יכול לקפוץ, אך במקרים רבים כשתקבלו את החשבון תגלו שהעלות הכוללת נמוכה יותר מאם הייתם מזמינים את אותם הדברים בארץ. מנות עיקריות גדולות במסעדה "נחשבת" יעלו 30-40 דולר, ואין צורך להשאיר טיפ (אלא אם אתם ממש רוצים להודות למלצרים). כך שהארוחה היא בעצם 10-15% פחות מכמה שהייתם משלמים עליה בישראל.

 • פארקים לאומיים ואטרקציות

  חזרה למעלה

  * פארקים לאומיים- הכניסה לא כרוכה בתשלום, אך יש לשלם על שינה בבקתות/ באוהלים לאורך המסלולים השונים. רמת הבקתות משתנה, ובהתאם גם המחירים: הבקתה הסטנדרטית עולה 15$ ללילה, ולרוב כוללת רק מיטה ומים זורמים (לא תמיד מי שתייה). הבקתות היוקרתיות יותר עולות 22-140$, תלוי אם מדובר באחד מעשרת הטרקים הגדולים של ניו זילנד או לא. כמובן שיש גם בקתות בחינם אך התחזוקה בהתאם.

  * אטרקציות – יש בכל מקום! ניו זילנד מלאה בסיורים והרפתקאות, הכל תלוי בכמה כסף תרצו להשקיע בנושא. רוב המחרים נעים בין 100$-400$ לאטרקציה תלוי כמובן על מה מדובר. לדוגמא טיסות נוף יכולות להגיע למחירים גבוהים אבל שוות כל דולר. אם מדובר בטיסה בלבד, המחיר יהיה נמוך יותר מנחיתה על קרחון וכדומה – דבר אשר אמנם מייקר אך התענוג מקפיץ את החוויה לרקיע השביעי. המחירים נעים בין 200$ ל-400$, תלוי במקום ובאורך הטיסה.

 • חניה ודלק

  חזרה למעלה

  * בערים בניו זילנד החניה מאוד מסודרת ובערים הגדולות ישנם חניונים יומיים. לרוב יש חניה חינם ברוב העיירות הקטנות יותר, אך עם מגבלת זמן (חשוב מאוד להזיז את הרכב בזמן כיוון שיש אכיפה מוגברת בנושא). ישנם מקומות בהם החניה עולה כסף ומוגבלת בזמן, לרוב בעלות של 2$ לשעה.

  * ביחס לארץ, הדלק בניו זילנד לא יקר ויש שפע כרטיסי הנחה שונים אותם ניתן להנפיק בתחנות השונות בחינם או בסופרמרקטים. המחיר משתנה בין האיזורים השונים, לפעמים באופן דרסטי (ככל שתתרחקו מציוויליזציה כך המחיר יעלה). הממוצע עומד, נכון ליולי 2019, על 2.44$ לליטר (5.8 ש"ח), אך כמעט תמיד אפשר למצוא תחנות עם מחירים נמוכים מכך. אוקלנד היא אחד המקומות היותר יקירים לתדלק בהם.

 • התנהלות עם כסף

  חזרה למעלה

  אין צורך להוציא מזומנים רבים. ברוב המקומות, אם לא בכולם, מקבלים אשראי והמקומיים תמיד יעדיפו את כרטיס הפלסטיק. בכל עיירה קטנה תוכלו למצוא כספומטים בהם ניתן למשוך סכומים שונים. העמלה נעה בין 2.5$ ל-3$ למשיכה, ולכן עדיף תמיד למשוך יחסית הרבה בכל פעם.