טה אנאו

טה אנאו ממוקמת במחוז הדרומי בניו זילנד על שפת אגם טה אנאו. האווירה הרגועה בעיירה הקטנה תידבק בכם ברגע שתיכנסו אליה ובמהרה תוקסמו מהפשטות שלה. לצד הרוגע הזה עומדים להם ההרים העצומים של הפארק הלאומי פיורלנד אשר מספקים תפאורה נפלאה.
Te Anau, Miles Holden

אגם, הרים ורוגע

העיירה ממוקמת במחוז הדרומי בניו זילנד על שפת אגם טה אנאו (Lake Te Anau), האגם השני בגודלו בכל ניו זילנד. האווירה הרגועה בעיירה הקטנה תידבק בכם ברגע שתיכנסו אליה ובמהרה תוקסמו מהפשטות שלה. לצד הרוגע הזה עומדים להם ההרים העצומים של הפארק הלאומי פיורלנד (Fiordland National Park), אשר מספקים תפאורה נפלאה.

קצת מידע  

העיירה הקטנה בעלת אוכלוסייה של כ-2,000 נפשות בלבד. רוב התושבים עוסקים בחקלאות ובתיירות וחיים בשקט באזור היפה ביותר בניו זילנד. לצד האגם ממוקם אחד ממרכזי המבקרים המרשימים ביותר בניו זילנד ובו ניתן לקבל מידע נרחב על האזור ועל הפארק הלאומי פיורדלנד. ישנו רחוב ראשי אחד, אשר בו מרבית החנויות וחברות הטיולים ממקומות, וניתן למצוא שם גם כמה מסעדות ובתי קפה טובים. בגלל שמסלולים רבים כל כך נמצאים בקרבת העיירה היא מאוד פופולרית (כ-2,000 תושבים לעומת כ-4,000 מיטות אירוח לתיירות) ובחודשי הקיץ היא מתמלאת בתיירים רעבים לטבע.

דברים לעשות באזור העיירה

מערות התולעים הזוהרות: ביקור בביתן של התולעים הזוהרות היא חוויה לכל גיל. יצורים אלו חיים במערות ובאזורים מסוימים של יערות והם יוצרים רשת של אור כחול מיוחד בכדי למשוך אליהם טרף – רשת הנראית כמו אלפי כוכבים. בסיור במערות ניתן לגלות את העולם הנסתר שלהן דרך שיט בתוך נהרות תת-קרקעיים.

בית הקולנוע המקומי: מקום קטן וקסום, אשר נפתח בשנת 2004. יש בו אולם אחד ו-52 מקומות ישיבה ומוקרנים שם סרטים מקומיים וגם מדי פעם סרטים עכשוויים שוברי קופות. הסרט המומלץ ביותר לראות הוא סרט טבע המוקדש כולו לפארק הלאומי פיורדלנד. הסרט נותן הצצה לתוך העולם המופלא הזה וזאת אחלה דרך להעביר כמה שעות.

מסלולי הליכה סביב האגם: מומלץ לצאת להליכה על שפת המים כשברקע ההרים המרשימים – אין עוד מקום מושלם מזה בעולם. ישנם מסלולים קצרים המתאימים למשפחות וגם כמה ארוכים יותר המגיעים לאזורים פראיים יותר, לאלו מכם שרוצים לחקור את האזור יותר לעומק.

שמורת הציפורים (Te Anau Bird Sanctuary) מספקת הזדמנות נדירה לראות כמה ציפורים מיוחדות מאוד, אשר כמעט ולא ניתן לפגוש בטבע. ניתן לצאת לסיור מודרך בו יתאפשר להאכיל אותן ולהתקרב אליהן בשעות מסוימות. השמורה עצמה ממוקמת רק כמה דקות נסיעה מהעיר ואם יש לכם קצת זמן שווה בהחלט להגיע לביקור.

Miles Better Pies – חנות קטנה בקצה הרחוב הראשי ממש ליד האגם. המקום מתמחה בפאי המפורסם של ניו זילנד. כאן אפשר למצוא מילויים מענייניים בתוך המאפה כמו בשר צבי או תרד ופטריות. המחיר לא גבוה. אין מקמות ישיבה בפנים רק בחוץ על ספסלי עץ.

טיסת נוף אין דרך טובה יותר מטיסת מסוק כדי לראות את הפארק הלאומי פיורדלנד כמו שצריך ובשיא יופיו. מהמזח הנמצא על שפת האגם, ניתן לצאת למגוון טיסות במעמקי הפארק ולראות את הבלתי ייאמן.

יום הליכה מתוך טרק הקפלר – זהו מסלול הדורש יום שלם ולכן מומלץ לצאת מוקדם: אורכו כ-28 ק"מ הלוך-חזור, וניתן לקצר אותו ב-10 ק"מ בעזרת סירה מטה אנאו ל-Bord Bay. המסלול מתקדם במעלה ההרים הקרובים לעיירה ובסופו תצפית מדהימה על כל אגם טה אנאו ועל רכסי ההרים של הפארק הלאומי פיורדלנד. נקודות הסיום היא ב-Luxmore Hut, שם ניתן למלא מים ויש גם שירותים מסודרים. אמנם מדובר במסלול של יום שלם, והעלייה עלולה לדרוש מכם כמה שעות טובות אך אל חשש: הזמן הנדרש לעלייה הוא מחצית מהזמן הנדרש לירידה ולבסוף תחזרו לחנייה המסודרת (הנמצאת כ-10 דקות נסיעה מטה-אנאו) אחרי יום מרהיב ביופיו ומיצוי ראוי של הטרק האדיר זה. למידע נוסף על המסלול לחצו כאן.

השער לפארק הלאומי פיורדלנד

מכאן יוצאים להרפתקה הגדולה ביותר בניו זילנד. בשביל לעשות סדר בבלגן ניקח את זה צעד צעד – נתחיל בסאונדים המרשימים, אבל כיוון שיש רבים ויפים אז נבחר את השניים המפורסמים והיפים ביותר: מילפורד סאונד ודאוטפול סאונד. מהעיירה ניתן לצאת עם סיורים מאורגנים בספינה במבוך הבלתי נגמר של ההרים האלו.

בנוסף מהאזור יוצאים שלושת הטרקים המפורסמים ביותר בניו זילנד: הקפלר, הרוטברן והמילפורד. בשלב זה כל מה שנשאר לעשות זה רק לבחור איך ומתי הולכים אותם.