האי קפיטי (Kapiti) – מסע בשמורת ציפורים

  • בחר גודל טקסט A A

רקע –

האי נמצא בחוף המערבי של האי הצפוני כשעה נסיעה מהעיר וולינגטון. רוב האי מוכרז כשמורת טבע ואין הרבה מתיישבים על האי, חוץ מכמה משפחות שהגיעו עליו לפני 150 שנה וכיום הן אחראיות על הבקתות והסיורים שנערכים באי. מה שהופך אותו למיוחד כל כך הוא התהליך שאותו רשות הטבע של ניו זילנד (DoC) עבדה קשה כל כך במשך כמה עשורים והפכה את האי לנטול מכרסמים. מה שהפך אותו לפיסת גן עדן קטנה לציפורים המקומיות של ניו זילנד, מספרן גדל וכמה מהזנים שנמצאים בסכנת הכחדה מצליחים להשתקם בנחת באי.

איך מגיעים?

כדאי להגיע לאי יש לקחת מעברות קצרה מהעיירה Paraparaumu הנמצאת בחוף המערבי של האי הצפוני. בעיירה נמצא מזח קטן(Kapiti Boating Club) ממנו לוקחים את המעברות, השיט לוקח עשרים דקות. ניתן להחנות את הרכב בחינם במזח, אין סכנה להישאר אותו שם במשך היום.

אפשרות נוספת היא נסיעה מאורגנת מוולינגטון שתביא אתכם ישירות למעברות בלי לדאוג לרכב, הנסיעה מוולינגטון אורכת שעה לכל כיוון.

מה רואים?

באי תוכלו למצוא את רוב הציפורים המיוחדות שיש לניו זילנד להציע, כולן חופשיות ומשוחררות בטבע. יש לקחת סיור מודרך ומאורגן באי ולא ניתן להסתובב חופשי בחלק מאזורי האי, כי הוא שומרה מסודרת לציפורים. אתם תרגישו באמת שהגעתם לגן עדן ותעברו ביער ירוק בשביל עץ יפיפה בו תשמעו ותראו את הציפורים המיוחדות.

 אז מי בכלל הן ציפורים אילו:

1. Kaka: זן מיוחד של תוכיאפשר למצוא כמעט בכל רחבי ניו זילנד, אך באזור וולינגטון והאי קיפיטי נמצא בכמות הגדולות ביותר. צבע חום והיא בעלת בטן אדומה, לפני שתצליחו לראות אותה אתם תשמעו אותה. הצליל החד והרועש אותו הן מפיקות אפשר לשמוע מרחוק.

kaka
Kaka

 2.  Takahe: ללא כנפיים כלל ציפור זו הצליחה לשורד לאחר ההתיישבות בניו זילנד וכיום נמצאת בשמורות ובאזורים ללא מכרסמים. היא הוכרזה כזן נכחד בתחילת המאה ה-20 אך בשנת 1948 הן נמצאו באזורים מבודדים של הפיורדלנד. גופה עגול ונוצותיה כחולות והיא בעלת מקור כתום בוהק.

tTaka
Takahe

3. Weka: עוד אחת מהציפורים ללא הכנפיים של ניו זילנד, היא חומה בעלת צוואר יחסית ארוך וגמיש. ציפורים אילו הן ערמומיות ביותר ויעשו הכול כדי להגיע על האוכל שלכם, אין בהם שום פחד! תוכלו לראות הרבה בהן מסתובבות בין השבילים.

Wake
Weka

 4.  Kokako: ציפור מיוחדת במינה בעלת נוצות כחולות אפורות ומקור קטן בעל שני עיגולים כחולים מתחתיו. הצלילים שציפור זו מפיקה הן כמו שיר ואת צלילה יהיה אפשר לזהות מרחוק.

ציפור
Kokako

5. Kiwi: הציפור הרשמית של ניו זילנד אותה אפשר לראות רק בלילה, גופה עגול וכדורי בצבע חום ללא כנפיים בעלת מקור ארוך וצר. זהו מחזה מוזר ונדיר לראות את ציפור זו בטבע.

קיווי בניו זילנד
Kiwi

האם אפשר להישאר את הלילה?

כן, יש אשפרות לעשות לילה על האי בבקתה מסודרת עם שירותים ומקלחת, החוויה היא חד פעמית ונפלאה. אתם תרגישו באמת מבודדים מהעולם ובלילה תוכלו לראות את שביל החלב ואלפי כוכבים בשמיים. כמו כן תצאו לסיור לילי כדי לראות את ציפור הקווי, הסיכוי הוא גובהה לראות אותו מסתובב בשבילים. מומלץ להזמין מראש מקום מכיוון שהמקומות זולים מהר.

כמה עולה?

סיור היום הרגיל כולל שיט במעברות הלוך חזור וארוחת צהרים קלילה – 184$ לאדם.

לינה בבתקה + סיור יום ולילה כולל ארוחות – 393$ לאדם.

הסעה מוולינגטון + סיור יום ומעברות – 320$ לאדם.

למידע נוסף על הסיור לחצו לכאן.

לכתבה על פרויקט שימור הציפורים לחצו כאן.