טיסות נוף בניו זילנד

טיסה במטוסים קלים או במסוקים היא חלק מתרבות התיירות הניו זילנדית. למרות העלות הלא מבוטלת, זוהי חוויה שלבטח תיזכר כאחת מגולות הכותרת של הטיול – ניו זילנד היא מדינה מדהימה ביופייה, אבל יש משהו בזווית הראייה השונה והבנת המרחבים העצומים כאשר צופים על השטח ממעוף הציפור.
720X573-Milford-Sound-Fiordland-Glacier-Southern-Lakes-Helicopters

טיסה במטוסים קלים או במסוקים היא חלק מתרבות התיירות הניו זילנדית. למרות העלות הלא מבוטלת בכלל של טיסות נוף, זוהי חוויה שלבטח תיזכר כאחת מגולות הכותרת של הטיול – ניו זילנד היא מדינה מדהימה ביופייה ועל כך אין ויכוח, אבל יש משהו בזווית הראייה השונה והבנת המרחבים העצומים כאשר צופים על השטח ממעוף הציפור. אין שום צל של ספק שלא משנה היכן תבחרו בסופו של דבר לבצע טיסת נוף בניו זילנד – החוויה לא תשאיר אתכם אדישים.

אז איפה בדיוק שווה לטוס?

יש מספר לא מבוטל של מקומות שבהם ניתן לקחת טיסת נוף בניו זילנד, ובחלק מהמקרים ניתן לשלב גם נחיתה על איזה קרחון על הדרך. להלן מספר המלצות:

הקרחונים פרנץ ג'וזף ופוקס

כאן תמצאו מספר חברות שמפעילות טיסות נוף במסוקים מעל הקרחונים והעמקים שנוצרו עקב תנועתם רבת השנים. במרבית המקרים הסיור יכלול גם נחיתה על הקרחון וסיור רגלי מודרך באזור שאינו נגיש בשום צורה שהיא.

 

 

הפארק הלאומי טנגרירו

הפארק הלאומי טונגרירו (Tongariro National Park). הנוף הגעשי של אזור זה (האי הצפוני) ישאיר אתכם פעורי פה גם במבט מן הקרקע כך שמיותר לציין את אפקט ה"וואו" של טיסת נוף מעל אגמי המכתשים המנקדים את הנוף בצבעי טורקיז מדהימים, מישורי הלבה ופסגות ההרים המשוננות.

 

 

פיורדלנד

מקום נוסף אותו שווה לראות ממעוף הציפור הוא הפארק הלאומי פיורדלנד! מכיוון שהוא הפארק הכי גדול בניו זילנד ורכסי ההרים שלו הם ים שלא נגמר זהו אחד המקומות המומלצים ביותר לטוס גבוה. יש כמה אפשרויות אותן אפשר לחקור אם במטוס קל או במסוק זה כבר לפני הטעם שלכם. ניתן להגיע עד למילפורד סאונד ולראות את הפלא הנפלא הזה.