הקייטלינס - חוויה בדרום של האי הדרומי

  • בחר גודל טקסט A A

בין העיר הדרומית ביותר בניו זילנד, אינברקרגיל, לבין דונדין דרים להם בשקט ובנחת הקייטלינס (Catlins). את האיזור ניתן לחצות ב-3 שעות נהיגה רצופה אך זה היה חטא לא לעצור בעשרות המפלים המתחבאים להם בין יערות עבים וירוקים וחופים דרמטים וכוללים עושר של מראות, אריות ים ומגדלורים לבנים ויפים. האזור מציע מגוון רחב של מקומות עצירה מדהימים. בשל מיקומם בקצה הדרומי של האי, פוקדות את האזור רוחות חזקות ומקפיאות מאנטרקטיקה. רוחות אלו גרמו לתופעה ייחודית באזור: עצים רבים אשר קרובים לקו החוף נוטים לכיוון פנים האי, צפונה, ומדי יום הרוח החזקה נושפת עליהם עוד ומקשה עליהם לצמוח לגובה.

הקייטלינס מאכלסים רק כ-1200 איש (נכון ל-2019) שרובם מרוכזים בעיירה הגדולה באזור – Owaka. לכן תוכלו להרגיש חופשיים לגמרי ולבדכם בין המפרצים והגבעות הירוקות.

הנה כמה מנקודות העניין המרכזיות באזור זה:

Nugget point: בקצה מצוק מחודד ומרשים נח לו מגדלור לבן וקטן בין הסלעים, כשמתחתיו, מתוך מי האוקיינוס, מזדקרים להם כמה סלעים מחודדים המעניקים למחזה חזות דרמטית במיוחד. ההליכה למגדלור הינה בשביל מסודר ואורכת כ-10 דקות מהחניון. מומלץ להגיע בשעות השקיעה כדי לחזות בצבעים המרשימים של השמיים על רקע התפאורה היפה זו. 

nugget point
Nugget Point

Surat Bay: אחד מהחופים הפופולריים ביותר באזור, בו ניתן לפגוש להקות של אריות ים הנחים להם על החול.

Mclean Falls: המפל, שגובהו 22 מטרים, נמצא בלב יער ירוק וסבוך. המים נופלים על טרסות אבן בשכבות של מפלים קטנים. המקום הוא גן עדן לצלמים ומומלץ לבוא גם במזג אוויר גשום, אז המפלים בשיאם. ההליכה אורכת כשעה במסלול מעגלי.

מפלים בניו זילנד
Mclean Falls

Cathedral Caves: המערות נמצאות במרכז הקייטלינס, והן שונות לגמרי מה-Cathedral Cove שבאי הצפוני – כאן מצפה לכם חוויה אחרת. המערות נראות כמו קתדרלה ענקית חצובה בסלע, גובהן 30 מטרים  והד הגלים המכים בסלע ירעידו כל עצם בגוף. ניתן להגיע אל המערות רק בזמן השפל וחשוב לשים לב שאם הגאות מתחילה והמים ממלאים את המערה זה הסימן ללכת. המסלול אורך שעה הלוך-חזור ויוצא מחניון מסודר.

Slope Point: נקודה זו היא המקום הדרומי ביותר באי הדרומי של ניו זילנד! מהמצוק נשקף נוף האוקיינוס וניתן להצטלם עם השלט המפורסם אשר מצביע לקוטב הדרומי ומציין את המרחק ממנו בקילומטרים. ההליכה מהאוטו קצרה ומומלץ לקחת משהו ללבוש מעל בגלל הרוחות החזקות שנושבות בדרך כלל באזור זה.

הנקודה הדרומית ביותר בניו זילנד
השלט המפורסם

 Curio Bay: מתחת למים במפרץ זה מסתתרים להם עצים עתיקים אשר במהלך השנים הפכו למאובנים. מומלץ להגיע בשפל בשביל לראותם.

Porpoise Bay: ליד מפרץ Curio ישנה פיסה קטנה של מים כחולים, חול זהוב ודולפינים. אם תהיו אמיצים מספיק להיכנס למי האוקיינוס הקרים ייתכן ותצליחו לשחות עם דולפינים – בלי צורך במדריך או סיור מאורגן. הדולפינים פוקדים את המפרץ ומשחקים בין הגלים ובשעות הערביים ניתן להבחין גם בפינגווינים צהובי עין המגיעים מהמים לחוף. ניתן לשכור חליפת צלילה בבית הספר לצלילה הסמוך ובכך להימנע במעט מהקור.

מפרץ ים
מפרץ בקייטלינס

Purakunui Falls: מפל מומלץ נוסף באזור הוא במרחק 10 דקות של הליכה נינוחה ביער ובסופן מפל קטן אך מרשים. בשיאו המים נופלים בקצב מסחרחר על מדרגות האבן הקטנות, ושווה לעצור במקום ולהצטלם.

Waipapa Point: בקצה הקייטלינס ישנו מגדלור קטן ולבן באמצע מפרץ יפיפה. ההליכה קצרה (5 דקות) ומתגמלת – כמעט תמיד ניתן לראות אריות ים על קו החוף ולהרוויח נוף יפה וגם מפגש עם בעלי חיים מיוחדים.

מגדלור
המגדלור ב- Waipapa point

ישנם עוד כמה וכמה מפלים ומסלולי הליכה בקייטלינס – זוהי רשימה שלא נגמרת. האזור מדהים ורגוע ואף על פי כן בדרך כלל לא מגיעים תיירים רבים למקום. מומלץ לא לוותר על האיזור, ואפילו להסתפק בנסיעה של יום אחד לאורך הקייטלינס בכדי להנות מהפנינה הקטנה בזאת בדרום.

למידע נוסף על האזור ולאתרים מומלצים נוספים לחצו כאן.