הוביטון

לאחר צילום סדרת סרטי "ההוביט" בשנת 2009 הוחלט להשאיר את האתר כמו שהוא, כפר הוביטים קטן ואוטופי, ואף לטפח ולשמר אותו רמה גבוהה אותו בכדי שמבקרים יוכלו לטייל בו להרגיש כאילו הם חלק מהסרטים. כיום, המוני מבקרים מגיעים מכל העולם במטרה להרגיש בתוך העולם הקסום של ג'.ר.ר טולקין.
720X573-Hobbiton-Sara-Orme

בואו לגלות את הקסם של הארץ התיכונה

רקע

ביום בהיר אחד בשנת 1998 נחת מסוק בחווה של אלכסנדר ליד העיירה מטהמטה וממנו ירד המפיק פיטר ג'קסון – המפיק האגדי של סרטי "שר הטבעות". בתום שעות של סיורים במסוק ברחבי ניו זילנד ג'קסון בחר בנקודה ספציפית בחווה עבור כפר ההוביטים שדמיין: הוא היה משוכנע שזהו המקום המושלם הודות לעץ ענק שניצב ליד אגם קטן וברקע אינספור גבעות ירוקות, מושלמות. כך, לאחר כמה שיפוצים ושינויים, שטח מהחווה היה מוכן לצילומי כפר ההוביטים המושלם בסרטי "שר הטבעות". עם תום הצילומים הסט פורק ונותרו בו רק כמה אביזרים בודדים.

לאחר הצלחת הסרטים, הסט הפך לאתר תיירות לא רשמי ובשנת 2002 מדריכים מקומיים העבירו בו סיורים. אולם המצב השתנה לאחר צילום סדרת סרטי "ההוביט" – בשנת 2009 הוחלט להשאיר את האתר כמו שהוא, כפר הוביטים קטן ואוטופי, ואף לטפח ולשמר אותו רמה גבוהה אותו בכדי שמבקרים יוכלו לטייל בו להרגיש כאילו הם חלק מהסרטים. כיום, המוני מבקרים מגיעים מכל העולם במטרה להרגיש בתוך העולם הקסום של ג'.ר.ר טולקין ולחוות את חוויית ההוביטים האמיתית.

הגשר המוביל לפאב הדרקון הירוק. צילום Miles Holden.

איך מגיעים?

האתר נמצא באי הצפוני בניו זילנד, עמוק בין גבעות ירוקות ושדות מרעה מלאים בכבשים. ישנה עיירה בסמוך, מטהמטה(Matamata), והנסיעה אורכת 20 דקות ממרכזה. על מנת להגיע לאתר עצמו ישנן כמה אפשרויות:

  • הגעה עצמאית לאתר

ניתן להחנות את הרכב במקום מסודר ליד הכניסה. אפשרות זו היא הנוחה ביותר עבור בעלי רכב פרטי. הנסיעה ציורית ועוברת דרך גבעות ירוקות בוהקות וחוות כבשים. ניתן לרכוש כרטיס באתר החברה שמספק אך ורק סיור, ללא הסעה (אולם חשוב להזמין מראש, שכן אם לא תזמינו מוקדם ייתכן והכרטיסים מהסוג הזה ייגמרו ותצטרכו לקנות כרטיס הכולל הסעה).

  • יציאה ממרכז המבקרים של העיירה מטהמטה

מרכז המבקרים המיוחד והקסום הזה מכניס לאווירה – הוא מעוצב כמו בית הוביט בעצמו. ניתן להחנות בחינם עד תום הסיור בחנייה הסמוכה למרכז המבקרים. ההסעה יוצאת ממש מהכניסה למרכז ולא תוכלו לפספס את האוטובוס הירוק הגדול. זוהי חוויה נחמדה שכן בזמן הנסיעה מוקרנים סרטונים המספרים על האתר, מראים קטעים מסרטי "שר הטבעות" ו-"ההוביט" ומכינים אתכם לקראת החוויה המצפה לכם.

  • יציאה ממרכז המבקרים של העיירה רוטורואה

הנסיעה אורכת כשעה וגם היא באוטובוס ירוק וגדול.

כמה עולה?

  1. סיור רגיל: המחירים קבועים לאורך השנה ועלות סיור רגיל עם הדרכה של מדריך מצוות האתר הינה 84$ למבוגר. הסיור אורך כשעתיים וכולל בירה חינם בפונדק הדרקון הירוק!
  2. סיור וארוחת ערב: ניתן לחוות את האתר בשעה שבה הוא מתרוקן ולהנות מחוויה מיוחדת במינה. הסיור מתחיל כמו הסיור הרגיל, אך בשלב בו מגיעים לפונדק מחכה בו ארוחה גדולה מלאת כל טוב ואח בוערת. עם תום הארוחה הסיור ממשיך אל תוך הכפר המואר במנורות קטנות לאורך השבילים. אי אפשר לא להרגיש כאילו אתם חלק מהסרט אחרי סיור שכזה! עלות התענוג היא 195$ למבוגר.

לאתר ולפרטים נוספים ר'כאן.

טיפ קטן לסיום

מומלץ להגיע לסיור אחד לפני האחרון באותו היום – לרוב סיורים אלה פחות עמוסים והקבוצה קטנה יותר.